R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla Fiyatları Düştü, Halk Tepki Gösterdi!

  Çin’de ilginç bir olay yaşandı. Yaşanan olaya göre Tesla fiyatları geriledi, bu durum halkın protestolar başlatmasını sağladı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  16.01.2023 14:13 1403 2 dk okuma süresi
  Tesla Fiyatları Düştü, Halk Tepki Gösterdi!
  Son Düzenleme:

  Tesla markası, pek çok elektrikli otomobili ile kendini gösteren bir firma. Şirketin en başarılı fabrikalarından birisi de Çin’in Şangay kentinde yer alıyor. 20.000 işçi çalıştırılan bu tesis, oldukça kârlı bir üretim yapıyor. 2021 yılı raporları incelendiğinde Tesla satışlarının ⅓’ünün Çin’de yaşandığı görülüyor.

  Bu olaylar bir yana Çin, bu aralar protestolar ile gündemde. Yaşanan olaya göre firmanın yaptığı indirimler halkın tepkisine yol açtı. Evet, yanlış duymadınız. Halk, indirimler sebebiyle tepki gösterdi. Peki bunun sebebi neydi? Gelin haberimizde açıklayalım.

  Tesla fiyatlarının iki kez düşmesi tepkiye yol açtı

  Tesla, geçtiğimiz günlerde Tesla 3 ve Tesla Y modellerinde iki kez indirim uyguladı. Uygulanan indirimler ile beraber Eylül ayından bu yana %24’e varan indirim yaşandı. Böylesine büyük bir indirim sebebiyle Çin’de bulunan Tesla sahipleri tepki gösterdi. Tepkisinin asıl sebebi kendilerinin modelleri pahalı almasıydı. Yani Tesla sahipleri, indirim öncesi aracı aldıkları için yüksek fiyat ödemişlerdi. 3 ay içerisinde 2 kez indirim yapılmasının tepkiye yol açmasının nedeni buydu.

  Kısa süre içerisinde Şangay ve Pekin’de protestolar büyümeye başladı. Özellikle araç galerilerinin çevresinde halk toplandı. İnsanların toplanması ile beraber Tesla sahipleri, paralarının iade edilmesi için sloganlar attı. Aradaki ücret farkının ciddi olduğunu söyleyen insanlar, durumun telafi edilmesi gerektiğini söylüyor.

  Tesla fiyatları düşüş yaşamışken şirketin böyle bir karar almasının nedeni de duyuruldu. Buna göre firma, daha çok satış yapmak adına bu kararı almış oldu. Ayrıca üretimi desteklemek için de bu adımın atıldığı vurgulandı.

  Firma, aynı zamanda Reuters ile de bir röportaj gerçekleştirdi. Reuters, müşterilere aradaki farkın ödenip ödenmeyeceği soruldu. Tesla, böyle bir ödeme yapılmayacağını belirterek konuyu kapatmış oldu. Firma, protestolar hakkında herhangi bir açıklamaya değinmeyerek sözlerini sonlandırdı.

  Tesla’nın gerçekleştirmiş olduğu bu adımın sonucunda gelecekte neler olacak hep beraber göreceğiz. Tesla, indirim sonrasındaki farkı indirim öncesinde alım yapan müşterilere ödemeyecek. Bu doğrulanmış oldu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Galaxy S23 Serisinin Fiyatları Sızdırıldı!

  Unpacked etkinliğinde tanıtılacak olan Galaxy S23 serisinin fiyatları sızdırıldı. Sızdırılan bilgilere göre en düşük akıllı telefonun fiyatı 959 euro olacak!

  Fiber İnternet Fiyatları Ne Kadar? (2023 Ocak)

  Fiber internet fiyatları hizmet kalitesine, altyapıya, hıza ve bölgeye göre değişkenlik gösteriyor. Birçok faktöre göre değişen fiyatlar 89 TL'den başlıyor.

  Tesla’dan Büyük İndirim Kararı! İndirim Yakın Zamanda Alanları Üzecek!

  Tesla, 2023 Ocak ayında herkesi şaşırtarak, indirim kararı aldı. Tesla, Model 3 ve Model Y varyantları için fiyatları düşürdü. İşte 2023 Ocak ayı indirimiyle oluşan Tesla elektrikli otomobil fiyatları!

  Resmi Açıklama Geldi: Netflix Türkiye Abonelik Fiyatları Güncellendi!

  Netflix, abonelik fiyatlarına yine zam yaptı. Buna göre en düşük abonelik ücreti 63,99 TL olurken, en yüksek abonelik ücreti 130,99 TL oldu!

  Tesla Fiyatları Düştü, Halk Tepki Gösterdi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et