R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Renault’tan beklenmeyen karar! Nissan’daki hisselerini satacak!

  Renault, elektrik otomobil projelerine daha fazla ağırlık vermeyi hedefliyor. Bunun içinde önemli kararlara imza atan Renault, son olarak Nisan’daki hisselerinin tamamını satışa çıkartıyor.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  23.04.2022 20:20 971 2 dk okuma süresi
  Renault’tan beklenmeyen karar! Nissan’daki hisselerini satacak!
  Son Düzenleme:

  Renault, geleceğin elektrik otomobillerde olduğunun farkında olan markaların başında geliyor. Bu yüzden Fransız otomobil markası Renault, elektrikli otomobil üretimi konusunda dev projelere imza atmayı arzuluyor. Bunun içinde kaynak sağlayacak her türlü adımı atmaktan kaçınmıyor. Şirket son olarak Nissan’daki hisselerini satışa çıkartmayı konuşmaya başladı. Renault elektrikli araç(EV) projelerinde milyarlarca Dolar seviyesinde yatırımları hedefliyor. 

  Nissan satışından gelen kaynağı, elektrikli araba projelerine yatıracak

  Renault Nissan

  Renault, elektrikli otomobil teknolojisinde liderliği hedefliyor. Bu yüzden şirketin önemli kararlara imza attığı belirtiliyor. Bu kararların en önemlisi ise Renault’ un, Nissan’ da bulunan tüm hisselerinin satışını gerçekleştirmeye karar vermiş olmasıdır.

  Renault şu an hali hazırda Nissan’da 1.83 Milyar hisseye sahip. Bu rakamda şirketin %43’lük kısmı yapıyor.

  Renault, Nissan’daki hisselerinin satışı konusunda öncelikli alıcı konumunda ise Nissan’ın yönetim kurulu bulunuyor. Nissan yönetim kurulu bu hisseleri alma konusunda çok istekli olsa da Renault, pek sıcak yaklaşım sergilemiyor. Çünkü iddiaya göre Renault, elindeki hisseleri tek bir yer/kişi yerine birden fazla kişiye dağıtmayı hedefliyor. Bu durum Nissan yönetiminde ciddi bir parçalılığa neden olacak.

  Volvo’da Nissan hisselerine talip

  Renault’un satışa çıkartmayı düşündüğü Nissan hisseleri için Nissan yönetim kurulunun dışında en ciddi alıcılardan birisi de Zhejiang Geely Holding Group olduğu iddia ediliyor. Zhejiang Geely Holding Group, Volvo’nun sahibidir.

  Renault’un aldığı bu önemli kararlar, şirket politikalarında yapısal değişikliklerin ihtiyaç duyduğu kaynağın finansmanını oluşturmasına yardımcı olacak. Renault CEO’su Luca de Meo, şirketteki bu köklü değişikliğin çalışmalarına Şubat ayından beri devam ediyor. 

  Elektrikli otomobilde üçlü ittifak kurulmuştu

  Renault Nissan

  Aslında Renault, 2022’nin henüz başında Nissan ve Mitsubishi ile elektrikli otomobil yatırımları konusunda güçlerini birleştirmek üzere bir plan konusunda anlaşma sağlamıştı. Ancak Renault’un şimdi aldığı bu karar, gelişmelerin hepten karmaşık ve içerisinden çıkılamaz bir hale gelmesine de neden oluyor.

  Diğer yandan da Renault, Nissan’daki hisselerin satışı sayesinde ortaklarıyla yaşanan problemlerin giderilmesini de sağlayabilecek. Mitsubishi Motors ile Renault arasında görüşmeler 2019 yılından beri devam ediyor ve bir sonuca bağlanamadı.

  Renault’un bu aldığı önemli karar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce başarılı olabilecek mi? Yanıtlarınızı yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  CS:GO’ya beklenmeyen zam geldi: Prime Status’a 100% zam geldi!

  CS:GO’ya bekleyen bir zam geldi. Prime Status Upgrade versiyonu yani seçkin hesap fiyatı yüzde 100 zamlanarak 249,95 TL oldu. Detaylar haberimizde.

  BİM Jeep marka elektrikli bisiklet satacak! İşte fiyatı!

  29 Nisan BİM Aktüel ürünleri listesinde Jeep marka elektrikli bisiklet modelleri yer alıyor. Jeep katlanabilir elektrikli bisiklet modelleri uygun fiyatla Cuma satışta!

  Renault’tan beklenmeyen karar! Nissan’daki hisselerini satacak!

  Renault, elektrik otomobil projelerine daha fazla ağırlık vermeyi hedefliyor. Bunun içinde önemli kararlara imza atan Renault, son olarak Nisan’daki hisselerinin tamamını satışa çıkartıyor.

  Renault’tan beklenmeyen karar! Nissan’daki hisselerini satacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et