R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  McLaren’den Sürpriz Karar! 2022-2023 Sezonunda Mercedes EQ Yerine Formula E’de Yer Alacak!

  McLaren, 2023-2023 sezonu için sürpriz bir karara imza attı. Gelecek sezon Formula E’de Mercedes EQ ekibinin grid slotunun yerini alacak!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 14.05.2022 18:30 1189 2 dk okuma süresi
  McLaren’den Sürpriz Karar! 2022-2023 Sezonunda Mercedes EQ Yerine Formula E’de Yer Alacak!
  Son Düzenleme:

  İngiliz otomobil devi McLaren’in 2022-2023 sezonuna ilişkin planları resmi olarak açıklandı. McLaren, 2022-2023 sezonundan itibaren Formula E takımı olarak mücadele etmeye karar verdi. McLaren, zaten son yıllarda elektrikli otomobil teknolojisi çalışmalarına daha fazla ağırlık vermeye başlamıştı.

  McLaren’in Formula E’deki mücadelesi hali hazırda burada mücadele eden Mercedes EQ ekibi tarafından gerçekleştirilecek. 

  McLaren daha önce Formula E girişi için opsiyon anlaşması yapmıştı. Bu anlaşma sayesinde zaten dilediği zaman Formula E serisine girme hakkı bulunuyordu. İngiliz otomobil devi, aldığı kararla bu hakkını kullanmış oldu.

  Takım Lideri Değişmeyecek

  Ian James

  McLaren’in Formula E’ye girişiyle birlikte önemli değişiklikler yaşanacak olsa da bazı dinamikler aynı şekilde kalacak. Örneğin Mercedes EQ takımının lideri olan Ian James, yeni Formula E takımına liderlik yapmaya bir süre daha devam edecek. Bu sürenin Mercedes takım kontrolü devri anlaşmasının ancak 2 yılda tamamlanacağından 2 yıl olacağı belirtiliyor.

   Söz konusu değişime yönelik olarak Ian James açıklamalarda bulundu. James yaptığı açıklamasında gerçekleştirilen bu gelişimin yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu vurguladı. James açıklamasının devamında 2019 yılında kurulan takımın başarıya ulaşmasında uyarlanabilirlik, sürdürülebilirlik ve performanslarının önemli katkısı olduğunu ve Mercedes Benz’in her zaman takımın ana destekçisi olduğunu belirtti.

  James açıklamasına Mercedes Benz’in kendilerine oldukça destekçi olduğunu ve bu konuda onlara özel olarak teşekkür ettiğini dile getirerek devam ederken, şu anda da Formula E yolculuklarında doğru partneri bulmalarında da yardımlarının çok fazla olduğunu vurguladı. Ayrıca McLaren Racing ailesine katılmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını da ekledi.

  McLaren’in Güç Ünitesi Tedarikinde Kiminle Çalışacağı Henüz Belli Değil

  2022-2023 sezonundan itibaren Formula E’de boy göstermeye başlayacak McLaren Racing’in bu alanda güç ünitesi tedariki konusunda kiminle çalışma gerçekleştireceği ise henüz netlik kazanmadı. Çok kısa bir periyotta bu konuda resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.

  McLaren, Formula E takımının ihtiyaç duyduğu finansman kaynağı içinde güçlü bir sponsorluk anlaşması imzalayacak.

  McLaren’in Formula E macerasıyla ilgili son gelişmeler hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Instagram NFT Dünyasındaki Yerini Alıyor

  Instagram kullanıcılara hesaplarında kripto para cüzdan bağlantısı yapmaya izin verecek. Artık Instagram NFT koleksiyon paylaşımı yapılabilecek.

  Mercedes’in Parça Sahteciliği ile Mücadelesi

  İnternet üzerinden Mercedes sahte parçalarını ucuza satarak insanları kandıranlara Mercedes dur diyecek. Detaylar haberimizde.

  Mercedes Benz Türk’ten Aksaray’daki Kamyon Fabrikasına Yeni Şarj İstasyonu!

  Mercedes Benz Türk, ülke genelinde elektrikli otomobil teknolojisi alanında yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekledi. Şirket Aksaray'da Türkiye'nin ilk ağır vasıtalara şarj ünitesini hizmete açtı. İşte 350 kW kapasiteli elektrikli şarj üniteleri!

  Netflix iOS Cephesinde Yeni Bir Güncellemeye Yer Verdi

  Netflix, uygulamasını iOS'ta kullananların uzun süredir yaşadığı bir sorun için güncelleme yayınlandı. Artık Netflix iOS uygulaması sorunsuz kullanılabiliyor.

  Elif 1045
  McLaren’den Sürpriz Karar! 2022-2023 Sezonunda Mercedes EQ Yerine Formula E’de Yer Alacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et