R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla'da Büyük Skandal: Almanya ve Çin Üretim Araçlarının Kalitesi Farklıymış!

  Ünlü bir Youtuber tarafından ortaya atılan iddiaya göre Tesla'nın fabrikaları arasında üretilen modellerde kalite farklı olduğu belirlendi. Çin ve Alman fabrikaları arasındaki fark ortaya çıktı.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  13.07.2022 02:32 1680 2 dk okuma süresi
  Tesla'da Büyük Skandal: Almanya ve Çin Üretim Araçlarının Kalitesi Farklıymış!
  Son Düzenleme:

  Tesla hakkında ortaya atılan iddialara son günlerde bir yenisi daha eklendi. Son olarak bir skandal da İngiliz bir Youtuber tarafından ortaya konuldu. İddiasına göre Tesla’nın Almanya‘da bulunan fabrikası ile Çin’in Şanghay’da bulunan fabrikasında üretilen araç modellerinin kalite açısından oldukça farklı olduğunu açıkladı. İncelenen aracın ise Tesla Model Y olduğu belirlendi. İki aracın montaj hattından çıkmasının ardından kalite açısından birbirinden farklı olması tepkilere neden oldu. 

  Almanya’da üretilen Tesla’nın kalitesi yüksek çıktı!

  Youtuber RSymons RSEV kendisinde Çin menşeili Tesla Y Long Range olduğunu ve değerlendirmelerini bu araç üzerinden yaptığını açıkladı. Aynı modelin Almanya üretimi ile karşılaştırma yapmasının ardından ciddi farkların olduğu ortaya çıktı. 

  Almanya üretimi olan elektrikli otomobilde jantların 21 inç boyutunda olduğu belirlendi. Geniş bir boyutta olmasına rağmen sürüş keyfi ile oldukça konforlu olduğu öğrenildi. Aracın dış cephesinde bulunan beyaz boyanın, iki aracın yan yana getirilmesi ile Almanya fabrikasından çıkan modelin daha kaliteli ve parlak olduğu tespit edildi. 

  Almanya fabrikasından çıkan modelin iç kısmı incelendiği zaman kullanılan malzemelerin daha kaliteli olduğu belirlendi. Otomobilde kullanılan akustik sistem son derece gelişmiş ve Çin’de üretilen aynı modele göre kullanılan amplifikatörün farklı olduğu tespit edildi. Alman menşeili otomobilin ön koltuklarında kullanılan yanal destekler kullanıcılara daha büyük konfor sağladığı gibi bagaj rafında da bazı farklılıklar bulunuyor. Bagaj rafının en büyük farklardan birisi olduğu dile getirildi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung’un Akıllı Yüzüğü Geliyor: İşte Galaxy Ring Tasarımı ve Özellikleri!

  Samsung Galaxy Ring, sağlık izleme ve temassız ödeme özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu akıllı yüzüğü firma, Mobil Dünya Kongresi'nde tanıttı.

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Tesla'da Büyük Skandal: Almanya ve Çin Üretim Araçlarının Kalitesi Farklıymış!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et