R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla'dan Rekor Kıran Supercharger İstasyonu Hamlesi! İkiye Katladı

  Tesla, Supercharger ağını genişletmeye devam ediyor. Elektrikli araç şarj istasyonları geçen yıla göre yüzde 38 artmış durumda. İşte detaylar.

  Omer Dursun Omer Dursun 22.04.2022 13:16 345 2 dk okuma süresi
  Tesla'dan Rekor Kıran Supercharger İstasyonu Hamlesi! İkiye Katladı
  Son Düzenleme:

  Tesla, Supercharger ağının küresel genişlemesine devam ediyor ve önceki yıla kıyasla yeni kurulumlarda gözlü görülür büyüme elde ediyor.

  Otomobil devi, 2022'nin ilk çeyreğinde 248 yeni istasyon ve 2.159 yeni bağımsız konektör kurdu, bu da istasyon başına ortalama konektör oranının 8.7 olduğu anlamına geliyor. Yani her bir istasyonda 8 araba şarj olabiliyor.

  2021 yılının ilk çeyreğiyle karşılaştırıldığında, yeni kurulumların oranı önemli ölçüde hızlandı, ancak önceki üç çeyreğe kıyasla hacim hemen hemen aynı. Yine de küresel tedarik zinciri sorunları göz önüne alındığında bu fena değil).

  • 248 yeni istasyon - bir yıl öncesine göre %84 daha fazla
  • 2.159 yeni bireysel konektör - bir yıl öncesine göre %74 daha fazla
  • İstasyon başına ortalama 8,7 konektör - bir yıl öncesine göre %5 düşüş
  Yeni Tesla Supercharger Sayısı

  Yeni Tesla Supercharger Sayısı Kaç Oldu?

  Önümüzdeki çeyrekler, Tesla'nın daha yüksek bir vitese geçip geçmeyeceği (2020'nin son çeyreğinde olduğu gibi) hakkında daha fazla bilgi verecek. Bu, şirketin üretimi ne kadar hızlı artırdığı göz önüne alındığında beklenen bir durum.

  Ek olarak şirketin Avrupa'da Tesla araçların haricinde tüm EV'lerin şarj olmasını sağlayan pilot programını kademeli olarak genişlettiğini hatırlatmak gerekiyor. Hollanda'da tamamen açıldı, Norveç ve Fransa'da ise pilot aşamada. 

  Çeyrek sonu itibarıyla Tesla, Supercharger istasyonu ve konektör sayısını şu şekilde artırdı:

  • 3.724 istasyon - bir yıl öncesine göre %38 daha fazla
  • 33.657 ayrı konektör - bir yıl öncesine göre %37 daha fazla
  • İstasyon başına ortalama 9,0 konektör - bir yıl öncesine göre %0,5 daha az

  Bugün itibarıyla Tesla Supercharger'lar 250 kW'a kadar maksimum güç çıkışı sunuyor, ancak gelecekte 300 kW ve ötesine çıkması bekleniyor. V3 Superchargers projesiyle 324 kWh hakkında bir söylenti dolaşıyordu, ancak doğrulama gelmediğini belirtmek gerekiyor.

  Siz Tesla Supercharger hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Tek Bölümle Adını Yazdırdı: Yapımcının Nefret Ettiği Sahneler Guinness Rekoru Getirdi

  Netflix, tarihe damgasını vuracak bir yapıma ev sahipliği yaptı. The Midnight Club isimli dizi, tek bir bölümle Guinness rekorlar kitabına adına yazdırdı.

  Akbank’tan Büyük Hata! Kredi Kartı Borçları İkiye Katlandı! Sorun Düzeltilmeye Başlandı!

  Akbank Mobil uygulamasından hesabına giriş yapanlar şok yaşadı. Akbank kredi kartı sistemindeki arızadan tüm borçlarda "mükerrer" yansıma oldu. Kredi kartı işlemleri ve taksitleri ekstreye 2 defa yansıdı. Akbank'tan ilk açıklama geldi. İşte detaylar!

  Tesla Üretim ve Satışta Kırdığı Rekorları Rakamlarla Açıkladı!

  Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla, 2022'de yeni rekorlar kırdı. Buna göre firma, yeni yılda dünyanın en çok otomobil satan markası olmak istiyor.

  Mercedes Benz Türk’ten Aksaray’daki Kamyon Fabrikasına Yeni Şarj İstasyonu!

  Mercedes Benz Türk, ülke genelinde elektrikli otomobil teknolojisi alanında yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Şirket Aksaray'da Türkiye'nin ilk ağır vasıtalara şarj ünitesini hizmete açtı. İşte 350 kW kapasiteli elektrikli şarj üniteleri!

  Tesla'dan Rekor Kıran Supercharger İstasyonu Hamlesi! İkiye Katladı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et