R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Mercedes AMG’ye Ait %100 Elektrikli İlk Performans SUV Tanıtıldı! İşte Yeni AMG EQE SUV Özellikleri!

  Yeni Mercedes AMG EQE SUV modeli tanıtımı gerçekleşti. Tamamen elektrikli olan model, yüksek performansı ve şık tasarımı ile hayran bıraktı. Model, iç tasarımda da iddialı bir model olarak piyasada yer alacak.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  17.10.2022 21:34 2014 3 dk okuma süresi
  Mercedes AMG’ye Ait %100 Elektrikli İlk Performans SUV Tanıtıldı! İşte Yeni AMG EQE SUV Özellikleri!
  Son Düzenleme:

  Mercedes, kısa bir süre önce yüzde yüz elektrikli modeli EQE SUV’yi tanıtmıştı. Şimdi de performansı daha yüksek bir elektrikli model tanıtımı yapıldı. Mercedes AMG EQE SUV’e ait özellikler bekleyenlerine duyuruldu. 

  Mercedes AMG EQE SUV kullanıcılarına neler sunmakta?

  Standart Mercedes EQE SUV modeli, kısa süre önce tanıtılmıştı. Şimdi de bu standart modelin bir üst modeli olan Mercedes AMG EQE SUV tanıtımı yapıldı. Model, 350 kW güç ve 858 Nm tork özellikleri ile müşterilerine sunuluyor. Böylece 0-100 km/s hızlanması için 4.3 saniye yeterli oluyor. Kendisinden bir önceki elektrikli araca göre performans olarak çok daha güçlü bir model sunuldu. Öyle ki Mercedes EQE SUV yalnızda 300 kW güce sahipti. Araç boyutunun yer aldığı tablo aşağıda verilmiştir:

  Araç Boyutu
  Uzunluk4,860 mm (191.3 inç)
  Genişlik1,940 mm (76.4 inç)
  Yükseklik1,680 mm (66.1 inç)

  Mercedes AMG EQE 53 4Matic+’ta ise AMG’ye özel geliştirilmiş motorlar bulunmakta. Modelde aynı zamanda soğutma elementleri de rakiplerine fark attıran bir özellik olarak yer almakta. Sonuç olarak ise 460 kW güç ve 950 Nm tork ile performans noktasında epey iddialı. Modelin çıkabileceği azami hız ise 220 km/s ile sınırlandırılmış. Fakat müşterilere seçenek olarak sunulan AMG Dynamic Plus paketi ile hız arttımak mümkün. Bu paket ile kısa süreli de olsa 505 kW güç ve 1000 Nm tork değerlerine ulaşılası mümkün oluyor. Böylece 0-100 km/s hızlanma 3.5 saniyede çıkılabiliyor. 

  Güç artışına ek olarak modelin her iki versiyonunda da dört çekiş sistemi yer almakta. Aynı zamanda arka aks yönlendirme sistemi de standart olarak kullanıcılara sunulmakta. Adaptif sönümleme sistemine sahip olan AMG Ride Control+ havalı süspansiyonlar da modellerde yer alıyor. 

  Kullanıcıların seçimine sunulan bir diğer unsur ise AMG seramik kompozit frenler. Bu frenlerde yer alan disklerin boyutu 440 mm’ye kadar çıkmakta. Buna ek olarak AMG’nin bu modellere özel olarak fren desteğinde iBooster özelliği kullanılmış. Bu sistem sayesinde, fren sisteminin elektrik geri kazanımı, hidrolik fren ile birleşiyor. Bu da çok daha verimli bir frenleme sistemi yaratılmasına olanak sağlıyor. iBooster sayesinde müşterilere eşsiz bir sürüş deneyimi sunulması hedeflenmiştir. 

  AMG Active Ride Control özelliği sayesinde ise Mercedes AMG EQE 53’ün performansı arttırılmış. Bu özellik modele özel bir donanım olarak eklenmiş. Bu sistem sayesinde elektromekanik aktüatör kullanılarak iki parçadan oluşan viraj denge çubukları ayrılıp birleştiriliyor. Bu da engebeli yollarda ilerlerken, konforun sunulmasına olanak tanıyor. Yüksek performans isteyen dinamik sürüşlerde bu özellik kullanıcılara konfor sunuyor. Bu özellik sayesinde aracın yan yatmasının önüne geçiliyor. Ayrıca engebeli yollarda yolcuların savrulması da engellenmiş oluyor.

  EQE SUV'un AMG versiyonları da ailenin diğer üyeleri gibi 90.6 kWsa kapasiteli lityum iyon bataryaya sahip. Standart EQE SUV sürüş menzili 590 km’ye kadar çıkmaktadır. EQE 43 SUV'un sürüş menzili ise 431 - 488 km arasında ölçülmüştür. EQE 53 SUV'te ise sürüş menzili 375 ila 470 km aralığında değişmekte olarak kayıtlara geçmiştir. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung’un Akıllı Yüzüğü Geliyor: İşte Galaxy Ring Tasarımı ve Özellikleri!

  Samsung Galaxy Ring, sağlık izleme ve temassız ödeme özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu akıllı yüzüğü firma, Mobil Dünya Kongresi'nde tanıttı.

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Xiaomi Smart Band 8 Pro Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı!

  Xiaomi Smart Band 8 Pro ve Watch S3, Türkiye'de! Şık tasarım, üstün özellikler ve özel fiyatlarla teknoloji tutkunlarını bekliyor.

  Google'ın Oturum Açma Sayfası Yenileniyor: Kullanıcı Dostu Bir Tasarıma Kavuşuyor!

  Google, her türlü cihaz için optimize edilmiş, kullanıcı dostu yeni oturum açma sayfasını sunuyor. Estetik ve işlevsellik bir arada.

  Mercedes AMG’ye Ait %100 Elektrikli İlk Performans SUV Tanıtıldı! İşte Yeni AMG EQE SUV Özellikleri!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et