R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Fiat'tan Halkın Tesla'sı Geliyor! 4 Yeni Elektrikli Model İçin Açıklama Geldi!

  Gündemde yer edinen açıklamalara bakıldığında dünyanın en büyük otomobil üreticilerinin başında yer alan Fiat, 2027 yılına dek 4 farklı elektrikli aracının tanıtımını yapacak.

  Tubaunl Tubaunl 23.04.2022 01:17 371 2 dk okuma süresi
  Fiat'tan Halkın Tesla'sı Geliyor! 4 Yeni Elektrikli Model İçin Açıklama Geldi!
  Son Düzenleme:

  Fiat, dünya genelinde en büyük otomobil üreticisi olarak gösteriliyor. Eskiden FCA çatısı altında yer alan marka, PSA ile birleşmesinden sonra Stellantis çatısı altına girerek yeni otomobiller üretme kararı aldı.

  Son zamanlarda elektrikli otomobillere olan ilgi arttığı için Fiat da bu sektöre adım atmaya karar verdi. Markanın açıklamalarına göre, rakip elektrikli otomobillere göre daha uygun olan otomobiller sunmak istediği görülüyor. Yapılan son açıklama ile beraber şirket, Avrupa pazarı için tam 4 yeni elektrikli otomobili tanıtacağını duyurdu. 

  Fiat, 4 yeni elektrikli otomobili Avrupa pazarında sergileyecek

  Fiat, şuan için çok fazla bölgede yer alıyor. Çok fazla ülkede faaliyet gösteren şirket, Avrupa pazarına daha yakın olmak istiyor. Bu bakımdan şirket, bazı açıklamalarda bulundu. Yapmış olduğu açıklamalara göre Avrupa pazarına yönelik 4 yeni elektrikli otomobil üreteceği anlaşılıyor.

  Markanın üreteceği beklenen otomobillerden 3’ü Crossover olurken 1 modelin hatchback olarak tanıtılması bekleniyor. Hatchback olan model Volkswagen Polo ile rekabet edecek. Gelen açıklamalara bakıldığında aracın boyutlarının üretimden kalkmış olan Punto ile aynı olacak.

  Crossover araçlardan bir tanesinin adı belli oldu. Panda adında gelecek olan model şimdiden ismiyle ne kadar şirin olacağını göstermiş oldu. Araçların tamamına ait tasarımlar hazır ve hemen seri üretime geçileceği ifade edildi. Şirketin CEO’su Oliver François bir açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı:

  “Fiat, halkın Tesla’sı olarak gelecek ve herkese elektrikli otomobil kullanma şansı verecek. Açıkçası, elektrikli otomobillerin fiyatlarını düşürmemiz gerekiyor. 2027 yılına kadar tam anlamıyla hazır olacağız. Ancak daha öncede hazır olmak için elimizden geleni yapacağız. Bu durum daha çok maliyetle alakalı olacak. Elektrikli otomobil satan ilk kitlesel Pazar markası olarak öne çıkmak istiyoruz.” 

  Fiat’ın çok beğenilen otomobillerinden Panda’nın elektrikli versiyonu hakkında da bazı açıklamalara değinen François, araç ile alakalı şu ifadeleri kullandı: 

  “Daha küçük otomobillerle beraber daha büyük crossoverlar karşınıza çıkacak ve Panda DNA’sını fark edeceksiniz. Panda, şekli itibariyle değil, felsefesi ve ruhu ile ikonikti. Biz de bunu biraz anımsatacak tasarım detayları ile yakalamak için çalışmaktayız. Panda biraz sağlam olurken basitte olması gerekiyor.”

  Yakın zamanda araç hakkında daha fazla detayın gelmesi bekleniyor. Peki, siz Fiat’ın elektrikli otomobilleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmından bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  MIUI 14 Güncellemesi İle Gelecek Yeni Özellikler!

  Xiaomi, yakın dönemde MIUI 14 güncellemesini yapmaya hazırlanıyor. Güncelleme ile beraber gelecek özelliklere dair bazı detaylar da gün yüzüne çıktı!

  Samsung Galaxy S23 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

  2023 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy S23 için çalışmalar sürüyor. Özellikleriyle ön plana çıkan cihazın fiyatının 400 doların üzerinde olacağı düşünülüyor!

  Yüksek ÖTV Sınırında Olan Otomobil Modellerine Tekrar Zam Mı Gelecek? Bu Modeller Hangileri?

  Kurlardaki dengesizlik, yüksek ÖTV sınırındaki otomobiller için fiyatlarda artışa neden olacak. ÖTV’si düşürülen otomobil fiyatları tekrardan yükselecek!

  Fiat'tan Halkın Tesla'sı Geliyor! 4 Yeni Elektrikli Model İçin Açıklama Geldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et