R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla Araçlarında Yeni Dönem Başladı: Türkçe Dil Desteği

  Tesla'ya yeni gelen 2022.12.1 güncellemesiyle beraber Türkçe dil desteği resmileşti. Her ne kadar en çok bizi bu sevindirse de, gelen diğer yeni özellikler de Tesla sürücülerini sevindirecek türden.

  Utku Biçer | Wallace Utku Biçer | Wallace 16.04.2022 17:12 222 2 dk okuma süresi
  Tesla Araçlarında Yeni Dönem Başladı: Türkçe Dil Desteği
  Son Düzenleme:

  Son birkaç yıldır büyük bir ilgiyle Türkiye pazarına girmesi beklenen Tesla, bu yılın başında önemli bir adım attı ve 2022 yılı içerisinde ülkemizde yer alacağını doğruladı. Bir yandan işe alımlara başlaması, bir yandan da şarj istasyonlarının planlamasını devam ettiren şirket; tüm araçları için yayınladığı güncelleme ile Türkleri çok sevindirdi. Tesla araçlarında artık Türkçe dil desteği mevcut!

  Tesla Türkçe dil desteğini sundu

  2022.12.1 güncellemesini yayınlamış olan Tesla, alt çubuk özelleştirmeyi tekrar özellik olarak sundu. Tesla V11 güncellemesi ile bu özellik kaldırılmıştı. Ancak araç sahiplerinden çok fazla geri bildirim alan şirket, son güncellemesi ile bu özelliği tekrar geri getirdi. 

  Tesla sürücüleri genel olarak V11 sürümündeki tüm özelliklerden memnun olsalar da, özelleştirmeler sayesinde araçlarından daha iyi deneyimler elde ettiklerini defalarca dile getirdiler. 

  Tesla Yeni Güncellemesinde Buz Çözme, Koltuk Isıtması ve Silecekleri Çalıştırma Butonları Eklenebiliyor.

  Bu kapsamda yeni güncellemesi ile buz çözme, koltuk ısıtması ve silecekleri çalıştırma gibi fonksiyonel kontrolleri eklemek mümkün. iOS ve Android cihazlarında bulunan özellikler ile benzer çalışarak, uygulamaların üzerine birkaç saniye basılı tutarak yerini değiştirebilirsiniz. 

  Bizi ise en çok sevindiren güncelleme, Türkçe dil desteği oldu. Artık tüm Tesla araçlarda dokunmatik ekran tamamen Türkçe hale getirilebiliyor. 

  Tesla Dokunmatik Panel Artık Türkçe!

  Bu özelliklerin yanı sıra yeni güncellemeyle birlikte Ek Mobil Uygulama Kontrolleri ve Çocuk Kilidi özellikleri de tanıtıldı. Sürücüler artık uygulama yardımıyla Kamp ve Köpek Modu’nu da etkinleştirebiliyor. Bunun için Tesla mobil uygulamasının 4.7.0 sürümüne güncellenmesi yeterli. 

  Tesla’ya Türkçe dil desteğinin gelmesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum
  • Yasin ÇELEN
   Yasin ÇELEN 3 ay önce
   Paramız olsada alsak, ingilizce bile kullanmaya razıyız

  İlgili İçerikler:

  Mavi Dil Hastalığı

  Mavi dil hastalığı, 27 farklı serotipi bilinen Reoviridae familyasından Orbivirus cinsi bir RNA virüsünün neden olduğu bir hastalıktır.

  Kung Fu Panda Geri Dönüyor! İşte Kung Fu Ustası Po’nun Yeni Hikayesi

  Dreamworks, 2010 yılında açıklanan Kung Fu Panda'nın 2. üçlemesinin ilk filmini doğruladı. Stüdyo Kung Fu Panda 4 çalışmalarını doğruladı ve vizyon tarihini açıkladı. İşte Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi ve konusu!

  Twitter Anlaşmazlığı Elon Musk’a Pahalıya Patladı! Yine Tesla Hisselerini Sattı!

  Twitter ile anlaşmazlık sürecindeki Elon Musk, Tesla hissesi sattı. Yayınlanan raporlara göre 7.92 Milyon hisse satışı gerçekleştirdi. İşte 6.9 Milyar Dolar değerdeki satış ve nedeni!

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Tesla Araçlarında Yeni Dönem Başladı: Türkçe Dil Desteği

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et