R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla'dan Rekor Kıran Supercharger İstasyonu Hamlesi! İkiye Katladı

  Tesla, Supercharger ağını genişletmeye devam ediyor. Elektrikli araç şarj istasyonları geçen yıla göre yüzde 38 artmış durumda. İşte detaylar.

  Omer Dursun Omer Dursun 22.04.2022 13:16 203 2 dk okuma süresi
  Tesla'dan Rekor Kıran Supercharger İstasyonu Hamlesi! İkiye Katladı
  Son Düzenleme:

  Tesla, Supercharger ağının küresel genişlemesine devam ediyor ve önceki yıla kıyasla yeni kurulumlarda gözlü görülür büyüme elde ediyor.

  Otomobil devi, 2022'nin ilk çeyreğinde 248 yeni istasyon ve 2.159 yeni bağımsız konektör kurdu, bu da istasyon başına ortalama konektör oranının 8.7 olduğu anlamına geliyor. Yani her bir istasyonda 8 araba şarj olabiliyor.

  2021 yılının ilk çeyreğiyle karşılaştırıldığında, yeni kurulumların oranı önemli ölçüde hızlandı, ancak önceki üç çeyreğe kıyasla hacim hemen hemen aynı. Yine de küresel tedarik zinciri sorunları göz önüne alındığında bu fena değil).

  • 248 yeni istasyon - bir yıl öncesine göre %84 daha fazla
  • 2.159 yeni bireysel konektör - bir yıl öncesine göre %74 daha fazla
  • İstasyon başına ortalama 8,7 konektör - bir yıl öncesine göre %5 düşüş
  Yeni Tesla Supercharger Sayısı

  Yeni Tesla Supercharger Sayısı Kaç Oldu?

  Önümüzdeki çeyrekler, Tesla'nın daha yüksek bir vitese geçip geçmeyeceği (2020'nin son çeyreğinde olduğu gibi) hakkında daha fazla bilgi verecek. Bu, şirketin üretimi ne kadar hızlı artırdığı göz önüne alındığında beklenen bir durum.

  Ek olarak şirketin Avrupa'da Tesla araçların haricinde tüm EV'lerin şarj olmasını sağlayan pilot programını kademeli olarak genişlettiğini hatırlatmak gerekiyor. Hollanda'da tamamen açıldı, Norveç ve Fransa'da ise pilot aşamada. 

  Çeyrek sonu itibarıyla Tesla, Supercharger istasyonu ve konektör sayısını şu şekilde artırdı:

  • 3.724 istasyon - bir yıl öncesine göre %38 daha fazla
  • 33.657 ayrı konektör - bir yıl öncesine göre %37 daha fazla
  • İstasyon başına ortalama 9,0 konektör - bir yıl öncesine göre %0,5 daha az

  Bugün itibarıyla Tesla Supercharger'lar 250 kW'a kadar maksimum güç çıkışı sunuyor, ancak gelecekte 300 kW ve ötesine çıkması bekleniyor. V3 Superchargers projesiyle 324 kWh hakkında bir söylenti dolaşıyordu, ancak doğrulama gelmediğini belirtmek gerekiyor.

  Siz Tesla Supercharger hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Mercedes Benz Türk’ten Aksaray’daki Kamyon Fabrikasına Yeni Şarj İstasyonu!

  Mercedes Benz Türk, ülke genelinde elektrikli otomobil teknolojisi alanında yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Şirket Aksaray'da Türkiye'nin ilk ağır vasıtalara şarj ünitesini hizmete açtı. İşte 350 kW kapasiteli elektrikli şarj üniteleri!

  Honor Akıllı Telefon Satışlarında Yeni Rekora Koşuyor!

  Akıllı telefon üreticilerinden birisi olan Honor, bu yıl hızlı bir gelişim gösterdi. Adından sıkça söz ettiren marka, ilerleyen dönemlerde de satışlarında patlama bekliyor.

  Elif 1127

  Apple Watch Series 8 Pro Pil Ömrüyle Yeni Bir Rekora İmza Atabilir!

  Apple'nin 2022 sonuna kadar piyasaya sürmeyi hedeflediği yeni akıllı saat serisi "Watch Series 8" için pil ömründe devrim yapacağı iddia edildi.

  Elif 1043

  Apple Kilitleme Modunu Açıkladı: Kilidi Kırana 2 Milyon Dolar Ödül!

  Apple, iOS 16 sürümüyle birlikte kullanmaya başladığı kilitleme modu özelliğinde çok iddialı. Şirket bu iddiasını kanıtlamak içinde tam 2 Milyon Dolarlık bir yarışma açtı. İşte yarışmanın detayları!

  Elif 1111
  Tesla'dan Rekor Kıran Supercharger İstasyonu Hamlesi! İkiye Katladı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et