R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla, Kablosuz Bağlantıya Yönelik Yeni Özelliği Test Etmeye Başladı

  Tesla, kablosuz bağlantı sistemine eklediği yeni özellik için çeşitli testler gerçekleştirmeye başladı. Tesla kullanıcılarının bir kısmı ise özelliği şimdiden aktif hale getirmiş durumdalar.

  Timur Demir Timur Demir 22.04.2022 14:32 217 3 dk okuma süresi
  Tesla, Kablosuz Bağlantıya Yönelik Yeni Özelliği Test Etmeye Başladı
  Son Düzenleme:

  Tesla otomobillerde yer alan en önemli imkanlardan biri olan kablosuz bağlantı özelliği yeni fonksiyonlar kazanmaya hazırlanıyor. Bir yandan müşterilere ekstra işlevsellik sunan bu özellik, diğer yandan Tesla şirketine veri toplama ve otomobilde yer alan sistemleri güncel tutma fırsatı tanıyor.

  Tesla ilk dönemlerinde kablosuz internet bağlantısını ücretsiz olarak sundu. Otomobil sayısında yaşanan artışla doğru orantılı olarak bu yaklaşımını değiştirdi. Kablosuz internet bağlantısını özel bir paket haline getirip aylık abonelik şeklinde pazarlamaya yöneldi.

  Tesla çeşitli şirketlerle işbirliğine gitti

  Tesla aylık abonelik şeklinde sunduğu kablosuz bağlantı özelliğini geliştirmek için önemli bir adım attı. Tesla araç sahiplerine telefonlarından mobil ağ paylaşımı gerçekleştirerek kablosuz bağlantı elde edebilmelerini sağlayan bir güncelleme gerçekleştirdi.

  Bununla birlikte Tesla, kablosuz bağlantı hizmetini birbirinden farklı internet servis sağlayıcıları üzerinden sunabilmek için şirketlerle işbirliği yapmaya başladı. Şimdilik sadece Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya pazarı için birkaç girişim yapılmış durumda.

  Tesla özelliği test edebilmek için bu bölgelerde hizmet sunan büyük internet servis sağlayıcılarıyla anlaşma yoluna gitti. Özelliğin tam olarak ne zaman testten çıkacağı tam olarak bilinmiyor. Ancak belirli kullanıcılar kendilerine özgü yöntemlerle özelliği test edebilme fırsatı buldular.

  Kablosuz bağlantı için ortak ağlar kullanılacak

  Tesla herkese açık olan ortak ağları kullanma yoluna giderek otomobillerini kablosuz bağlantıyla buluşturabilmek için ekstra bir adım atmış oldu. Özellik devreye girdiğinde internet servis sağlayıcıları tarafından sunulan ve herkese açık olarak kullanılabilen ağlardan bağlantı alınabilecek.

  Otomobillere sunulan internet bağlantısı imkanları elbette sadece kullanıcıların işine yarayan bir durum değil. Tesla aktif internet bağlantısı sürekliliği sağlayarak daha fazla veri toplayabilecek ve otomobil sayısının artışı sebebiyle yüksek boyutlara ulaşan veri yoğunluğunu ortadan kaldıracak.

  Tesla tarafından sunulan araç içi özelliklerin büyük bir kısmı internet bağlantısına bağlı olarak çalışıyor. Mevcut koşullarda kullanıcılar aylık abonelik ücreti ödeyerek kablosuz bağlantıya kavuşabiliyorlar. Tesla ortak ağları kullanarak ücretsiz bir şekilde bağlantı sunabilmeyi hedefliyor.

  Yeni özelliğin testlerine başlandı

  Tesla yeni özelliğin testlerine başlar başlamaz kullanıcılar onu test edebilmek için çeşitli yollar denediler. Analytic_ETH isimli Twitter kullanıcısı bunu başaran isimlerden birisi oldu. Özelliği aktif hale getirerek internet servis sağlayıcılarının ortak ağlarına bağlandı.

  Tesla tarafından kullanılacak ortak ağların neler olacağı henüz belli değil. Ancak şirket büyük internet servis sağlayıcılarıyla çalışma yoluna giderek her bölgede bir çözüm üretmeye çalışacak gibi görünüyor. Şu an test aşamasında AT&T, Orange ve Comcast gibi şirketlerle çalışılıyor.

  Tesla'nın sunacağı bu yeni özelliğin ardından ne gibi imkanlar sunacağı tam olarak bilinmiyor. Ancak yeni özellik doğrultusunda otomatik pilot (autopilot) özelliğinin daha verimli bir şekilde çalışması bekleniyor. Ayrıca Tesla'nın sistem güncellemeleri konusunda daha az sorun yarayacağı belirtiliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Youtube’den Netflix’e Rakip Oluyor! İşte Yeni Youtube Hizmeti!

  Google, Youtube için Netflix gibi platformlara rakip olacak yeni servisi üzerinde çalışıyor. 2022 bitmeden devreye alınacak Youtube "Channel Store" ile ilgili detaylarda ortaya çıkmaya başladı. İşte Youtube'nin Channel Store'sinin özellikleri!

  Tesla, Gigafactory’de 1 Milyon Üretim Sınırını Geçti!

  Tesla, Pandemi yasakları ve uluslararası ekonomik savaşlarıyla boğuştuğu Çin Gigafactory'de başarılı oldu. Şirket çok fazla sıkıntıyla mücadele ettiği fabrikasında 1 Milyon üretim yaptığını açıkladı.

  Yeni Windows güncellemesi tüm Windows sürümlerini bozdu!

  Windows'un yeni güncellemesi olan KB5012170 güncellemesi kullanıcılara 0x800f0922 hata kodunu veriyor. Çözüm için haberimize bakabilirsiniz.

  Kung Fu Panda Geri Dönüyor! İşte Kung Fu Ustası Po’nun Yeni Hikayesi

  Dreamworks, 2010 yılında açıklanan Kung Fu Panda'nın 2. üçlemesinin ilk filmini doğruladı. Stüdyo Kung Fu Panda 4 çalışmalarını doğruladı ve vizyon tarihini açıkladı. İşte Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi ve konusu!

  Tesla, Kablosuz Bağlantıya Yönelik Yeni Özelliği Test Etmeye Başladı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et