R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Karsan, Türkiye'deki İlk Elektrikli Otobüs Teslimatını Antalya'da Gerçekleştirdi

  Karsan'ın teslimatını gerçekleştirdiği elektrikli otobüs Karsan e-Atak, Antalya bünyesinde toplu taşıma hizmeti verecek.

  Mehmet Alp GÖZBAŞI
  Mehmet Alp GÖZBAŞI R10 Editörü
  08.08.2022 14:02 1692 2 dk okuma süresi
  Karsan, Türkiye'deki İlk Elektrikli Otobüs Teslimatını Antalya'da Gerçekleştirdi
  Son Düzenleme:

  Karsan, Antalya Büyükşehir Belediyesi(ABB) bünyesinde çalışmak üzere 2 adet elektrikli otobüs teslimatını sağlayarak Türkiye'deki ilk elektrikli otobüs teslimatını gerçekleştirdi. 8 metrelik araçlar sınıfında yer alan “Karsan E-Atak”, şehir içerisinde toplu taşıma hizmetlerinde görev alacak.

  Karsan E-Atak Teknik Özellikleri

  Karsan E-Atak, yapısında BMW tarafından üretilen 220 kWh'lık bataryalar barındırıyor. 230 kW'lık bir güce sahip olan E-Atak, şoför ve yolcuların ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılamak için yeterli donanıma sahip. DC üniteleriyle 3 saatte, AC üniteleriyle 5 saatte şarj olan otobüs, 300 kilometrelik bir menzile ve “52 kişilik yolcu” kapasitesine sahip.

  Teslimat Büyük Bir İlgiyle Karşılandı

  Karsan gibi firmaların isimlerini genellikle yurt dışına yaptıkları ihracatlar dolayısıyla duymakta idik. Fakat gerçekleştirilen bu teslimatla birlikte Türkiye'de de dikkat çekildi. Halkın büyük bir ilgiyle karşıladığı teslimat, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde gerçekleştirildi.

  Konuyla ilgili olarak İç Pazar Satış ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu'nun açıklaması ise şu şekilde:

  Avrupa’da elektrikli araç satışlarımızla çok önemli başarılara imza atıyoruz. İhracat pazarlarındaki geniş çaplı elektrikli araç teslimatlarımızın yanında şimdi sıra Türkiye’ye geldi. Tükriye’nin 8 metre sınıfındaki ilk elektrikli otobüsünün satışını gerçekleştirmekten mutluluk duyuyoruz. Akdeniz’in güzide şehri Antalya’da toplu taşımada kullanılacak olan 2 adet e-ATAK modelimizin teslimatını gerçekleştirerek ulaşımı daha çevreci hale getirmeye katkı sağlıyoruz. Sektör elektrikli mobilite yönünde dönüşürken biz de Avrupa’da elektrikli toplu taşımanın öncülerini gerçekleştiren marka olarak, Karsan’ın elektrikli büyümesini şimdi Türkiye yollarına taşıyoruz.

  Sizler bu önemli teslimatla ilgili olarak ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  OnePlus’ın İlk Android Tabletinin Özellikleri Sızdırıldı! İşte OnePlus Pad Özellikleri!

  OnePlus, 2-3 yıldır geleceği bilinen ilk Android tablet bilgisayarını 2023'te piyasaya sürecek. Resmi lansmanı yakında yapılacak OnePlus Pad özellikleri sızdırıldı. İşte OnePlus Pad teknik özellikleri!

  Coca Cola’nın Android Telefon Modelinden İlk Görsel Geldi!

  Ünlü markalar, akıllı telefon üreticileriyle işbirliği yaparak, marka veya ürünlerini tema edinen Android modeller geliştiriyor. Ünlü markaların ürün veya markalarının tema alan tasarımlara yer veriliyor. Şimdiyse Coca Cola'dan Android hamlesi geldi.

  Dünyada İlk Olacak: Scooter Kullanımı Hakkında Yeni Kararlar Alınıyor!

  Scooterlar için yeni kararlar alınıyor. Buna göre scooterlara sensör takılacak ve scooter, 50 kilometrenin üzerine çıkınca kademeli olarak olarak yavaşlayacak!

  Samsung Türkiye ile Turkcell İş Birliği Gerçekleştirdi: 3 Aylık GeForce NOW Üyeliği Ücretsiz Alınabilecek!

  Samsung ile Turkcell arasında iş birliği anlaşması yapıldı. Bu anlaşmaya göre müşteriler, 3 aylık premium GeForce NOW aboneliği alabilecek.

  Karsan, Türkiye'deki İlk Elektrikli Otobüs Teslimatını Antalya'da Gerçekleştirdi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et