R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TOGG Gemlik Tesisi’nden Yeni Haberler Geldi! İşte Boyama Sistemi Tamamlandı!

  Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otomobili olacak TOGG için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Gemlik’te kurulan TOGG seri üretim sisteminde altyapı uygulamalarında sona gelindi. İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 09.06.2022 20:27 1239 2 dk okuma süresi
  TOGG Gemlik Tesisi’nden Yeni Haberler Geldi! İşte Boyama Sistemi Tamamlandı!
  Son Düzenleme:

  Daha önce açıklanan TOGG seri üretim takvimine yetişebilmek için, TOGG Gemlik tesisinde çalışmalar durmaksızın devam ediyor. 2022’nin sonuna kadar seri üretimin başlatılabilmesi hedeflenen TOGG için tesiste altyapı uygulamaları gerçekleştiriliyor. Otomotiv üretiminde pek çok ilki de içerisinde barındıran TOGG Gemlik tesisinde robotik sistemler uygulanmaya devam ediliyor.

  TOGG Tesisleri Boyada Avrupa’nın En iyi Olacak

  Türkiye’nin ilk erli otomobili için oluşturulan girişim grubu, seri üretim için tesis kurulumunu neredeyse tamamladı. Gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında yerli otomobilin seri üretimin gerçekleştirileceği TOGG Gemlik tesislerinde “boyahane” kısmının uygulaması başarıyla bitirildi. Kurulumu tamamlanan robotik boyama sisteminde “boyasız” olarak ilk C-SUV modelinin boyama denemeleri yüksek başarıyla tamamlandı.

  Boyasız olarak gerçekleştirilen ilk testin ardından, yeni boyahane içerisinde ilk boyalı testte çok kısa süre içerisinde gerçekleştirilecek. İlk test sonuçlarından elde edilen verilere göre TOGG Gemlik Tesisi boyahane kısmı Avrupa kıtasının en sterili olduğu gösterdi. Ele edilen verilere göre boyama kısmında metrekareye 5 gram’dan az “uçucu organik bileşen” salımı söz konusu oldu. Bu başarısıyla da tesis Avrupa’da uygulanan yasal değerlerin 35 gram değerinin çok altında kaldı.

  TOGG Ne Zaman Çıkacak?

  TOGG Gemlik Tesisi Boya Testlerinden Geçti! TOGG Seri Üretim Ne Zaman Başlayacak?

  TOGG yerli otomobilin seri üretimine 2022 tamamlanmadan başlanacak. Yetkililer, şu ana kadar her şeyin takvime uygun şekilde gittiğini ve böyle devam etmesi durumunda gelecek yıl Mart ayına kadar “C segmenti”  SUV model için piyasaya çıkış yapacak. Bu çıkışın ardından hiç vakit kaybetmeden, kısa bir süre içerisinde de “C segmenti” olan Sedan modeli ve ardından da Hatchback modeli piyasaya çıkacak. TOGG “B segmenti” için ise bir süre daha beklenilmesi gerekecek. 

  TOGG 2023 yılında piyasaya çıktıktan sonra 2030 yılına kadar 1 Milyon TOGG otomobilin üretimini tamamlamayı hedefliyor.

  TOGG yerli otomobil ile ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  MIUI 14 Güncellemesi İle Gelecek Yeni Özellikler!

  Xiaomi, yakın dönemde MIUI 14 güncellemesini yapmaya hazırlanıyor. Güncelleme ile beraber gelecek özelliklere dair bazı detaylar da gün yüzüne çıktı!

  Samsung Galaxy S23 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

  2023 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy S23 için çalışmalar sürüyor. Özellikleriyle ön plana çıkan cihazın fiyatının 400 doların üzerinde olacağı düşünülüyor!

  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

  Meta, yeni WhatsApp iyileştirmeleri geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp, masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize almayı sağlayan yeni buton geliştiriyor. Yeni özellikle grup sohbetleri daha kolay sessize alınabilecek!

  TOGG Gemlik Tesisi’nden Yeni Haberler Geldi! İşte Boyama Sistemi Tamamlandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et