R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  McLaren’den Sürpriz Karar! 2022-2023 Sezonunda Mercedes EQ Yerine Formula E’de Yer Alacak!

  McLaren, 2023-2023 sezonu için sürpriz bir karara imza attı. Gelecek sezon Formula E’de Mercedes EQ ekibinin grid slotunun yerini alacak!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 14.05.2022 18:30 1313 2 dk okuma süresi
  McLaren’den Sürpriz Karar! 2022-2023 Sezonunda Mercedes EQ Yerine Formula E’de Yer Alacak!
  Son Düzenleme:

  İngiliz otomobil devi McLaren’in 2022-2023 sezonuna ilişkin planları resmi olarak açıklandı. McLaren, 2022-2023 sezonundan itibaren Formula E takımı olarak mücadele etmeye karar verdi. McLaren, zaten son yıllarda elektrikli otomobil teknolojisi çalışmalarına daha fazla ağırlık vermeye başlamıştı.

  McLaren’in Formula E’deki mücadelesi hali hazırda burada mücadele eden Mercedes EQ ekibi tarafından gerçekleştirilecek. 

  McLaren daha önce Formula E girişi için opsiyon anlaşması yapmıştı. Bu anlaşma sayesinde zaten dilediği zaman Formula E serisine girme hakkı bulunuyordu. İngiliz otomobil devi, aldığı kararla bu hakkını kullanmış oldu.

  Takım Lideri Değişmeyecek

  Ian James

  McLaren’in Formula E’ye girişiyle birlikte önemli değişiklikler yaşanacak olsa da bazı dinamikler aynı şekilde kalacak. Örneğin Mercedes EQ takımının lideri olan Ian James, yeni Formula E takımına liderlik yapmaya bir süre daha devam edecek. Bu sürenin Mercedes takım kontrolü devri anlaşmasının ancak 2 yılda tamamlanacağından 2 yıl olacağı belirtiliyor.

   Söz konusu değişime yönelik olarak Ian James açıklamalarda bulundu. James yaptığı açıklamasında gerçekleştirilen bu gelişimin yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu vurguladı. James açıklamasının devamında 2019 yılında kurulan takımın başarıya ulaşmasında uyarlanabilirlik, sürdürülebilirlik ve performanslarının önemli katkısı olduğunu ve Mercedes Benz’in her zaman takımın ana destekçisi olduğunu belirtti.

  James açıklamasına Mercedes Benz’in kendilerine oldukça destekçi olduğunu ve bu konuda onlara özel olarak teşekkür ettiğini dile getirerek devam ederken, şu anda da Formula E yolculuklarında doğru partneri bulmalarında da yardımlarının çok fazla olduğunu vurguladı. Ayrıca McLaren Racing ailesine katılmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını da ekledi.

  McLaren’in Güç Ünitesi Tedarikinde Kiminle Çalışacağı Henüz Belli Değil

  2022-2023 sezonundan itibaren Formula E’de boy göstermeye başlayacak McLaren Racing’in bu alanda güç ünitesi tedariki konusunda kiminle çalışma gerçekleştireceği ise henüz netlik kazanmadı. Çok kısa bir periyotta bu konuda resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.

  McLaren, Formula E takımının ihtiyaç duyduğu finansman kaynağı içinde güçlü bir sponsorluk anlaşması imzalayacak.

  McLaren’in Formula E macerasıyla ilgili son gelişmeler hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 15.7 Sürümü için Apple’dan Önemli Karar!

  Apple, yeni güncelleme ile beraber iOS 15.7.1 sürümünü yayınladı. Yayınlanan yeni sürüm ile beraber 15.7 sürümüne geçiş de engellenmiş oldu.

  Netflix’ten Bir Yerli İçerik Yapım Daha Geliyor: “Kal”

  Netflix’in yeni yerli içeriği Kal filminin duyurusu yapıldı. Netflix, Kal filminin yayın tarihini 11 Kasım 2022 olarak açıkladı.

  Mercedes AMG’ye Ait %100 Elektrikli İlk Performans SUV Tanıtıldı! İşte Yeni AMG EQE SUV Özellikleri!

  Yeni Mercedes AMG EQE SUV modeli tanıtıldı. Tamamen elektrikli olan bu model, yüksek performansı, eşsiz özellikleri ve şık tasarımı ile hayran bıraktı.

  Google Mobil Aramalardaki “Reklam” Etiketini Artık Kullanmayacak! Bunun Yerine “Sponsorlu” Etiketi Kullanılacak!

  Google, mobil aramalardaki reklam etiketini artık kullanmamaya karar verdi. Bunun yerine şirket, aramalar için sponsorlu etiketi kullanacak.

  McLaren’den Sürpriz Karar! 2022-2023 Sezonunda Mercedes EQ Yerine Formula E’de Yer Alacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et