R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla, Model X Araçlarındaki Hava Yastığı Arızası Nedeniyle Binlerce Aracı Geri Çağırıyor!

  Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi olan Tesla; 600 bin aracı yazılımsal olarak düzelttikten sonra 7.300 aracı daha hava yastığı problemleri nedeniyle geri çağırıyor.

  Ceren Varlı Ceren Varlı 19.04.2022 01:13 238 1 dk okuma süresi
  Tesla, Model X Araçlarındaki Hava Yastığı Arızası Nedeniyle Binlerce Aracı Geri Çağırıyor!
  Son Düzenleme:

  Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla, dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticileri arasında yer alıyor. ABD merkezli, dev elektrikli araç üreticisi olan Tesla, Model X araçlarında bulunan bazı sorunlar nedeniyle yaklaşık olarak 7 bin aracı geri çağırdı. 

  Daha önceden de Tesla şirketi, Boombox özelliğindeki bir sıkıntı nedeniyle yaklaşık 600 bin aracı geri çağırmıştı. Fakat bu geri çağırma, yazılımsal bir hata olduğu için uzaktan ücretsiz bir şekilde düzeltilmişti. Şimdi ise Tesla şirketi, Model X araçlarındaki hava yastığı problemleri nedeniyle yaklaşık olarak 7.300 aracı geri çağırmaya hazırlanıyor. 

  7.300 adet Model X hava yastığı nedeniyle geri geliyor

  2021-2022 yılları arasında üretilen Tesla Model X’ler, kritik hava yastığı problemi nedeniyle geri çağrılıyor. Tam olarak 7.300 araç bu problemden etkileniyor. Tesla’nın yaptığı açıklamada, camlar açık konumdayken yan yolcu hava yastıklarının beklenildiği gibi çalışmadığı tespit edilmiş. Kaza anında, yan hava yastıklarının patlamayacak olmasından dolayı araçlar geri çağırılarak bu hatanın düzeltilmesine karar verilmiş. 

  2021 ve 2022 yıllarında üretilen Model X’lerin en az yarısında hava yastığı açılmama sıkıntısı bulunuyor. 2 Nisan’daki yeni tasarımla beraber şirket bu sorunu düzeltti. Hava yastığı sorunlu araçlara sahip kullanıcıların araçlarının onarımları veya değişim işlemleri Tesla servislerinde ücretsiz bir şekilde yapılacak. 

  Siz Tesla’nın bu hatası hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xbox Game Studios

  Xbox Game Studios, Microsoft'un geliştirdiği video oyun üretim aracıdır. Xbox Game Studios’un çalışma prensibi, PlayStation Studios ile benzerdir.

  Xbox Game Pass

  Xbox Game Pass, doğrudan Xbox ekibi tarafından seçilen geniş bir oyun kataloğuna erişim sağlayan aylık bir abonelik hizmetidir.

  Kung Fu Panda Geri Dönüyor! İşte Kung Fu Ustası Po’nun Yeni Hikayesi

  Dreamworks, 2010 yılında açıklanan Kung Fu Panda'nın 2. üçlemesinin ilk filmini doğruladı. Stüdyo Kung Fu Panda 4 çalışmalarını doğruladı ve vizyon tarihini açıkladı. İşte Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi ve konusu!

  Dev bataryalı Xiaomi Pad 5 Pro tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

  Çin üretimindeki yeni tablet Xiaomi Pad 5 Pro tanıtıldı. Xiaomi Pad 5 Pro, 10.000 mAh batarya ve 12.4 inç ekrana sahip. Bu yeni modelde birçok özellik üzerinde iyileştirmeler yapıldığı söyleniyor.

  Tesla, Model X Araçlarındaki Hava Yastığı Arızası Nedeniyle Binlerce Aracı Geri Çağırıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et