R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla Fiyatları Düştü, Halk Tepki Gösterdi!

  Çin’de ilginç bir olay yaşandı. Yaşanan olaya göre Tesla fiyatları geriledi, bu durum halkın protestolar başlatmasını sağladı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  16.01.2023 14:13 11757 2 dk okuma süresi
  Tesla Fiyatları Düştü, Halk Tepki Gösterdi!
  Son Düzenleme:

  Tesla markası, pek çok elektrikli otomobili ile kendini gösteren bir firma. Şirketin en başarılı fabrikalarından birisi de Çin’in Şangay kentinde yer alıyor. 20.000 işçi çalıştırılan bu tesis, oldukça kârlı bir üretim yapıyor. 2021 yılı raporları incelendiğinde Tesla satışlarının ⅓’ünün Çin’de yaşandığı görülüyor.

  Bu olaylar bir yana Çin, bu aralar protestolar ile gündemde. Yaşanan olaya göre firmanın yaptığı indirimler halkın tepkisine yol açtı. Evet, yanlış duymadınız. Halk, indirimler sebebiyle tepki gösterdi. Peki bunun sebebi neydi? Gelin haberimizde açıklayalım.

  Tesla fiyatlarının iki kez düşmesi tepkiye yol açtı

  Tesla, geçtiğimiz günlerde Tesla 3 ve Tesla Y modellerinde iki kez indirim uyguladı. Uygulanan indirimler ile beraber Eylül ayından bu yana %24’e varan indirim yaşandı. Böylesine büyük bir indirim sebebiyle Çin’de bulunan Tesla sahipleri tepki gösterdi. Tepkisinin asıl sebebi kendilerinin modelleri pahalı almasıydı. Yani Tesla sahipleri, indirim öncesi aracı aldıkları için yüksek fiyat ödemişlerdi. 3 ay içerisinde 2 kez indirim yapılmasının tepkiye yol açmasının nedeni buydu.

  Kısa süre içerisinde Şangay ve Pekin’de protestolar büyümeye başladı. Özellikle araç galerilerinin çevresinde halk toplandı. İnsanların toplanması ile beraber Tesla sahipleri, paralarının iade edilmesi için sloganlar attı. Aradaki ücret farkının ciddi olduğunu söyleyen insanlar, durumun telafi edilmesi gerektiğini söylüyor.

  Tesla fiyatları düşüş yaşamışken şirketin böyle bir karar almasının nedeni de duyuruldu. Buna göre firma, daha çok satış yapmak adına bu kararı almış oldu. Ayrıca üretimi desteklemek için de bu adımın atıldığı vurgulandı.

  Firma, aynı zamanda Reuters ile de bir röportaj gerçekleştirdi. Reuters, müşterilere aradaki farkın ödenip ödenmeyeceği soruldu. Tesla, böyle bir ödeme yapılmayacağını belirterek konuyu kapatmış oldu. Firma, protestolar hakkında herhangi bir açıklamaya değinmeyerek sözlerini sonlandırdı.

  Tesla’nın gerçekleştirmiş olduğu bu adımın sonucunda gelecekte neler olacak hep beraber göreceğiz. Tesla, indirim sonrasındaki farkı indirim öncesinde alım yapan müşterilere ödemeyecek. Bu doğrulanmış oldu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Disney+ Türkiye Fiyatlarına Rekor Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  Disney+ Türkiye, abonelik fiyatlarını önemli ölçüde artırdı. Bu zam sonucunda platformun aylık kullanım bedeli, en düşük 134,99 TL olarak belirlendi.

  Xiaomi Redmi Note 13 Serisi Türkiye Fiyatları Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Xiaomi, Redmi Note 13 serisinin Türkiye fiyatlarını açıkladı. Seride Redmi Note 13, Pro, Pro 5G ve Pro+ 5G modelleri yer alıyor.

  Fiat 2024 Fiyat Listesi Açıklandı: İşte 2024 Ocak Fiyatları!

  Fiat, 2024 Ocak ayı otomobil fiyat listesini paylaştı. Fiat otomobil modellerini merak edenler için işte son güncellemelerle beraber 2024 Fiat fiyat listesi!

  2024 Yılı Trafik Sigortası Fiyatları Belli Oldu: İşte 81 İldeki Güncel Ücretler!

  2024 yılı Türkiye'nin 81 ilinde geçerli olacak trafik sigortası fiyatları açıklandı. İşte 2024 yılı trafik sigortası fiyatları ve cezai yaptırımlar!

  Tesla Fiyatları Düştü, Halk Tepki Gösterdi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et