R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Süper Elektrikli Otomobil Lucid Air Sapphire Özellikleri ve Dudak Uçuklatan Fiyatıyla Şaşırttı!

  Dünyanın ilk elektrikli otomobil üreticisi şirketi Lucid, şimdilerde yeni bir modelini açıkladı. Lucid Air Sapphire özellikleri ve fiyatı ile ağızları açık bıraktı.

  Elif Elif 20.08.2022 21:07 1283 2 dk okuma süresi
  Süper Elektrikli Otomobil Lucid Air Sapphire Özellikleri ve Dudak Uçuklatan Fiyatıyla Şaşırttı!
  Son Düzenleme:

  Otomotiv sektöründe karbon ayak izini en az seviyeye indirebilmek için elektrik otomobil üretimi giderek artmaya devam ediyor. Otomobil sektöründe doğaya zarar veren içten yanmalı motorlu araçların ilerleyen yıllarda tamamen terk edilmesi planlanıyor. Doğa için de sürdürülebilir olması açısından elektrikli otomobil kullanımı da artmaya devam ediyor. 

  Amerika’da ilk kez 2007 yılında kurulan elektrikli otomobil üreticisi Lucid, sadece elektrikli araç üretimi üzerine yoğunlaşmıştı. Elektrikli otomobil üretimindeki ilk şirket olan Lucid, bu alandaki çalışmalarına devam ederken her yıl yeni modellerini tanıtmaya devam ediyor. Son günlerde şirket Lucid Air Sapphire isimli elektrikli otomobilini tanıttı. 

  Dünyanın En Güçlü Motoruna Sahip Elektrikli Sedan Aracı Olacak!

  Lucid tarafından tanıtımı yapılan yeni araç modelinin ismi Air Sapphire olarak açıklandı. Şirketin amiral gemisi olarak tanıtılan model tasarımıyla da oldukça dikkat çekiyor. Araç modelinin 1.200 beygir gücüne sahip olduğu ve 895 KW güç üretimiyle 3 farklı elektrikli motora sahip olduğu belirlendi. 

  Elektrikli otomobillerde genellikle o kilometreden 100 kilometreye çıkışı zaman alabiliyor ancak Lucid motor hızıyla iddialı olduğunu açıkladı. 160 kilometreye 4 saniyeden daha kısa bir zamanda çıktığı öğrenildi. Lucid yeni elektrikli otomobil markası için çok iddialı çünkü dünya üzerindeki en güçlü elektrikli sedan araç olacağı düşünülüyor. 

  Lucid Air Sapphire’ın en fazla çıktığı hız limiti ise 320 kilometreden daha fazla. Yüksek hızlara ulaşabilmesi nedeniyle güvenliğin sağlanması açısından karbon seramik frenlere sahip olduğu ortaya çıktı. Aracın menzili hakkında henüz bilgi gelmedi ancak yakında şirket tarafından detayların paylaşılması bekleniyor. 

  Lucid Air Sapphire Fiyatıyla Dudak Uçuklatıyor!

  Dünyanın ilk elektrikli otomobil şirketinin sunduğu en güçlü motora sahip Sedan modeli için fiyatlar otomobil severler tarafından merak ediliyor. Şirket tarafından Kanada ve ABD için 23 Ağustos tarihinde ön sipariş başlayacak. Aracın fiyatının ise 250 bin dolar olması bekleniyor. Bu Türk Lirası ile 4,5 milyon lira olarak açıklandı.

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Huawei Nova 10 Türkiye’de Satışa Çıktı! İşte Huawei Nova 10 Fiyat ve Özellikleri!

  Huawei Türkiye, yaptığı açıklamayla yeni "Huawei Nova 10" serisinin resmi satışının başladığını duyurdu. İşte Huawei Türkiye tarafından uygulanan "Huawei Nova 10" ve "Huawei Nova 10 Pro" fiyatı ve özellikleri!

  Redmi Pad Özellikleri Ortaya Çıktı! İşte Markanın İlk Tabletinin Tasarımı!

  Xiaomi'nin ilk tablet bilgisayarı Redmi alt markasıyla çıkacak. Şirketin uzun süredir geliştirdiği bilinen ilk tableti "Redmi Pad" için önemli bir sızıntı yaşantı. Yaşanan sızıntı da Redmi Pad özellikleri ve yanı sıra tasarımı ortaya çıktı.

  OnePlus 11R Özellikleri Ortaya Çıktı! İşte Uygun Fiyatlı OnePlus 11R

  OnePlus'ın yeni giriş seviyesi cihazı "OnePlus 11R" modelinin özellikleri ve fiyatı ortaya çıktı. İşte OnePlus 11R özellikleri ve beklenen ücreti!

  Instagram Alışverişlerine Büyük Darbe: Mağaza Sekmesi Alt Menüden Kalkıyor!

  Instagram yaptığı açıklamayla beraber alt menüdeki Mağaza sekmesini kaldıracağını açıkladı. Gelen sızıntılara göre bu sekme artık ayarlar kategorisinde olacak!

  Elif 466
  Süper Elektrikli Otomobil Lucid Air Sapphire Özellikleri ve Dudak Uçuklatan Fiyatıyla Şaşırttı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et