R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Hyundai Yüksek Segmentli Markası N için Elektrikli Otomobil Üretecek!

  Hyundai, geçmiş dönemde N adı altında kurduğu alt markası ile yüksek performanslı elektrikli otomobil üreteceğini açıkladı. Şirket lüks otomobil markaları ile rekabete hazırlanıyor.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  16.07.2022 14:01 1848 2 dk okuma süresi
  Hyundai Yüksek Segmentli Markası N için Elektrikli Otomobil Üretecek!
  Son Düzenleme:

  Hyundai, otomobil piyasasında rekabeti artırmak ve lüks araç markaları ile yarışır hale gelebilmek için yeni bir alt marka oluşturmuştu. Markanın ismi ise “N” olarak açıklandı. Alt markası ile birlikte Mercedes, BMW gibi lüks spor otomobil üreticilerine denk araçlar üretmek ve ismini büyütmeyi amaçlamıştı. 

  N Markası Elektrikli Otomobillerle Büyüyecek!

  Kore menşeili otomobil markası, aldığı radikal kararlarla birlikte performansını artırmayı planlıyor. Daha önce üretilmiş elektrikli SUV model “loniq 5” aracının geliştirilmesi için kolları sıvadı. Aracın daha yüksek performanslısını üreterek en geç 2023 yılında piyasaya süreceğini duyurdu. Aracın ismi ise “loniq 5 N” olacak. 

  N markası için ilkleri barındıran çalışma ile şirket ilk yüksek performanslı ve rekabete açık aracını üretmiş olacak. Markanın bununla yetinmeye hiç niyeti yok. 2 yüksek performanslı konsept olarak tasarlanmış araç planının olduğunu da açıkladı. Bu araçların isimleri şimdiden “RN22e” ve “N Vision 74” olarak belirlendi. Şimdilik bir fikir aşamasında olduğu için henüz üretilip üretilmeyeceği ise bir muamma. 

  N Markası Konsept Araçlar için Kolları Sıvadı!

  Şirket cephesinden gelen açıklamayla birlikte merak edilen konsept araçlardan “RN22e”, gövde tasarımı bakımından “loniq 6” modeline çok benzediği belirtildi. Sedan model olarak düşünülen aracın performansı konusunda ise bir bilgi paylaşılmadı. “N Vision 74” modeli ise Hyundai “N 2025 Vision Gran Turismo” konseptinden ilham alarak tasarlanacak. Yüksek bir performans göstermesi beklenirken aracın elektrikli bir otomobil olarak tasarlanması hedefleniyor.

  Hyundai küresel anlamda elektrikli otomobil üretimine pozitif yaklaşan bir şirket. Şirketin kendi vizyonunu da tanıtması açısından olumlu bir proje olarak değerlendiriliyor. N markası lüks otomobil markaları ile rekabet içerisine girmeyi amaçladığı için ilk olarak 2016 yılında kurulmuştu. Şimdilerde elektrikli otomobil üretimini artırmak için çeşitli testler ve çalışmalar yapılmaya devam ediyor.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yapay Zeka Destekli XNote Akıllı Defter Geliyor: İşte Detaylar!

  XNote, ChatGPT entegreli akıllı defter, Nisan'da $250'a satışta. Notlarınızı dijitalleştirin, randevu oluşturun ve daha fazlasını yapın.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  WhatsApp Yenilikleri Devam Ediyor: Yüksek Kaliteli Fotoğraf ve Video Paylaşımı Kolaylaşacak!

  WhatsApp artık fotoğraf ve video paylaşımlarınızı varsayılan olarak yüksek kalitede yapmanıza olanak tanıyor.

  Discord Nitro Türkiye Fiyatına Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  2024 yılında, Discord Nitro'nun sunduğu ekstra özelliklere ulaşım sağlayan üyelik bedelleri yüzde 40'lık bir artış gösterdi. İşte yeni fiyatlar!

  Hyundai Yüksek Segmentli Markası N için Elektrikli Otomobil Üretecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et