R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Karsan, Türkiye'deki İlk Elektrikli Otobüs Teslimatını Antalya'da Gerçekleştirdi

  Karsan'ın teslimatını gerçekleştirdiği elektrikli otobüs Karsan e-Atak, Antalya bünyesinde toplu taşıma hizmeti verecek.

  Mehmet Alp GÖZBAŞI Mehmet Alp GÖZBAŞI 08.08.2022 14:02 1522 2 dk okuma süresi
  Karsan, Türkiye'deki İlk Elektrikli Otobüs Teslimatını Antalya'da Gerçekleştirdi
  Son Düzenleme:

  Karsan, Antalya Büyükşehir Belediyesi(ABB) bünyesinde çalışmak üzere 2 adet elektrikli otobüs teslimatını sağlayarak Türkiye'deki ilk elektrikli otobüs teslimatını gerçekleştirdi. 8 metrelik araçlar sınıfında yer alan “Karsan E-Atak”, şehir içerisinde toplu taşıma hizmetlerinde görev alacak.

  Karsan E-Atak Teknik Özellikleri

  Karsan E-Atak, yapısında BMW tarafından üretilen 220 kWh'lık bataryalar barındırıyor. 230 kW'lık bir güce sahip olan E-Atak, şoför ve yolcuların ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamak için yeterli donanıma sahip. DC üniteleriyle 3 saatte, AC üniteleriyle 5 saatte şarj olan otobüs, 300 kilometrelik bir menzile ve “52 kişilik yolcu” kapasitesine sahip.

  Teslimat Büyük Bir İlgiyle Karşılandı

  Karsan gibi firmaların isimlerini genellikle yurt dışına yaptıkları ihracatlar dolayısıyla duymakta idik. Fakat gerçekleştirilen bu teslimatla birlikte Türkiye'de de dikkat çekildi. Halkın büyük bir ilgiyle karşıladığı teslimat, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde gerçekleştirildi.

  Konuyla ilgili olarak İç Pazar Satış ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu'nun açıklaması ise şu şekilde:

  Avrupa’da elektrikli araç satışlarımızla çok önemli başarılara imza atıyoruz. İhracat pazarlarındaki geniş çaplı elektrikli araç teslimatlarımızın yanında şimdi sıra Türkiye’ye geldi. Tükriye’nin 8 metre sınıfındaki ilk elektrikli otobüsünün satışını gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Akdeniz’in güzide şehri Antalya’da toplu taşımada kullanılacak olan 2 adet e-ATAK modelimizin teslimatını gerçekleştirerek ulaşımı daha çevreci hale getirmeye katkı sağlıyoruz. Sektör elektrikli mobilite yönünde dönüşürken biz de Avrupa’da elektrikli toplu taşımanın öncülerini gerçekleştiren marka olarak, Karsan’ın elektrikli büyümesini şimdi Türkiye yollarına taşıyoruz.

  Sizler bu önemli teslimatla ilgili olarak ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Türkiye’nin İlk Kadın Arkeoloğuna Özel Doodle Çıkardı!

  Google, Türkiye'nin ilk kadın arkeoloğu olan Jale İnan adına özel bir Doodle çıkardı. Doodle’lar, Google tarafından özel bir şekilde hazırlanır.

  Redmi Pad Özellikleri Ortaya Çıktı! İşte Markanın İlk Tabletinin Tasarımı!

  Xiaomi'nin ilk tablet bilgisayarı Redmi alt markasıyla çıkacak. Şirketin uzun süredir geliştirdiği bilinen ilk tableti "Redmi Pad" için önemli bir sızıntı yaşantı. Yaşanan sızıntı da Redmi Pad özellikleri ve yanı sıra tasarımı ortaya çıktı.

  Amazon İlk Üssünü Açtı: Türkiye’de 1000’den Fazla Kişiye İstihdam Sağlanacak!

  Amazon, Türkiye'de 1000'den fazla kişiye istihdam sağlayacak. Buna göre firma, yıl içerisinde alım yapacak.

  Marvel’s Spider Man Miles Morales’in PC Sürümünden İlk Tanıtım Geldi!

  Marvel evreninin en sevilen karakterlerinden Spider Man'in "Miles Morales" macerası PC'ye geliyor. Sony ve Insomniac'tan PC sürümü için yeni Marvel's Spider Man: Miles Morale fragmanı geldi.

  Karsan, Türkiye'deki İlk Elektrikli Otobüs Teslimatını Antalya'da Gerçekleştirdi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et