R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  En Çok Satılan İkinci El Otomobil Markaları Açıklandı! Vatandaş En Çok Hangi Markaları Satıyor?

  Bir ikinci el otomobil satış şirketi tarafından hazırlanan 2022 Mayıs ayı anketine göre en çok satışa çıkarılan araç modelleri listelendi. Vatandaşın eski araçlarını satmaya çalışması da dikkatlerden kaçmadı.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  07.06.2022 20:36 1932 2 dk okuma süresi
  En Çok Satılan İkinci El Otomobil Markaları Açıklandı! Vatandaş En Çok Hangi Markaları Satıyor?
  Son Düzenleme:

  Araç fiyatlarına üst üste gelen zamlar sonrasında pek çok vatandaş sıfır araç alabilme hayallerinin üzerini örttü. Gelen zamlardan etkilenen ikinci el otomobil fiyatları da şimdilerde sıfır kilometre araç fiyatları ile yarışmaya devam ediyor. İkinci el otomobil pazarında hareketlilik devam ederken, Mayıs ayı değerlendirmelerine göre en çok satılan otomobil markaları açıklandı. 

  Bir ikinci el araç satış şirketi tarafından hazırlanan rapor sonrasında 2022 yılının Mayıs ayında yapılan satışlara göre bir istatistik hazırlandı. Böylece en çok elden çıkarılan markalar da oranlarına göre listelendi. 

  Mayıs Ayında En Çok Renault Marka Araç Satışa Çıkarıldı

  Yapılan değerlendirmelere göre Mayıs ayında ilana çıkarılan markalar arasında ilk sırayı Renault’un aldığı belirlendi. Bu değerlendirmeye göre satışı yapılan 5 araçtan 1 tanesi Renault olmuş oldu. Yüzde 19 oranla birinci sırayı alan Renault marka aracı yine aynı oranla Fiat izledi. Ardından yüzde 14’lük oranla Volkswagen üçüncü sırayı alırken, yüzde 13 oranıyla Ford listenin 4. Sırasına yerleşmeyi başardı. Opel ise yüzde 10 oranla listenin beşinci sırasında yer alıyor. 

  Renault Clio marka araçların satışa çıkarılan ilanlar arasında yüksek yüzdeye sahip olduğu belirlendi. Aynı zamanda Opel Astra ve Renault Megane modelleri de en sık karşılaşılan ilanlar arasında yer alıyor. 

  Eski Arabalar Satışa Çıkarılıyor!

  Araç fiyatlarına sürekli olarak gelen zamlar pek çok vatandaşın gözünü korkuttu. Vatandaş sürekli gelen zamlardan korkarak elini çabuk tutmayı tercih ediyor. Eski model ve kilometresi yüksek araçlarını bir an önce zamlı fiyatlardan satışa çıkararak, model yükseltmek istiyor. Yapılan değerlendirmelerde 2012 yılında piyasaya sürülmüş araçların satışa çıkarılma oranı yüzde 7,6 olarak açıklandı.

  Paylaşılan ilanlara detaylı bakıldığı zaman araçların yüzde 27’lik kısmının 300 bin liradan fazla olduğu açıklandı. Bir önceki yıl 300 bin lira üzeri satışa çıkarılan araç oranı yüzde 6,4 olarak açıklanmıştı. İkinci el otomobil almanın da zorlaştığı bu şartlarda 50 bin lira civarında satışa çıkarılan modeller bulunuyor. Ancak bu modeller kilometresi oldukça yüksek ve çok eski model araçlar olduğu için pek çok kişi tarafından tercih edilmiyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  iPhone 16, Yeni Neural Engine ile Geliyor: Etkileyici Yapay Zeka Performansı Sunacak!

  iPhone 16, A18 ve M4 işlemciler ve gelişmiş Neural Engine ile yapay zeka performansında devrim yaratacak!

  Microsoft, Windows 11 Yüklü Olsa Bile Eski Bilgisayarların Açılmasını Engelleyecek: İşte Detaylar!

  Microsoft, Windows 11 24H2 ile eski bilgisayarların açılmasını engelleyerek teknoloji ve güvenlik standartlarını yükseltiyor.

  Apple’ın En Hızlı Cihazları Belli Oldu: İşte Şaşırtıcı Liste!

  Apple'ın en hızlı cihazları açıklandı. iPad Pro serisi zirvede, iPhone 15 Pro ve Max modelleri ise performansıyla dikkat çekiyor.

  En Çok Satılan İkinci El Otomobil Markaları Açıklandı! Vatandaş En Çok Hangi Markaları Satıyor?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et