R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Fiat'tan Halkın Tesla'sı Geliyor! 4 Yeni Elektrikli Model İçin Açıklama Geldi!

  Gündemde yer edinen açıklamalara bakıldığında dünyanın en büyük otomobil üreticilerinin başında yer alan Fiat, 2027 yılına dek 4 farklı elektrikli aracının tanıtımını yapacak.

  Tubaunl
  Tubaunl R10 Editörü
  23.04.2022 01:17 946 2 dk okuma süresi
  Fiat'tan Halkın Tesla'sı Geliyor! 4 Yeni Elektrikli Model İçin Açıklama Geldi!
  Son Düzenleme:

  Fiat, dünya genelinde en büyük otomobil üreticisi olarak gösteriliyor. Eskiden FCA çatısı altında yer alan marka, PSA ile birleşmesinden sonra Stellantis çatısı altına girerek yeni otomobiller üretme kararı aldı.

  Son zamanlarda elektrikli otomobillere olan ilgi arttığı için Fiat da bu sektöre adım atmaya karar verdi. Markanın açıklamalarına göre, rakip elektrikli otomobillere göre daha uygun olan otomobiller sunmak istediği görülüyor. Yapılan son açıklama ile beraber şirket, Avrupa pazarı için tam 4 yeni elektrikli otomobili tanıtacağını duyurdu. 

  Fiat, 4 yeni elektrikli otomobili Avrupa pazarında sergileyecek

  Fiat, şuan için çok fazla bölgede yer alıyor. Çok fazla ülkede faaliyet gösteren şirket, Avrupa pazarına daha yakın olmak istiyor. Bu bakımdan şirket, bazı açıklamalarda bulundu. Yapmış olduğu açıklamalara göre Avrupa pazarına yönelik 4 yeni elektrikli otomobil üreteceği anlaşılıyor.

  Markanın üreteceği beklenen otomobillerden 3’ü Crossover olurken 1 modelin hatchback olarak tanıtılması bekleniyor. Hatchback olan model Volkswagen Polo ile rekabet edecek. Gelen açıklamalara bakıldığında aracın boyutlarının üretimden kalkmış olan Punto ile aynı olacak.

  Crossover araçlardan bir tanesinin adı belli oldu. Panda adında gelecek olan model şimdiden ismiyle ne kadar şirin olacağını göstermiş oldu. Araçların tamamına ait tasarımlar hazır ve hemen seri üretime geçileceği ifade edildi. Şirketin CEO’su Oliver François bir açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı:

  “Fiat, halkın Tesla’sı olarak gelecek ve herkese elektrikli otomobil kullanma şansı verecek. Açıkçası, elektrikli otomobillerin fiyatlarını düşürmemiz gerekiyor. 2027 yılına kadar tam anlamıyla hazır olacağız. Ancak daha öncede hazır olmak için elimizden geleni yapacağız. Bu durum daha çok maliyetle alakalı olacak. Elektrikli otomobil satan ilk kitlesel Pazar markası olarak öne çıkmak istiyoruz.” 

  Fiat’ın çok beğenilen otomobillerinden Panda’nın elektrikli versiyonu hakkında da bazı açıklamalara değinen François, araç ile alakalı şu ifadeleri kullandı: 

  “Daha küçük otomobillerle beraber daha büyük crossoverlar karşınıza çıkacak ve Panda DNA’sını fark edeceksiniz. Panda, şekli itibariyle değil, felsefesi ve ruhu ile ikonikti. Biz de bunu biraz anımsatacak tasarım detayları ile yakalamak için çalışmaktayız. Panda biraz sağlam olurken basitte olması gerekiyor.”

  Yakın zamanda araç hakkında daha fazla detayın gelmesi bekleniyor. Peki, siz Fiat’ın elektrikli otomobilleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

  2010'dan bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Haftaya A101 Marketlere Android TV Box ve Tabletler Geliyor!

  18 Nisan A101 kataloğu, Android TV Box, tabletler ve çok daha fazlasını uygun fiyatlarla sunuyor. Yeni teknolojilere göz atın!

  Haftaya BİM Marketlerde Teknoloji Rüzgarı Esecek: LG ve TCL Markalı Akıllı Televizyonlar Geliyor!

  19 Nisan BİM aktüel kataloğu, TCL ve LG akıllı TV'lerden elektrikli bisikletlere kadar çeşitli teknoloji ürünleri sunuyor.

  WhatsApp'a Yeni Özellik Geliyor: Kişilere Not Eklenebilecek!

  WhatsApp, kişisel notlar ekleyerek iletişimi kolaylaştıran yeni bir özelliği test ediyor. Sohbetler artık daha düzenli ve özel olacak!

  YouTube'a Yeni Tasarım Geliyor: İşte Gelecek Yenilikler!

  YouTube, yeni tasarım testleriyle kullanıcı deneyimini yeniliyor. Başlık ve açıklamalar sağa taşındı, önerilen videolar dikkat çekici hale geldi.

  Fiat'tan Halkın Tesla'sı Geliyor! 4 Yeni Elektrikli Model İçin Açıklama Geldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et