R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sony Honda Mobilitiy Elektrikli Otomobilleri için Geri Sayım Başladı!

  Sony ile Honda'nın güçlerini birleştirmelerinin ardından ortaya çıkaracakları elektrikli otomobil için merak edilen çıkış süreci açıklandı. İşte detaylar...

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  14.10.2022 17:39 1406 2 dk okuma süresi
  Sony Honda Mobilitiy Elektrikli Otomobilleri için Geri Sayım Başladı!
  Son Düzenleme:

  Otomobil piyasasında yaşanan gelişmelere yetişebilmek özellikle son yıllarda çok zor. Elektrikli otomobil devriminin başlaması ile birlikte birçok otomobil üreticisi de planlarını bu yönde ilerletmeye başladı. Şirketler, uzun ve kısa vadeli planlarının yanı sıra yeni teknolojik yatırım ve ortaklıklar içerisine giriyor. Honda ve Sony son dönemlerde, elektrikli otomobil sektörü için atmış oldukları adımlar ile ön plana çıkıyor. 2022 yılının başında iki taraf arasında ortak girişim anlaşması imzalandı. Kurulan şirketin ismi ise Sony Honda Mobility Inc. oldu.

  Sony Honda Mobility elektrikli otomobilleri için tarih verildi!

  Sony Honda Mobility şirketi tarafından elektrikli otomobiller için çizilen yol haritasının detaylarına göre sürece hız verdikleri belirlendi. Şirketin başkanı olan Yasuhide Mizunoi konu hakkında merak edilen soruları yanıtladı. Şirketin yol haritasına göre 2025 yılında şirketin ön siparişleri almaları bekleniyor. 2026 yılında ise satışlar başlayacak. Şirket ilk satışlarını ABD’de yapacak. Aynı yıl içerisinde zaman kaybetmeden Japonya’da da satışlar başlayacak. 

  Elektrikli otomobillerin özelliklerinin açıklanması bekleniyor!

  Yeni şirket hem otomobil hem de teknoloji şirketinin tüm uzmanlık alanlarından faydalanarak sektörde en iyisi olmak istiyor. Honda, güncel çevre ve güvenlik teknolojilerinin yanı sıra farklı çalışmalar yapıyor. Mobil çalışmalar, araç üretim ve satış destek süreci de elektrikli otomobiller için fark yaratacak. Sony ise görüntüleme, algılama, telekomünikasyon, ağ ve eğlence seçenekleri ile tüm uzmanlık sürecini verimli bir şekilde kullanacak! 

  Sony bir teknoloji şirketi olmasına rağmen uzun zamandır otomotiv dünyası ile ilgilendiğini duyurmuştur. Ayrıca şirket, sektöre giriş yapmak istiyordu. Daha önce düzenlenen CES 2020 ve 2022 için tasarladığı elektrikli araç konseptlerinin tanıtımını da yapmıştı. Şirketin üretimleri de bu süreçte ABD’de bulunan dev tesislerden birinde yapılacak. Henüz şirketin planlamış olduğu üretim hacmi konusunda bir bilgi bulunmuyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Honda'nın Yeni Elektrikli Otomobilleri Geliyor: e:NP2 ve e:NS2 Modelleri Sahneye Çıkıyor!

  Honda, yakın zamanda piyasaya sürmeyi planladığı yeni elektrikli crossover modelleri e:NP2 ve e:NS2 ile Çin otomobil pazarında fırtına gibi esmeye hazırlanıyor.

  Zincirsiz Bisiklet Rover 45: Elektrikli Bisikletlerin Yeni Yıldızı

  Elektrikli bisikletler artık zincir ve kayışlardan kurtuluyor! Rover 45 isimli elektrikli bisiklet, pedallarla hareket ederken zincir veya kayış gibi fiziksel bağlantıları ortadan kaldırıyor ve sensörlerle çalışıyor. Detaylar haberimizde!

  Sony, Float Run İsimli Kulak Dışı Kulaklığını Duyurdu: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Yenilikçi tasarımıyla Sony Float Run kulak dışı kulaklık, rahat kullanımı ve kaliteli sesiyle dikkat çekiyor. IPX4 dayanıklılık ve 10 saat pil ömrü sunuyor.

  Apple, iOS 17.3 Güncellemesini Geri Çekti: İşte Nedenleri!

  Apple, 3 Ocak'ta iOS 17.3 beta 2'yi duyurdu. Bu yeni sürüm, bir dizi soruna yol açarak birçok iPhone modelinin kullanılamaz hale gelmesine neden oldu.

  Sony Honda Mobilitiy Elektrikli Otomobilleri için Geri Sayım Başladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et