R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk'tan Tesla Çalışanlarına: Ofise Dönün veya Ayrılın

  Tesla CEO'suna göre uzaktan çalışma artık kabul edilemez. Çalışanlarına, "Eğer gelmezseniz, istifa ettiğinizi varsayacağız" dedi.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  02.06.2022 11:45 1847 2 dk okuma süresi
  Elon Musk'tan Tesla Çalışanlarına: Ofise Dönün veya Ayrılın
  Son Düzenleme:

  Tesla CEO'su Elon Musk, geçtiğimiz gün gönderdiği bir e-postada yönetici çalışanlarına bir ültimatom verdi: Tam zamanlı olarak ofise dönün veya şirketten ayrılın.

  Tesla CEO'su: Uzaktan çalışma artık kabul edilemez

  Elon Musk tarafından gönderildiği iddia edilen bir e-posta bugün Twitter'da “Uzaktan çalışma artık kabul edilemez” başlıklı konu satırıyla dolaşmaya başladı. Sam Nissim tarafından gönderilen e-posta 31 Mayıs'ta yöneticilere gönderildi ve yönetici çalışanların, haftada en az 40 saat Tesla ofisinde olması gerektiğini açıklıyor. 

  Musk'a göre herhangi bir uzaktan çalışma bu saatler dışında yapılmalıdır. E-postada "Bu, fabrika çalışanlarından istediğimizden daha az" yazıyor.

  Musk ayrıca "özellikle istisnai katkıda bulunanlar" için tam zamanlı ofis içi çalışma mümkün değilse, durumlarını kişisel olarak inceleyeceğini ve buna göre herhangi bir onay sunacağını söylüyor.

  Ofiste çalışmayanlar şirketten kovulabilir

  Whole Mars Catalog, Twitter'da Musk'a haftada 40 saat ofis içi çalışmanın modası geçmiş bir kavram olduğunu düşünenler hakkındaki fikrini sordu. Tesla CEO'su ise, "Başka bir yerde çalışıyormuş gibi davranmalılar" yanıtını verdi.

  Uzaktan çalışmaya karşı çıkan Musk, şirketteki sürekli fiziksel varlığının Tesla'nın başarısının ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi. "İşte bu yüzden fabrikada o kadar çok yaşadım ki hattakiler yanlarında çalıştığımı görebilsin. Bunu yapmasaydım Tesla çoktan iflas ederdi" diye yazdı.

  Şirketler ofise çağırıyor, çalışanlar gelmiyor

  Bu tip e-postalar, Covid-19 karantinasının ardından, birçok şirket için işe dönüş geçişi sırasında gelir ve bazı çalışanlar tam zamanlı olarak ofise dönüş konusunda inanılmaz derecede istekli. 

  CNBC'ye göre, ankete katılan çalışanların yüzde 64'ü, tam zamanlı olarak ofise dönmeleri gerekseydi, çalışmayı bırakmayı düşünürdü. Morning Consult ayrıca, ankete katılan beş teknoloji çalışanından üçünün işe geri dönmekle ilgilenmediğini tespit etti. 

  Ancak yöneticiler işin içine katılmıyor gibi görünüyor. Robert Half Talent Solutions, ankete katılan üst düzey yöneticilerin yüzde 66'sının tam zamanlı olarak ofise geri dönmesini istediğini tespit etti.

  Tüm bunlarla birlikte, çalışanları işe dönmeye (veya işlerini bırakmaya) zorlamak, Musk'ın son zamanlardaki şaşırtıcı ticari hamleleri listesinde nispeten düşük bir yer tutuyor. Musk'ın yakın zamanda başını belaya sokan Twitter'ı satın alma teklifi daha büyük öneme sahip.

  Siz Elon Musk hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Tesla'ya Rakip Xiaomi SU7 Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Xiaomi'nin yeni elektrikli otomobili SU7, teknolojik özellikleri ve üstün performansıyla pazara giriş yapıyor. İşte özellikleri ve fiyatı!

  Elon Musk, X’te Başlıkların Tekrar Gösterileceğini Duyurdu!

  Elon Musk, X'te geçtiğimiz ay yaptığı başlık kaldırma güncellemesini geri alacağını duyurdu. URL içeren önizleme kartlarında başlıklar tekrar görünür olacak!

  Elon Musk'ın Hayatı Film Oluyor: İşte Detaylar!

  A24, Elon Musk'ı anlatan biyografik bir filme imza atıyor. Darren Aronofsky yönetmenliğindeki proje, Musk'ın kariyer yolculuğunu sinemaseverlere sunacak.

  Binlerce Kişi Beyin Çipi Taktırmak İçin Sırada: Elon Musk'ın Devrim Niteliğindeki Neuralink Projesi Geliyor!

  Elon Musk'ın Neuralink projesiyle geliştirdiği beyin çipi, felçli bireyler için yeni umutlar sunuyor.

  Elon Musk'tan Tesla Çalışanlarına: Ofise Dönün veya Ayrılın

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et