R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Karsan, Türkiye'deki İlk Elektrikli Otobüs Teslimatını Antalya'da Gerçekleştirdi

  Karsan'ın teslimatını gerçekleştirdiği elektrikli otobüs Karsan e-Atak, Antalya bünyesinde toplu taşıma hizmeti verecek.

  Mehmet Alp GÖZBAŞI
  Mehmet Alp GÖZBAŞI R10 Editörü
  08.08.2022 14:02 2007 2 dk okuma süresi
  Karsan, Türkiye'deki İlk Elektrikli Otobüs Teslimatını Antalya'da Gerçekleştirdi
  Son Düzenleme:

  Karsan, Antalya Büyükşehir Belediyesi(ABB) bünyesinde çalışmak üzere 2 adet elektrikli otobüs teslimatını sağlayarak Türkiye'deki ilk elektrikli otobüs teslimatını gerçekleştirdi. 8 metrelik araçlar sınıfında yer alan “Karsan E-Atak”, şehir içerisinde toplu taşıma hizmetlerinde görev alacak.

  Karsan E-Atak Teknik Özellikleri

  Karsan E-Atak, yapısında BMW tarafından üretilen 220 kWh'lık bataryalar barındırıyor. 230 kW'lık bir güce sahip olan E-Atak, şoför ve yolcuların ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamak için yeterli donanıma sahip. DC üniteleriyle 3 saatte, AC üniteleriyle 5 saatte şarj olan otobüs, 300 kilometrelik bir menzile ve “52 kişilik yolcu” kapasitesine sahip.

  Teslimat Büyük Bir İlgiyle Karşılandı

  Karsan gibi firmaların isimlerini genellikle yurt dışına yaptıkları ihracatlar dolayısıyla duymakta idik. Fakat gerçekleştirilen bu teslimatla birlikte Türkiye'de de dikkat çekildi. Halkın büyük bir ilgiyle karşıladığı teslimat, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde gerçekleştirildi.

  Konuyla ilgili olarak İç Pazar Satış ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu'nun açıklaması ise şu şekilde:

  Avrupa’da elektrikli araç satışlarımızla çok önemli başarılara imza atıyoruz. İhracat pazarlarındaki geniş çaplı elektrikli araç teslimatlarımızın yanında şimdi sıra Türkiye’ye geldi. Tükriye’nin 8 metre sınıfındaki ilk elektrikli otobüsünün satışını gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Akdeniz’in güzide şehri Antalya’da toplu taşımada kullanılacak olan 2 adet e-ATAK modelimizin teslimatını gerçekleştirerek ulaşımı daha çevreci hale getirmeye katkı sağlıyoruz. Sektör elektrikli mobilite yönünde dönüşürken biz de Avrupa’da elektrikli toplu taşımanın öncülerini gerçekleştiren marka olarak, Karsan’ın elektrikli büyümesini şimdi Türkiye yollarına taşıyoruz.

  Sizler bu önemli teslimatla ilgili olarak ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Elektrikli Ford Capri Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Ford Capri, elektrikli SUV olarak geri döndü. 627 km menzil, modern tasarım ve gelişmiş teknoloji ile dikkat çekiyor. Fiyatı 47 bin euro'dan başlıyor.

  Brad Pitt’li F1 Filminden İlk Fragman Yayınlandı!

  2025'te vizyona girecek F1 filmi, Brad Pitt ve Damson Idris'in başrolünde, Joseph Kosinski'nin yönetmenliğinde Formula 1 dünyasına heyecan dolu bir bakış sunuyor.

  AMD Ryzen AI 300 İşlemciler Teste Girdi: İlk Sonuçlar Açıklandı!

  AMD'nin yeni Ryzen AI 300 serisi işlemcileri, performans testlerinde güçlü sonuçlar sergiliyor. İşte Ryzen AI 9 HX 370 ve Ryzen AI 7 Pro 360'ın özellikleri!

  Fisker İflas Ettiği İçin Elektrikli Araçlarını Ucuza Satmak İstiyor!

  Fisker, iflasın ardından 3.000'den fazla Ocean elektrikli SUV modelini uygun fiyatla satmak için onay bekliyor. American Lease araçları satın almayı planlıyor.

  Karsan, Türkiye'deki İlk Elektrikli Otobüs Teslimatını Antalya'da Gerçekleştirdi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et