R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  McLaren’den Sürpriz Karar! 2022-2023 Sezonunda Mercedes EQ Yerine Formula E’de Yer Alacak!

  McLaren, 2023-2023 sezonu için sürpriz bir karara imza attı. Gelecek sezon Formula E’de Mercedes EQ ekibinin grid slotunun yerini alacak!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  14.05.2022 18:30 2246 2 dk okuma süresi
  McLaren’den Sürpriz Karar! 2022-2023 Sezonunda Mercedes EQ Yerine Formula E’de Yer Alacak!
  Son Düzenleme:

  İngiliz otomobil devi McLaren’in 2022-2023 sezonuna ilişkin planları resmi olarak açıklandı. McLaren, 2022-2023 sezonundan itibaren Formula E takımı olarak mücadele etmeye karar verdi. McLaren, zaten son yıllarda elektrikli otomobil teknolojisi çalışmalarına daha fazla ağırlık vermeye başlamıştı.

  McLaren’in Formula E’deki mücadelesi hali hazırda burada mücadele eden Mercedes EQ ekibi tarafından gerçekleştirilecek. 

  McLaren daha önce Formula E girişi için opsiyon anlaşması yapmıştı. Bu anlaşma sayesinde zaten dilediği zaman Formula E serisine girme hakkı bulunuyordu. İngiliz otomobil devi, aldığı kararla bu hakkını kullanmış oldu.

  Takım Lideri Değişmeyecek

  Ian James

  McLaren’in Formula E’ye girişiyle birlikte önemli değişiklikler yaşanacak olsa da bazı dinamikler aynı şekilde kalacak. Örneğin Mercedes EQ takımının lideri olan Ian James, yeni Formula E takımına liderlik yapmaya bir süre daha devam edecek. Bu sürenin Mercedes takım kontrolü devri anlaşmasının ancak 2 yılda tamamlanacağından 2 yıl olacağı belirtiliyor.

   Söz konusu değişime yönelik olarak Ian James açıklamalarda bulundu. James yaptığı açıklamasında gerçekleştirilen bu gelişimin yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu vurguladı. James açıklamasının devamında 2019 yılında kurulan takımın başarıya ulaşmasında uyarlanabilirlik, sürdürülebilirlik ve performanslarının önemli katkısı olduğunu ve Mercedes Benz’in her zaman takımın ana destekçisi olduğunu belirtti.

  James açıklamasına Mercedes Benz’in kendilerine oldukça destekçi olduğunu ve bu konuda onlara özel olarak teşekkür ettiğini dile getirerek devam ederken, şu anda da Formula E yolculuklarında doğru partneri bulmalarında da yardımlarının çok fazla olduğunu vurguladı. Ayrıca McLaren Racing ailesine katılmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını da ekledi.

  McLaren’in Güç Ünitesi Tedarikinde Kiminle Çalışacağı Henüz Belli Değil

  2022-2023 sezonundan itibaren Formula E’de boy göstermeye başlayacak McLaren Racing’in bu alanda güç ünitesi tedariki konusunda kiminle çalışma gerçekleştireceği ise henüz netlik kazanmadı. Çok kısa bir periyotta bu konuda resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.

  McLaren, Formula E takımının ihtiyaç duyduğu finansman kaynağı içinde güçlü bir sponsorluk anlaşması imzalayacak.

  McLaren’in Formula E macerasıyla ilgili son gelişmeler hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  TOGG T10F: Türkiye'nin Yeni Yerli Otomobilinin Fiyatı ve Özellikleri

  Türkiye’nin yerli otomobili TOGG'un yeni modeli TOGG T10F için geri sayım başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın incelediği TOGG T10F'nin çıkış tarihi ve fiyatı büyük merak konusu oldu.

  Rockstar Games Sürpriz Yapabilir: GTA 6’nın İlk Görüntüleri Haftaya Gelebilir!

  GTA 6'nın ilk ekran görüntüleri ve kapak tasarımları yakında gelebilir. Rockstar Games, yeni GTA sürümü için heyecan verici gelişmeler sunuyor.

  Google Pixel 8a Tanıtıldı: Tam 7 Yıl Güncelleme Alacak!

  Google Pixel 8a, teknoloji ve yenilikleriyle orta segment telefonlar arasında öne çıkarak kullanıcılara uzun vadeli ve güçlü bir deneyim sunmayı vaat ediyor.

  iPhone 17'nin Tasarımı Yenileniyor: Plus Model Yerine Slim Model Geliyor!

  Apple, iPhone 17 ile tasarımı yeniden şekillendiriyor. Slim model, daha ince yapısıyla Plus'ın yerini alarak teknolojiseverleri heyecanlandıracak.

  McLaren’den Sürpriz Karar! 2022-2023 Sezonunda Mercedes EQ Yerine Formula E’de Yer Alacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et