R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Hyundai Yüksek Segmentli Markası N için Elektrikli Otomobil Üretecek!

  Hyundai, geçmiş dönemde N adı altında kurduğu alt markası ile yüksek performanslı elektrikli otomobil üreteceğini açıkladı. Şirket lüks otomobil markaları ile rekabete hazırlanıyor.

  Ecem Ecem 16.07.2022 14:01 1325 2 dk okuma süresi
  Hyundai Yüksek Segmentli Markası N için Elektrikli Otomobil Üretecek!
  Son Düzenleme:

  Hyundai, otomobil piyasasında rekabeti artırmak ve lüks araç markaları ile yarışır hale gelebilmek için yeni bir alt marka oluşturmuştu. Markanın ismi ise “N” olarak açıklandı. Alt markası ile birlikte Mercedes, BMW gibi lüks spor otomobil üreticilerine denk araçlar üretmek ve ismini büyütmeyi amaçlamıştı. 

  N Markası Elektrikli Otomobillerle Büyüyecek!

  Kore menşeili otomobil markası, aldığı radikal kararlarla birlikte performansını artırmayı planlıyor. Daha önce üretilmiş elektrikli SUV model “loniq 5” aracının geliştirilmesi için kolları sıvadı. Aracın daha yüksek performanslısını üreterek en geç 2023 yılında piyasaya süreceğini duyurdu. Aracın ismi ise “loniq 5 N” olacak. 

  N markası için ilkleri barındıran çalışma ile şirket ilk yüksek performanslı ve rekabete açık aracını üretmiş olacak. Markanın bununla yetinmeye hiç niyeti yok. 2 yüksek performanslı konsept olarak tasarlanmış araç planının olduğunu da açıkladı. Bu araçların isimleri şimdiden “RN22e” ve “N Vision 74” olarak belirlendi. Şimdilik bir fikir aşamasında olduğu için henüz üretilip üretilmeyeceği ise bir muamma. 

  N Markası Konsept Araçlar için Kolları Sıvadı!

  Şirket cephesinden gelen açıklamayla birlikte merak edilen konsept araçlardan “RN22e”, gövde tasarımı bakımından “loniq 6” modeline çok benzediği belirtildi. Sedan model olarak düşünülen aracın performansı konusunda ise bir bilgi paylaşılmadı. “N Vision 74” modeli ise Hyundai “N 2025 Vision Gran Turismo” konseptinden ilham alarak tasarlanacak. Yüksek bir performans göstermesi beklenirken aracın elektrikli bir otomobil olarak tasarlanması hedefleniyor.

  Hyundai küresel anlamda elektrikli otomobil üretimine pozitif yaklaşan bir şirket. Şirketin kendi vizyonunu da tanıtması açısından olumlu bir proje olarak değerlendiriliyor. N markası lüks otomobil markaları ile rekabet içerisine girmeyi amaçladığı için ilk olarak 2016 yılında kurulmuştu. Şimdilerde elektrikli otomobil üretimini artırmak için çeşitli testler ve çalışmalar yapılmaya devam ediyor.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Redmi Note 12 Pro 4G Özellikleri Ortaya Çıktı!

  Redmi, 2022 Ekim ayında piyasaya sürdüğü 5G varyantlı Redmi Note 12 Pro modeline 4G varyantını da getiriyor. İşte piyasaya çıkış tarihi henüz açıklanmayan Redmi Note 12 Pro 4G özellikleri ve fiyatı!

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  Yüksek ÖTV Sınırında Olan Otomobil Modellerine Tekrar Zam Mı Gelecek? Bu Modeller Hangileri?

  Kurlardaki dengesizlik, yüksek ÖTV sınırındaki otomobiller için fiyatlarda artışa neden olacak. ÖTV’si düşürülen otomobil fiyatları tekrardan yükselecek!

  487 Milyon WhatsApp Kullanıcısının Telefon Numarası Satışa Sunuldu!

  WhatsApp, yine kötü bir haberle gündeme geldi. Bilgilere göre ciddi bir güvenlik açığı ortaya çıktı ve 487 milyon kullanıcının telefon numarası satışa sunuldu.

  Hyundai Yüksek Segmentli Markası N için Elektrikli Otomobil Üretecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et