R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  En Çok Satılan İkinci El Otomobil Markaları Açıklandı! Vatandaş En Çok Hangi Markaları Satıyor?

  Bir ikinci el otomobil satış şirketi tarafından hazırlanan 2022 Mayıs ayı anketine göre en çok satışa çıkarılan araç modelleri listelendi. Vatandaşın eski araçlarını satmaya çalışması da dikkatlerden kaçmadı.

  Ecem Ecem 07.06.2022 20:36 1703 2 dk okuma süresi
  En Çok Satılan İkinci El Otomobil Markaları Açıklandı! Vatandaş En Çok Hangi Markaları Satıyor?
  Son Düzenleme:

  Araç fiyatlarına üst üste gelen zamlar sonrasında pek çok vatandaş sıfır araç alabilme hayallerinin üzerini örttü. Gelen zamlardan etkilenen ikinci el otomobil fiyatları da şimdilerde sıfır kilometre araç fiyatları ile yarışmaya devam ediyor. İkinci el otomobil pazarında hareketlilik devam ederken, Mayıs ayı değerlendirmelerine göre en çok satılan otomobil markaları açıklandı. 

  Bir ikinci el araç satış şirketi tarafından hazırlanan rapor sonrasında 2022 yılının Mayıs ayında yapılan satışlara göre bir istatistik hazırlandı. Böylece en çok elden çıkarılan markalar da oranlarına göre listelendi. 

  Mayıs Ayında En Çok Renault Marka Araç Satışa Çıkarıldı

  Yapılan değerlendirmelere göre Mayıs ayında ilana çıkarılan markalar arasında ilk sırayı Renault’un aldığı belirlendi. Bu değerlendirmeye göre satışı yapılan 5 araçtan 1 tanesi Renault olmuş oldu. Yüzde 19 oranla birinci sırayı alan Renault marka aracı yine aynı oranla Fiat izledi. Ardından yüzde 14’lük oranla Volkswagen üçüncü sırayı alırken, yüzde 13 oranıyla Ford listenin 4. Sırasına yerleşmeyi başardı. Opel ise yüzde 10 oranla listenin beşinci sırasında yer alıyor. 

  Renault Clio marka araçların satışa çıkarılan ilanlar arasında yüksek yüzdeye sahip olduğu belirlendi. Aynı zamanda Opel Astra ve Renault Megane modelleri de en sık karşılaşılan ilanlar arasında yer alıyor. 

  Eski Arabalar Satışa Çıkarılıyor!

  Araç fiyatlarına sürekli olarak gelen zamlar pek çok vatandaşın gözünü korkuttu. Vatandaş sürekli gelen zamlardan korkarak elini çabuk tutmayı tercih ediyor. Eski model ve kilometresi yüksek araçlarını bir an önce zamlı fiyatlardan satışa çıkararak, model yükseltmek istiyor. Yapılan değerlendirmelerde 2012 yılında piyasaya sürülmüş araçların satışa çıkarılma oranı yüzde 7,6 olarak açıklandı.

  Paylaşılan ilanlara detaylı bakıldığı zaman araçların yüzde 27’lik kısmının 300 bin liradan fazla olduğu açıklandı. Bir önceki yıl 300 bin lira üzeri satışa çıkarılan araç oranı yüzde 6,4 olarak açıklanmıştı. İkinci el otomobil almanın da zorlaştığı bu şartlarda 50 bin lira civarında satışa çıkarılan modeller bulunuyor. Ancak bu modeller kilometresi oldukça yüksek ve çok eski model araçlar olduğu için pek çok kişi tarafından tercih edilmiyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  En İyi 5 E-Ticaret Yazılımı İncelemesi

  E-ticaret yazılımları ile ister kurumlar isterse de bireyler kendi internet sitelerini kolayca kurabilir. E-ticaret yazılımları ile sadece site kurulması değil sitenin kişiselleştirilerek özgün hale getirilmesi de sağlanır.

  2022 Yılının En İyi Android Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  Google Play, 2022 yılının en iyi oyun ve uygulamalarını açıkladı. Yayınlanan listede kullanıcılar tarafından beğenilen uygulama ve oyunlar yer aldı.

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!

  Elon Musk ile Tim Cook arasında Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı eleştirilerden dolayı gerginlik vardı. İkili, yüz yüze görüştü ve yükselen tansiyon düştü!

  En Çok Satılan İkinci El Otomobil Markaları Açıklandı! Vatandaş En Çok Hangi Markaları Satıyor?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et