R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla Araçlarında Yeni Dönem Başladı: Türkçe Dil Desteği

  Tesla'ya yeni gelen 2022.12.1 güncellemesiyle beraber Türkçe dil desteği resmileşti. Her ne kadar en çok bizi bu sevindirse de, gelen diğer yeni özellikler de Tesla sürücülerini sevindirecek türden.

  Utku Biçer | Wallace
  Utku Biçer | Wallace R10 Editörü
  16.04.2022 17:12 1022 2 dk okuma süresi
  Tesla Araçlarında Yeni Dönem Başladı: Türkçe Dil Desteği
  Son Düzenleme:

  Son birkaç yıldır büyük bir ilgiyle Türkiye pazarına girmesi beklenen Tesla, bu yılın başında önemli bir adım attı ve 2022 yılı içerisinde ülkemizde yer alacağını doğruladı. Bir yandan işe alımlara başlaması, bir yandan da şarj istasyonlarının planlamasını devam ettiren şirket; tüm araçları için yayınladığı güncelleme ile Türkleri çok sevindirdi. Tesla araçlarında artık Türkçe dil desteği mevcut!

  Tesla Türkçe dil desteğini sundu

  2022.12.1 güncellemesini yayınlamış olan Tesla, alt çubuk özelleştirmeyi tekrar özellik olarak sundu. Tesla V11 güncellemesi ile bu özellik kaldırılmıştı. Ancak araç sahiplerinden çok fazla geri bildirim alan şirket, son güncellemesi ile bu özelliği tekrar geri getirdi. 

  Tesla sürücüleri genel olarak V11 sürümündeki tüm özelliklerden memnun olsalar da, özelleştirmeler sayesinde araçlarından daha iyi deneyimler elde ettiklerini defalarca dile getirdiler. 

  Tesla Yeni Güncellemesinde Buz Çözme, Koltuk Isıtması ve Silecekleri Çalıştırma Butonları Eklenebiliyor.

  Bu kapsamda yeni güncellemesi ile buz çözme, koltuk ısıtması ve silecekleri çalıştırma gibi fonksiyonel kontrolleri eklemek mümkün. iOS ve Android cihazlarında bulunan özellikler ile benzer çalışarak, uygulamaların üzerine birkaç saniye basılı tutarak yerini değiştirebilirsiniz. 

  Bizi ise en çok sevindiren güncelleme, Türkçe dil desteği oldu. Artık tüm Tesla araçlarda dokunmatik ekran tamamen Türkçe hale getirilebiliyor. 

  Tesla Dokunmatik Panel Artık Türkçe!

  Bu özelliklerin yanı sıra yeni güncellemeyle birlikte Ek Mobil Uygulama Kontrolleri ve Çocuk Kilidi özellikleri de tanıtıldı. Sürücüler artık uygulama yardımıyla Kamp ve Köpek Modu’nu da etkinleştirebiliyor. Bunun için Tesla mobil uygulamasının 4.7.0 sürümüne güncellenmesi yeterli. 

  Tesla’ya Türkçe dil desteğinin gelmesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Yasin ÇELEN
   Yasin ÇELEN 2 yıl önce
   Paramız olsada alsak, ingilizce bile kullanmaya razıyız

  İlgili İçerikler:

  iPhone 16 Pro Serisine Yeni Kamera Özellikleri Geliyor: İşte Detaylar!

  iPhone 16 Pro serisi, 48MP ultra geniş kamera, genişletilmiş optik yakınlaştırma, yansıma önleyici kaplama ve gelişmiş ana kamera sensörü ile geliyor.

  Snapchat’e Yapay Zeka Destekli Yeni Özellikler Geldi!

  Snapchat, yeni yapay zeka modeli GenAI ile AR deneyimlerini güçlendiriyor. Bitmoji arka planları, sohbet duvar kağıtları ve yapay zeka lensleri ile büyülüyor.

  PUBG UC Satın Almak İçin Yeni Adres: Plyr.com

  Bizler de sizlere, son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Plyr.com’u tanıtmak istedik.  Plyr, güvenilir ve kolay bir şekilde; isterseniz üye olmaksızın alışveriş imkanı tanır.

  Instagram’a Yeni Canlı Yayın Özelliği Geliyor: İşte Detaylar!

  Instagram, kullanıcılarının sadece yakın arkadaşlarıyla canlı yayın yapmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik sundu. Bu yenilik, samimi bir yayın deneyimi sunacak.

  Tesla Araçlarında Yeni Dönem Başladı: Türkçe Dil Desteği

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et