R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla Fiyatları Düştü, Halk Tepki Gösterdi!

  Çin’de ilginç bir olay yaşandı. Yaşanan olaya göre Tesla fiyatları geriledi, bu durum halkın protestolar başlatmasını sağladı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  16.01.2023 14:13 13262 2 dk okuma süresi
  Tesla Fiyatları Düştü, Halk Tepki Gösterdi!
  Son Düzenleme:

  Tesla markası, pek çok elektrikli otomobili ile kendini gösteren bir firma. Şirketin en başarılı fabrikalarından birisi de Çin’in Şangay kentinde yer alıyor. 20.000 işçi çalıştırılan bu tesis, oldukça kârlı bir üretim yapıyor. 2021 yılı raporları incelendiğinde Tesla satışlarının ⅓’ünün Çin’de yaşandığı görülüyor.

  Bu olaylar bir yana Çin, bu aralar protestolar ile gündemde. Yaşanan olaya göre firmanın yaptığı indirimler halkın tepkisine yol açtı. Evet, yanlış duymadınız. Halk, indirimler sebebiyle tepki gösterdi. Peki bunun sebebi neydi? Gelin haberimizde açıklayalım.

  Tesla fiyatlarının iki kez düşmesi tepkiye yol açtı

  Tesla, geçtiğimiz günlerde Tesla 3 ve Tesla Y modellerinde iki kez indirim uyguladı. Uygulanan indirimler ile beraber Eylül ayından bu yana %24’e varan indirim yaşandı. Böylesine büyük bir indirim sebebiyle Çin’de bulunan Tesla sahipleri tepki gösterdi. Tepkisinin asıl sebebi kendilerinin modelleri pahalı almasıydı. Yani Tesla sahipleri, indirim öncesi aracı aldıkları için yüksek fiyat ödemişlerdi. 3 ay içerisinde 2 kez indirim yapılmasının tepkiye yol açmasının nedeni buydu.

  Kısa süre içerisinde Şangay ve Pekin’de protestolar büyümeye başladı. Özellikle araç galerilerinin çevresinde halk toplandı. İnsanların toplanması ile beraber Tesla sahipleri, paralarının iade edilmesi için sloganlar attı. Aradaki ücret farkının ciddi olduğunu söyleyen insanlar, durumun telafi edilmesi gerektiğini söylüyor.

  Tesla fiyatları düşüş yaşamışken şirketin böyle bir karar almasının nedeni de duyuruldu. Buna göre firma, daha çok satış yapmak adına bu kararı almış oldu. Ayrıca üretimi desteklemek için de bu adımın atıldığı vurgulandı.

  Firma, aynı zamanda Reuters ile de bir röportaj gerçekleştirdi. Reuters, müşterilere aradaki farkın ödenip ödenmeyeceği soruldu. Tesla, böyle bir ödeme yapılmayacağını belirterek konuyu kapatmış oldu. Firma, protestolar hakkında herhangi bir açıklamaya değinmeyerek sözlerini sonlandırdı.

  Tesla’nın gerçekleştirmiş olduğu bu adımın sonucunda gelecekte neler olacak hep beraber göreceğiz. Tesla, indirim sonrasındaki farkı indirim öncesinde alım yapan müşterilere ödemeyecek. Bu doğrulanmış oldu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Citroen C3 Aircross Geliyor: Avrupa Fiyatları Açıklandı!

  Yeni 2024 Citroen C3 Aircross nihayet tüm detaylarıyla tanıtıldı. İlk kez elektrikli ve 7 koltuklu seçeneklerle sunulacak modelin Avrupa fiyatları da duyuruldu.

  Türk Telekom İnternet Fiyatlarına Zam Yaptı: İşte Yeni Zamlı Fiyatlar!

  Türk Telekom 1 Temmuz 2024'ten itibaren internet ve diğer hizmet fiyatlarına zam yapacak. Yeni fiyatlar %15 artış gösterirken, taahhütlü tarifeler etkilenmeyecek.

  İBB İGDAŞ'ı Halka Arz Edecek mi? İGDAŞ Halka Arz Mı Oluyor?

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) İGDAŞ'ı halka arz edip etmeyeceği konusu gündemde. İBB Mali Hizmetler Daire Başkanı Neslihan Vural, İGDAŞ'ın 10 milyar dolar değerlemeyle halka arzını planladıklarını açıkladı.

  2024 Yılı Pasaport Fiyatları: Güncel Bilgiler ve Başvuru Süreci

  2024 yılı itibarıyla pasaport fiyatları, pasaportunu yenilemek veya sıfırdan başvuru yapmak isteyen birçok kişi tarafından merak edilmektedir.

  Tesla Fiyatları Düştü, Halk Tepki Gösterdi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et