R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla, Model X Araçlarındaki Hava Yastığı Arızası Nedeniyle Binlerce Aracı Geri Çağırıyor!

  Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi olan Tesla; 600 bin aracı yazılımsal olarak düzelttikten sonra 7.300 aracı daha hava yastığı problemleri nedeniyle geri çağırıyor.

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  19.04.2022 01:13 1224 1 dk okuma süresi
  Tesla, Model X Araçlarındaki Hava Yastığı Arızası Nedeniyle Binlerce Aracı Geri Çağırıyor!
  Son Düzenleme:

  Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla, dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticileri arasında yer alıyor. ABD merkezli, dev elektrikli araç üreticisi olan Tesla, Model X araçlarında bulunan bazı sorunlar nedeniyle yaklaşık olarak 7 bin aracı geri çağırdı. 

  Daha önceden de Tesla şirketi, Boombox özelliğindeki bir sıkıntı nedeniyle yaklaşık 600 bin aracı geri çağırmıştı. Fakat bu geri çağırma, yazılımsal bir hata olduğu için uzaktan ücretsiz bir şekilde düzeltilmişti. Şimdi ise Tesla şirketi, Model X araçlarındaki hava yastığı problemleri nedeniyle yaklaşık olarak 7.300 aracı geri çağırmaya hazırlanıyor. 

  7.300 adet Model X hava yastığı nedeniyle geri geliyor

  2021-2022 yılları arasında üretilen Tesla Model X’ler, kritik hava yastığı problemi nedeniyle geri çağrılıyor. Tam olarak 7.300 araç bu problemden etkileniyor. Tesla’nın yaptığı açıklamada, camlar açık konumdayken yan yolcu hava yastıklarının beklenildiği gibi çalışmadığı tespit edilmiş. Kaza anında, yan hava yastıklarının patlamayacak olmasından dolayı araçlar geri çağırılarak bu hatanın düzeltilmesine karar verilmiş. 

  2021 ve 2022 yıllarında üretilen Model X’lerin en az yarısında hava yastığı açılmama sıkıntısı bulunuyor. 2 Nisan’daki yeni tasarımla beraber şirket bu sorunu düzeltti. Hava yastığı sorunlu araçlara sahip kullanıcıların araçlarının onarımları veya değişim işlemleri Tesla servislerinde ücretsiz bir şekilde yapılacak. 

  Siz Tesla’nın bu hatası hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Yapay Zeka Destekli XNote Akıllı Defter Geliyor: İşte Detaylar!

  XNote, ChatGPT entegreli akıllı defter, Nisan'da $250'a satışta. Notlarınızı dijitalleştirin, randevu oluşturun ve daha fazlasını yapın.

  Oppo Watch X'in Çıkış Tarihi Açıklandı: İşte Detaylar!

  Oppo Watch X, 29 Şubat'ta geliyor. 1,43 inç OLED ekran, Snapdragon W5 Gen 1 çip, 4G LTE, 10W şarj desteği ile dikkat çekiyor.

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  Tesla, Model X Araçlarındaki Hava Yastığı Arızası Nedeniyle Binlerce Aracı Geri Çağırıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et