R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk’tan Tesla Çalışanlarına Önemli Uyarı!

  Dünyaca ünlü milyarder Elon Musk, sahibi olduğu Tesla şirketi çalışanlarına teslimatlarla ilgili yaşanan sorunlar hakkında önemli bir uyarı yaptı. Tesla çalışanları durumdan rahatsız oldu. İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  10.06.2022 12:24 1609 3 dk okuma süresi
  Elon Musk’tan Tesla Çalışanlarına Önemli Uyarı!
  Son Düzenleme:

  Son dönemde aldığı önemli kararlar ve yatırımlarla birlikte gündemden düşmeyen dünyaca ünlü milyarda Elon Musk, şimdi de CEO’su olduğu Tesla şirketiyle gündemde. Elon Musk, 2022 yılında Tesla şirketindeki işten çıkarmalarla zaten önemli skandallara imza atıyordu. Kısa bir süre önce Elon Musk için bir iddia ortaya atılmıştı.

  Musk, Tesla şirketi çalışanlarının Pandemi yasaklarıyla birlikte başlayan “uzaktan çalışma” modelinden hala vazgeçmemiş olduklarından rahatsızlık duyuyor. Bu nedenle de tüm çalışanların şirkete gelerek, çalışmaları gerektiği aksi halde işe gelmemeleri konusunda bir uyarı e-postası gönderildiği iddia edilmişti.

  Elon Musk, Tesla çalışanlarının üzerine daha fazla gitmekte kararlı gibi görünüyor. Çünkü son gelen bilgilere göre Elon Musk, Tesla çalışanlarının teslimat konusundaki performansından hiç memnun değil.

  Tesla’da Çalışanlar Daha Yoğun Çalışacak

  Tesla şirketi, üst yönetim ve çalışanlarında dahil olduğu olağan 2022 ikinci çeyrek toplantısını gerçekleştirmişti. Toplantıya dair ortaya çıkan bilgilere göre Elon Musk, yılın üçüncü çeyreğine ilişkin teslimatlar konusunda tüm çalışanlara uyarılarda bulundu. Elon Musk’ın, 2022 yılının üçüncü çeyreğinde çalışanların daha fazla çalışması gerektiğine dikkat çektiği belirtiliyor.

  Tesla’nın tüm siparişleri için teslimatların takvimine uygun şekilde yapılması gerektiğine dikkat çeken Musk, özellikle yaşanacak gecikmelere karşı herhangi bir tahammülü olmadığını vurguladı.

  Tesla Teslimat Sistemi Farklı İşliyor

  Tesla

  Yaz dönemiyle birlikte ciddi bir yoğunluk yaşayan şirkette, çalışma performanslarının en yüksek seviyeye çıkartılması hedefleniyor. Çünkü Tesla şirketi, otomotiv sektöründe yer alan diğer şirketlerden tamamen farklı bir teslimat sistemine sahip. Bu durumda olası gecikmelerin Tesla nezdinde çok ciddi bir mali yükün meydana gelmesine neden olabiliyor.

  Tesla teslimat sisteminde, müşterinin sipariş ettiği araç doğrudan şirket tarafından teslim ediliyor. Arada herhangi bir aracı olmaması ve doğrudan Tesla tarafından teslimatın gerçekleştiriliyor olması nedeniyle de tüm bu teslimat sürecinin yükümlülükleri şirkette oluyor. Ayrıca Tesla, diğer otomotiv firmalarından farklı şekilde müşteri aracını teslim alana kadar aracın ödemesini de almıyor. Bu durumda şirket içerisinde mali yüklerin artışına neden olurken, olası gecikmeler nedeniyle bu yük çok daha ciddi boyutlara ulaşabiliyor.

  Tesla İhracata Ağırlık Verdi

  Tesla, yaşanan yoğunluk nedeniyle ek bir çözüm arayışına da girmişti. Şirket, 2022 Ocak ayından beri önemli büyük fabrikalarında ilk sıraya ihracata yönelik siparişlerin teslimatını koydu. Bu nedenle iç Pazar satışlarındaki teslimatları daha geri plana almış oldu. 

  Elon Musk, toplantı sırasında Pandemi nedeniyle özellikle Çin’in Şangay şehrindeki fabrikanın uzun süre kapalı kalması ve yeni yeni tam performanslı çalışmaya başladığını dile getirdi. Ayrıca uzaktan çalışma modelinin getirdiği üretim yavaşlaması nedeniyle 2022’nin ikinci yarısı için çok daha yoğun bir tempoda çalışma gerekliliğinin olduğunu vurguladı.

  Tesla şirketinin üretim ve teslimat politikasını ve Elon Musk’ın son dönemdeki hamlelerini siz nasıl buluyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Tesla'ya Rakip Xiaomi SU7 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Xiaomi'nin yeni elektrikli otomobili SU7, teknolojik özellikleri ve üstün performansıyla pazara giriş yapıyor. İşte özellikleri ve fiyatı!

  Elon Musk, X’te Başlıkların Tekrar Gösterileceğini Duyurdu!

  Elon Musk, X'te geçtiğimiz ay yaptığı başlık kaldırma güncellemesini geri alacağını duyurdu. URL içeren önizleme kartlarında başlıklar tekrar görünür olacak!

  Elon Musk'ın Hayatı Film Oluyor: İşte Detaylar!

  A24, Elon Musk'ı anlatan biyografik bir filme imza atıyor. Darren Aronofsky yönetmenliğindeki proje, Musk'ın kariyer yolculuğunu sinemaseverlere sunacak.

  Binlerce Kişi Beyin Çipi Taktırmak İçin Sırada: Elon Musk'ın Devrim Niteliğindeki Neuralink Projesi Geliyor!

  Elon Musk'ın Neuralink projesiyle geliştirdiği beyin çipi, felçli bireyler için yeni umutlar sunuyor.

  Elon Musk’tan Tesla Çalışanlarına Önemli Uyarı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et