R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Ford, 600 Binden Fazla Aracı Geri Çağırmak Zorunda Kaldı

  Ford, ön cam sileceklerinde problem olan 600 binden fazla aracı geri çağırdı. Özellikle pikap ve SUV model araçlardaki üretim sorunundan en çok etkilenen ülke ise ABD oldu.

  Timur Demir Timur Demir 22.04.2022 22:40 239 3 dk okuma süresi
  Ford, 600 Binden Fazla Aracı Geri Çağırmak Zorunda Kaldı
  Son Düzenleme:

  Ford sürücülerin güvenliğini tehdit edebileceği gerekçesiyle ön cam sileceklerinde problem olan 600 binden fazla araca müdahale etti. Her ne kadar Ford bu tür sorunların sıklıkça yaşandığı otomobil üreticilerinden biri olmasa bile ABD'de araçlarını geri çağırmak durumunda kaldı.

  Ön cam sileceğindeki problemi ortadan kaldırmak için araç sahiplerini bayilerine davet etti. Ford, son bir hafta içerisinde araçlarını geri çağırmak zorunda kalan 11. otomobil üreticisi oldu. Son bir hafta içerisinde Tesla, 500 binden fazla aracı ve Lexus ise 400 binden fazla aracı geri çağırdı.

  600 binden fazla araç geri çağrıldı

  Ford, pikap ve SUV model araçlarında yaşanan ön cam sileceği problemi sebebiyle 600 binden fazla aracı geri çağırdı. National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) tarafından raporlanan soruna göre silecekler aniden duruyor ve bazı durumlarda araçtan kopabiliyordu.

  Özellikle şiddetli bir şekilde yağmurun yağdığı kötü hava şartlarında ortaya çıkan problem sürücülerin görüş alanını engelliyordu. Yapılan araştırmalar problemin üretim hatasından kaynaklandığını ortaya çıkardı ve Ford müdahale etmeyi uygun gördü.

  Şimdiye kadar söz konusu hatayla ilgili 700'ün üzerinde şikayet bildirildi. Kaza raporlarına göre ön cam sileceklerindeki hatadan dolayı herhangi bir kaza yaşanmadığı fark edildi. Ford, ABD'deki sürücüleri bayilerine gelerek ön cam sileceklerini değiştirtmeleri konusunda bilgilendirdi.

  Ön cam silecek problemi pickup ve SUV modellerde mevcut

  Ford ön cam sileceklerindeki problemlerden dolayı bazı pickup ve SUV modellerini geri çağırdı. Ancak çağırılan modellerin tüm araçları kapsamadığını bilmek gerek. Ön cam silecek probleminin 2020 yılından sonra üretilmiş olan belli başlı modellerde yer aldığı belirtildi.

  • 2020 model Ford F-150
  • 2020 model Ford Expedition
  • 2020 model Lincoln Navigator (Ford'un alt markası)
  • 2020 model Ford Super Duty F-250
  • 2020 model Ford Super Duty F-350
  • 2020 model Ford Super Duty F-450
  • 2020 model Ford Super Duty F-550
  • 2021 model Ford F-150
  • 2021 model Ford Expedition
  • 2021 model Lincoln Navigator (Ford'un alt markası)
  • 2021 model Ford Super Duty F-250
  • 2021 model Ford Super Duty F-350
  • 2021 model Ford Super Duty F-450
  • 2021 model Ford Super Duty F-550

  Ford bu araçlardan birine sahip olunan sürücülerin Ford bayilerine gelerek ön cam sileceklerini ücretsiz bir şekilde değiştirtmelerini istedi. Daha önce benzer problem yaşamış ve ücretli bir şekilde değişim yaptırıldıysa sürücülere değişim ücretinin iade edileceği belirtildi.

  Ford diğer 10 markanın arasına dahil oldu

  National Highway Traffic Safety Administration tarafından rapor edilen sorunlar sebebiyle sadece 14-21 Nisan tarihleri arasında 11 markanın araçlarında yer alan problemlere müdahale edilmesi istendi. Ford 600 binden fazla, Tesla ise 500 binden fazla aracı geri çağırmak zorunda kaldı.

  Audi, çocuk emniyeti sisteminde yaşanan sorun sebebiyle 450'den, BMW hava yastığı problemi nedeniyle binden ve General Motors hava yastığı problemi nedeniyle 80'den fazla aracı geri çağırdı. Hyundai ise hidrojen tankındaki sızdırma probleminden 50'den fazla aracın etkilendiğini açıkladı.

  Land Rover belirli modellerde acil durum emniyet kemerinin kilitlenmesini sağlayan sistemdeki sorun sebebiyle 14 binden fazla aracı geri çağırdı. Lexus ise sistemsel arıza sebebiyle 450 binden fazla araca müdahale etti. Mercedes, Nissan ve Volkswagen geri çağırma kervanına katılan diğer markalardı.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Kung Fu Panda Geri Dönüyor! İşte Kung Fu Ustası Po’nun Yeni Hikayesi

  Dreamworks, 2010 yılında açıklanan Kung Fu Panda'nın 2. üçlemesinin ilk filmini doğruladı. Stüdyo Kung Fu Panda 4 çalışmalarını doğruladı ve vizyon tarihini açıkladı. İşte Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi ve konusu!

  Telegram’dan Instagram ve Facebook’u Geride Bırakacak Atak

  Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaş çerçevesinde Facebook ve Instagram Rusya'da yasaklandı. Bu gelişmenin ardından Telegram kullanımı ciddi oranda artış gösterdi.

  Daredevil’in Ardından The Punisher’da Geri Dönüyor!

  Düzenlenen "Chicago Comic Con 2022(C2E2) etkinliğine katılan Netflix'teki Marvel dizilerinin bağlayıcı karakteri Claire Temple'yi canlandıran Rosario Dawson'dan The Punisher hayranlarını sevindiren haber geldi. İşte detaylar!

  Netflix Games Beklentilerin Altında Kaldı

  Netflix tarafından hizmete açılan Netflix Games servisi şirketin hedeflerine yanıt veremedi. Daha ilk yılını tamamlayamayan servis istatistikleri olumsuz seyrediyor.

  Ford, 600 Binden Fazla Aracı Geri Çağırmak Zorunda Kaldı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et