R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  En Çok Satılan İkinci El Otomobil Markaları Açıklandı! Vatandaş En Çok Hangi Markaları Satıyor?

  Bir ikinci el otomobil satış şirketi tarafından hazırlanan 2022 Mayıs ayı anketine göre en çok satışa çıkarılan araç modelleri listelendi. Vatandaşın eski araçlarını satmaya çalışması da dikkatlerden kaçmadı.

  Elif Elif 07.06.2022 20:36 1599 2 dk okuma süresi
  En Çok Satılan İkinci El Otomobil Markaları Açıklandı! Vatandaş En Çok Hangi Markaları Satıyor?
  Son Düzenleme:

  Araç fiyatlarına üst üste gelen zamlar sonrasında pek çok vatandaş sıfır araç alabilme hayallerinin üzerini örttü. Gelen zamlardan etkilenen ikinci el otomobil fiyatları da şimdilerde sıfır kilometre araç fiyatları ile yarışmaya devam ediyor. İkinci el otomobil pazarında hareketlilik devam ederken, Mayıs ayı değerlendirmelerine göre en çok satılan otomobil markaları açıklandı. 

  Bir ikinci el araç satış şirketi tarafından hazırlanan rapor sonrasında 2022 yılının Mayıs ayında yapılan satışlara göre bir istatistik hazırlandı. Böylece en çok elden çıkarılan markalar da oranlarına göre listelendi. 

  Mayıs Ayında En Çok Renault Marka Araç Satışa Çıkarıldı

  Yapılan değerlendirmelere göre Mayıs ayında ilana çıkarılan markalar arasında ilk sırayı Renault’un aldığı belirlendi. Bu değerlendirmeye göre satışı yapılan 5 araçtan 1 tanesi Renault olmuş oldu. Yüzde 19 oranla birinci sırayı alan Renault marka aracı yine aynı oranla Fiat izledi. Ardından yüzde 14’lük oranla Volkswagen üçüncü sırayı alırken, yüzde 13 oranıyla Ford listenin 4. Sırasına yerleşmeyi başardı. Opel ise yüzde 10 oranla listenin beşinci sırasında yer alıyor. 

  Renault Clio marka araçların satışa çıkarılan ilanlar arasında yüksek yüzdeye sahip olduğu belirlendi. Aynı zamanda Opel Astra ve Renault Megane modelleri de en sık karşılaşılan ilanlar arasında yer alıyor. 

  Eski Arabalar Satışa Çıkarılıyor!

  Araç fiyatlarına sürekli olarak gelen zamlar pek çok vatandaşın gözünü korkuttu. Vatandaş sürekli gelen zamlardan korkarak elini çabuk tutmayı tercih ediyor. Eski model ve kilometresi yüksek araçlarını bir an önce zamlı fiyatlardan satışa çıkararak, model yükseltmek istiyor. Yapılan değerlendirmelerde 2012 yılında piyasaya sürülmüş araçların satışa çıkarılma oranı yüzde 7,6 olarak açıklandı.

  Paylaşılan ilanlara detaylı bakıldığı zaman araçların yüzde 27’lik kısmının 300 bin liradan fazla olduğu açıklandı. Bir önceki yıl 300 bin lira üzeri satışa çıkarılan araç oranı yüzde 6,4 olarak açıklanmıştı. İkinci el otomobil almanın da zorlaştığı bu şartlarda 50 bin lira civarında satışa çıkarılan modeller bulunuyor. Ancak bu modeller kilometresi oldukça yüksek ve çok eski model araçlar olduğu için pek çok kişi tarafından tercih edilmiyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter Anlaşmazlığı Elon Musk’a Pahalıya Patladı! Yine Tesla Hisselerini Sattı!

  Twitter ile anlaşmazlık sürecindeki Elon Musk, Tesla hissesi sattı. Yayınlanan raporlara göre 7.92 Milyon hisse satışı gerçekleştirdi. İşte 6.9 Milyar Dolar değerdeki satış ve nedeni!

  Elon Musk, Bot Hesap İddialarıyla İlgili Olarak Twitter CEO'sunu Tartışmaya Davet Ediyor

  Elon Musk, Twitter CEO'sunu herkesin önünde bot hesap konusunu tartışmaya davet etti. İşte Elon Musk ve Twitter arasındaki anlaşmazlıkta son gelişmeler!

  Yerli Otomobil TOGG için Beklenen Batarya Üretimi Tamamlandı!

  TOGG için merakla beklenen batarya üretiminde sona gelindi. Seri üretim için geri sayım başlarken, konu hakkında merak edilenlere haberimizde yer verdik.

  Elif 1291

  DuckDuckGo Eleştiriler Sonrası Microsoft Dosyalarını Engellemeye Başladı

  DuckDuckGo, gelen tepki ve eleştiriler sonrasında geri adım atarak, Microsoft dosyalarını engellemeye başladı.

  Elif 1139
  En Çok Satılan İkinci El Otomobil Markaları Açıklandı! Vatandaş En Çok Hangi Markaları Satıyor?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et