R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla, Kablosuz Bağlantıya Yönelik Yeni Özelliği Test Etmeye Başladı

  Tesla, kablosuz bağlantı sistemine eklediği yeni özellik için çeşitli testler gerçekleştirmeye başladı. Tesla kullanıcılarının bir kısmı ise özelliği şimdiden aktif hale getirmiş durumdalar.

  Timur Demir
  Timur Demir R10 Editörü
  22.04.2022 14:32 1014 3 dk okuma süresi
  Tesla, Kablosuz Bağlantıya Yönelik Yeni Özelliği Test Etmeye Başladı
  Son Düzenleme:

  Tesla otomobillerde yer alan en önemli imkanlardan biri olan kablosuz bağlantı özelliği yeni fonksiyonlar kazanmaya hazırlanıyor. Bir yandan müşterilere ekstra işlevsellik sunan bu özellik, diğer yandan Tesla şirketine veri toplama ve otomobilde yer alan sistemleri güncel tutma fırsatı tanıyor.

  Tesla ilk dönemlerinde kablosuz internet bağlantısını ücretsiz olarak sundu. Otomobil sayısında yaşanan artışla doğru orantılı olarak bu yaklaşımını değiştirdi. Kablosuz internet bağlantısını özel bir paket haline getirip aylık abonelik şeklinde pazarlamaya yöneldi.

  Tesla çeşitli şirketlerle işbirliğine gitti

  Tesla aylık abonelik şeklinde sunduğu kablosuz bağlantı özelliğini geliştirmek için önemli bir adım attı. Tesla araç sahiplerine telefonlarından mobil ağ paylaşımı gerçekleştirerek kablosuz bağlantı elde edebilmelerini sağlayan bir güncelleme gerçekleştirdi.

  Bununla birlikte Tesla, kablosuz bağlantı hizmetini birbirinden farklı internet servis sağlayıcıları üzerinden sunabilmek için şirketlerle işbirliği yapmaya başladı. Şimdilik sadece Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya pazarı için birkaç girişim yapılmış durumda.

  Tesla özelliği test edebilmek için bu bölgelerde hizmet sunan büyük internet servis sağlayıcılarıyla anlaşma yoluna gitti. Özelliğin tam olarak ne zaman testten çıkacağı tam olarak bilinmiyor. Ancak belirli kullanıcılar kendilerine özgü yöntemlerle özelliği test edebilme fırsatı buldular.

  Kablosuz bağlantı için ortak ağlar kullanılacak

  Tesla herkese açık olan ortak ağları kullanma yoluna giderek otomobillerini kablosuz bağlantıyla buluşturabilmek için ekstra bir adım atmış oldu. Özellik devreye girdiğinde internet servis sağlayıcıları tarafından sunulan ve herkese açık olarak kullanılabilen ağlardan bağlantı alınabilecek.

  Otomobillere sunulan internet bağlantısı imkanları elbette sadece kullanıcıların işine yarayan bir durum değil. Tesla aktif internet bağlantısı sürekliliği sağlayarak daha fazla veri toplayabilecek ve otomobil sayısının artışı sebebiyle yüksek boyutlara ulaşan veri yoğunluğunu ortadan kaldıracak.

  Tesla tarafından sunulan araç içi özelliklerin büyük bir kısmı internet bağlantısına bağlı olarak çalışıyor. Mevcut koşullarda kullanıcılar aylık abonelik ücreti ödeyerek kablosuz bağlantıya kavuşabiliyorlar. Tesla ortak ağları kullanarak ücretsiz bir şekilde bağlantı sunabilmeyi hedefliyor.

  Yeni özelliğin testlerine başlandı

  Tesla yeni özelliğin testlerine başlar başlamaz kullanıcılar onu test edebilmek için çeşitli yollar denediler. Analytic_ETH isimli Twitter kullanıcısı bunu başaran isimlerden birisi oldu. Özelliği aktif hale getirerek internet servis sağlayıcılarının ortak ağlarına bağlandı.

  Tesla tarafından kullanılacak ortak ağların neler olacağı henüz belli değil. Ancak şirket büyük internet servis sağlayıcılarıyla çalışma yoluna giderek her bölgede bir çözüm üretmeye çalışacak gibi görünüyor. Şu an test aşamasında AT&T, Orange ve Comcast gibi şirketlerle çalışılıyor.

  Tesla'nın sunacağı bu yeni özelliğin ardından ne gibi imkanlar sunacağı tam olarak bilinmiyor. Ancak yeni özellik doğrultusunda otomatik pilot (autopilot) özelliğinin daha verimli bir şekilde çalışması bekleniyor. Ayrıca Tesla'nın sistem güncellemeleri konusunda daha az sorun yarayacağı belirtiliyor.

  Founder: Demir Otomotiv & Grana Yazılım

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Superman Filminin Logosu Resmen Tanıtıldı!

  James Gunn, yeni Superman filminin logosunu paylaştı. David Corenswet'in başrolde olduğu film, 11 Temmuz 2025'te vizyona girecek.

  WhatsApp'ın Sesli Mesajları Yazıya Döken Yeni Özelliği Android'e Geliyor!

  WhatsApp, sesli mesajları yazıya çevirme özelliğini Android'e getiriyor. İşitme engelliler ve gürültülü ortamlarda kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak.

  WhatsApp'a Canlı Çeviri Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, kullanıcıların farklı dillerdeki mesajları anında çevirmesini sağlayan Canlı Çeviri özelliğini tanıttı. Dil engelleri artık sorun olmayacak.

  Yeni Elektrikli Ford Capri Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Ford Capri, elektrikli SUV olarak geri döndü. 627 km menzil, modern tasarım ve gelişmiş teknoloji ile dikkat çekiyor. Fiyatı 47 bin euro'dan başlıyor.

  Tesla, Kablosuz Bağlantıya Yönelik Yeni Özelliği Test Etmeye Başladı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et