R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla Araçlarında Yeni Dönem Başladı: Türkçe Dil Desteği

  Tesla'ya yeni gelen 2022.12.1 güncellemesiyle beraber Türkçe dil desteği resmileşti. Her ne kadar en çok bizi bu sevindirse de, gelen diğer yeni özellikler de Tesla sürücülerini sevindirecek türden.

  Utku Biçer | Wallace
  Utku Biçer | Wallace R10 Editörü
  16.04.2022 17:12 495 2 dk okuma süresi
  Tesla Araçlarında Yeni Dönem Başladı: Türkçe Dil Desteği
  Son Düzenleme:

  Son birkaç yıldır büyük bir ilgiyle Türkiye pazarına girmesi beklenen Tesla, bu yılın başında önemli bir adım attı ve 2022 yılı içerisinde ülkemizde yer alacağını doğruladı. Bir yandan işe alımlara başlaması, bir yandan da şarj istasyonlarının planlamasını devam ettiren şirket; tüm araçları için yayınladığı güncelleme ile Türkleri çok sevindirdi. Tesla araçlarında artık Türkçe dil desteği mevcut!

  Tesla Türkçe dil desteğini sundu

  2022.12.1 güncellemesini yayınlamış olan Tesla, alt çubuk özelleştirmeyi tekrar özellik olarak sundu. Tesla V11 güncellemesi ile bu özellik kaldırılmıştı. Ancak araç sahiplerinden çok fazla geri bildirim alan şirket, son güncellemesi ile bu özelliği tekrar geri getirdi. 

  Tesla sürücüleri genel olarak V11 sürümündeki tüm özelliklerden memnun olsalar da, özelleştirmeler sayesinde araçlarından daha iyi deneyimler elde ettiklerini defalarca dile getirdiler. 

  Tesla Yeni Güncellemesinde Buz Çözme, Koltuk Isıtması ve Silecekleri Çalıştırma Butonları Eklenebiliyor.

  Bu kapsamda yeni güncellemesi ile buz çözme, koltuk ısıtması ve silecekleri çalıştırma gibi fonksiyonel kontrolleri eklemek mümkün. iOS ve Android cihazlarında bulunan özellikler ile benzer çalışarak, uygulamaların üzerine birkaç saniye basılı tutarak yerini değiştirebilirsiniz. 

  Bizi ise en çok sevindiren güncelleme, Türkçe dil desteği oldu. Artık tüm Tesla araçlarda dokunmatik ekran tamamen Türkçe hale getirilebiliyor. 

  Tesla Dokunmatik Panel Artık Türkçe!

  Bu özelliklerin yanı sıra yeni güncellemeyle birlikte Ek Mobil Uygulama Kontrolleri ve Çocuk Kilidi özellikleri de tanıtıldı. Sürücüler artık uygulama yardımıyla Kamp ve Köpek Modu’nu da etkinleştirebiliyor. Bunun için Tesla mobil uygulamasının 4.7.0 sürümüne güncellenmesi yeterli. 

  Tesla’ya Türkçe dil desteğinin gelmesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Yasin ÇELEN
   Yasin ÇELEN 11 ay önce
   Paramız olsada alsak, ingilizce bile kullanmaya razıyız

  İlgili İçerikler:

  Pepsi Logosunu 15 Yıl Sonra Yeniledi: İşte Markanın Yeni Yüzü

  Pepsi, 15 yıl sonra logosunda büyük bir değişikliğe giderek, tüketicilere markanın enerjisi, cesareti ve popüler kültürle bağlantısını yansıtan yeni bir görünüm sunuyor.

  Moto Edge+ (2023) Adıyla Yeni Amiral Gemisi Göründü: İşte Özellikleri

  Motorola, yeni amiral gemisi telefonu Moto Edge+ (2023) ile gündemde! Google Play veri tabanında görünen yeni cihaz, meraklıları tarafından heyecanla bekleniyor.

  Tesla modelleri Türkiye'de Satışa Çıkıyor: Satış Tarihi Açıklandı

  Elektrikli otomobil pazarının lider markalarından Tesla, uzun süredir beklenen Türkiye lansmanı için geri sayıma başladı. Sonunda Tesla, Türkiye'ye adım atacağını resmen duyurdu ve 4 Nisan tarihinde resmi satışların başlayacağını açıkladı.

  GitHub, Copilot X'i Duyurdu: Yazılımcılar İçin Devrim Niteliğinde Yenilikler

  GitHub, yazılım geliştirme alanında lider platform olma özelliğini sürdürürken, Copilot X ile yapay zeka odaklı yazılım geliştirme konusunda büyük bir adım atmaya hazırlanıyor.

  Tesla Araçlarında Yeni Dönem Başladı: Türkçe Dil Desteği

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et