R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yerli Otomobil TOGG için Beklenen Batarya Üretimi Tamamlandı!

  TOGG yerli otomobil için geri sayım başladı. Aracın bataryası için uzun süredir devam eden çalışmalar sonuç verdi ve beklenen ilk prototip modelin tamamlandığı öğrenildi.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  09.08.2022 18:56 1826 2 dk okuma süresi
  Yerli Otomobil TOGG için Beklenen Batarya Üretimi Tamamlandı!
  Son Düzenleme:

  Türkiye’nin merakla beklediği yerli otomobil için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Yerli otomobil için sona gelinirken aracın bataryasını üretmek için çalışmalara devam eden Siro Energy’den konu hakkında yeni bir gelişme geldi. Bir süredir üzerinde çalışmaların devam ettiği ilk prototip batarya üretiminin tamamlandığı öğrenildi. 

  Siro Energy, yerli otomobil hakkında gelişmeleri merakla takip eden vatandaşlara sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamada ‘Elektrikli araçlar başta olmak üzere farklı faaliyet alanlarına uygun olarak üzerinde çalışmaların devam ettiği prototip bataryamızın üretim çalışmalarını son günlerde başarılı bir şekilde tamamladığımızı söylemekten gurur duyuyoruz’ ifadelerine yer verildi. 

  TOGG batarya üretimi yolun sonuna gelindiğini gösteriyor

  TOGG yerli otomobil üretimi için çalışmalar devam ederken, şirket batarya üretimi konusunda Farasis ile birlikte çalışacaklarını açıklamıştı. Batarya paketinin ya da batarya modülünün ilerleyen dönemlerde Türkiye’de yapılacağı düşünülüyordu. Geçtiğimiz yıl planlanan hedefler doğrultusunda Siro kuruldu ve çok geçmeden çalışmalar başladı. 

  Planlandığı gibi sadece batarya paket ve modülü üzerindeki çalışmalar yerine Türkiye ve çevre ülkelerde de enerji depolama çözümleri üzerinde çalışmalara da el atılacağı belirlenmişti. Şirket çalışmalarına devam ederken yıl sonunda Gemlik ilçesinde özel bir batarya tesisi kuracağını da duyurmuştu. Bu duyurunun lafta kalmadığını ve şirketin somut olarak batarya üretimi gerçekleştirerek çalışmalarındaki başarıyı bir kez daha kanıtlamış oldu. 

  Seri üretim için geri sayım başladı

  Geliştirilen TOGG yerli otomobil bataryası için yüksek nikel oranına sahip kese tipi hücreler bulunuyor. Batarya paketlerinin kapasiteleri konusunda henüz bir bilgi paylaşılmadı ancak 300 kilometre ve 500 kilometre menzil seçeneklerinin bulunması bekleniyor. 

  İlk model olarak belirlenen TOGG C-SUV modeli için geri sayım başladı. Gemlik’te açılacak fabrikanın tarihi 29 Ekim 2022 olarak belirlendi. Açılışın ardından seri üretim başlayacak. TOGG yerli otomobilde gerekli testlerin yapılması ve onayların verilmesinin ardından SUV modelin 2023 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkarılması bekleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Türkiye Otomobil Piyasası Zirveye Ulaştı!

  2023 Ocak ayına ilişkin otomobil piyasası verilerini açıkladı. Ocak ayında otomobil piyasası 10 yıllık rekorunu kırdı. İşte 2023 Ocak otomotiv piyasası verileri!

  Windows 11 Beklenen O Özelliğe Sonunda Kavuşuyor!

  Microsoft, Windows 11 kullanıcılarının uzun süredir beklediği ve alternatif olarak üçüncü taraf yazılımlarını kullandığı o özelliği sonunda getirdi. Artık üçüncü taraf yazılımları kullanmadan da Windows 11'de o işlem yapılabilecek!

  Steam, Oyuncular için DLC Merkezi Kurdu!

  Steam, oyuncular için DLC merkezi geliştirdi. Buna göre oyuncular, DLC merkezinde önerilen ve en iyi DLC’lere rahatlıkla ulaşabilecekler!

  Forza Motorsport Oyunu için Yeni Bir Video Yayınlandı!

  Forza Motorsport oyunu için yeni bir video yayınlandı. Paylaşılan videoda oyun ile ilgili birçok detaya yer veriliyor!

  Yerli Otomobil TOGG için Beklenen Batarya Üretimi Tamamlandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et