R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk’tan Tesla Çalışanlarına Önemli Uyarı!

  Dünyaca ünlü milyarder Elon Musk, sahibi olduğu Tesla şirketi çalışanlarına teslimatlarla ilgili yaşanan sorunlar hakkında önemli bir uyarı yaptı. Tesla çalışanları durumdan rahatsız oldu. İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 10.06.2022 12:24 1211 3 dk okuma süresi
  Elon Musk’tan Tesla Çalışanlarına Önemli Uyarı!
  Son Düzenleme:

  Son dönemde aldığı önemli kararlar ve yatırımlarla birlikte gündemden düşmeyen dünyaca ünlü milyarda Elon Musk, şimdi de CEO’su olduğu Tesla şirketiyle gündemde. Elon Musk, 2022 yılında Tesla şirketindeki işten çıkarmalarla zaten önemli skandallara imza atıyordu. Kısa bir süre önce Elon Musk için bir iddia ortaya atılmıştı.

  Musk, Tesla şirketi çalışanlarının Pandemi yasaklarıyla birlikte başlayan “uzaktan çalışma” modelinden hala vazgeçmemiş olduklarından rahatsızlık duyuyor. Bu nedenle de tüm çalışanların şirkete gelerek, çalışmaları gerektiği aksi halde işe gelmemeleri konusunda bir uyarı e-postası gönderildiği iddia edilmişti.

  Elon Musk, Tesla çalışanlarının üzerine daha fazla gitmekte kararlı gibi görünüyor. Çünkü son gelen bilgilere göre Elon Musk, Tesla çalışanlarının teslimat konusundaki performansından hiç memnun değil.

  Tesla’da Çalışanlar Daha Yoğun Çalışacak

  Tesla şirketi, üst yönetim ve çalışanlarında dahil olduğu olağan 2022 ikinci çeyrek toplantısını gerçekleştirmişti. Toplantıya dair ortaya çıkan bilgilere göre Elon Musk, yılın üçüncü çeyreğine ilişkin teslimatlar konusunda tüm çalışanlara uyarılarda bulundu. Elon Musk’ın, 2022 yılının üçüncü çeyreğinde çalışanların daha fazla çalışması gerektiğine dikkat çektiği belirtiliyor.

  Tesla’nın tüm siparişleri için teslimatların takvimine uygun şekilde yapılması gerektiğine dikkat çeken Musk, özellikle yaşanacak gecikmelere karşı herhangi bir tahammülü olmadığını vurguladı.

  Tesla Teslimat Sistemi Farklı İşliyor

  Tesla

  Yaz dönemiyle birlikte ciddi bir yoğunluk yaşayan şirkette, çalışma performanslarının en yüksek seviyeye çıkartılması hedefleniyor. Çünkü Tesla şirketi, otomotiv sektöründe yer alan diğer şirketlerden tamamen farklı bir teslimat sistemine sahip. Bu durumda olası gecikmelerin Tesla nezdinde çok ciddi bir mali yükün meydana gelmesine neden olabiliyor.

  Tesla teslimat sisteminde, müşterinin sipariş ettiği araç doğrudan şirket tarafından teslim ediliyor. Arada herhangi bir aracı olmaması ve doğrudan Tesla tarafından teslimatın gerçekleştiriliyor olması nedeniyle de tüm bu teslimat sürecinin yükümlülükleri şirkette oluyor. Ayrıca Tesla, diğer otomotiv firmalarından farklı şekilde müşteri aracını teslim alana kadar aracın ödemesini de almıyor. Bu durumda şirket içerisinde mali yüklerin artışına neden olurken, olası gecikmeler nedeniyle bu yük çok daha ciddi boyutlara ulaşabiliyor.

  Tesla İhracata Ağırlık Verdi

  Tesla, yaşanan yoğunluk nedeniyle ek bir çözüm arayışına da girmişti. Şirket, 2022 Ocak ayından beri önemli büyük fabrikalarında ilk sıraya ihracata yönelik siparişlerin teslimatını koydu. Bu nedenle iç Pazar satışlarındaki teslimatları daha geri plana almış oldu. 

  Elon Musk, toplantı sırasında Pandemi nedeniyle özellikle Çin’in Şangay şehrindeki fabrikanın uzun süre kapalı kalması ve yeni yeni tam performanslı çalışmaya başladığını dile getirdi. Ayrıca uzaktan çalışma modelinin getirdiği üretim yavaşlaması nedeniyle 2022’nin ikinci yarısı için çok daha yoğun bir tempoda çalışma gerekliliğinin olduğunu vurguladı.

  Tesla şirketinin üretim ve teslimat politikasını ve Elon Musk’ın son dönemdeki hamlelerini siz nasıl buluyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Lucid Batma Noktasına Geldi! Tesla’nın Rakibi İken Hedeflerde Küçülmeye Gidiyor

  Piyasaya çıktığı ilk dönemde Tesla'nın en güçlü rakibi olarak gösterilen Lucid, 2022'de ciddi krizlerle boğuşuyor.

  Tesla Şu Ana Kadar 3 Milyon Elektrikli Araç Üretti!

  Elon Musk’a ait olan Tesla şirketi, 2008'de üretimine başladığı elektrikli araç sayısını 3 milyona çıkarmayı başardı. Detaylar haberimizde.

  Twitter Davasında Elon Musk Cephesinden İlk Hamle Geldi!

  Satın alma süreciyle başlayan ve en sonunda mahkemelik olan Elon Musk ile Twitter arasındaki gerginlik devam ediyor. Mahkemelik olan taraflar davanın başlama tarihi konusunda anlaşamıyor. İşte Musk'ın davaya ilişkin ilk adımı!

  Elif 552

  Tesla’nın 2022 İkinci Çeyrek Raporları Açıklandı!

  Küresel boyutta üretim bantlarında ciddi sorunlarla mücadele eden Tesla'nın 2022 ikinci çeyrekteki mali performansına dair veriler açıklandı. İşte 2022 Nisan-Haziran döneminde Tesla'nın gelir ve net kar artışı!

  Elon Musk’tan Tesla Çalışanlarına Önemli Uyarı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et