R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Lityum Madenciliği Şirketi Satın Alacak!

  Elon Musk lityum madenciliği için önemli bir karar alıyor. Buna göre Tesla şirketi, lityum madenciliği şirketi Sigma Lithium’u satın alacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  21.02.2023 13:25 1641 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Lityum Madenciliği Şirketi Satın Alacak!
  Son Düzenleme:

  Lityum, elektrikli araçlarda kullanılan önemli bir hammadde. Elektrikli otomobillerin bataryalarında lityum pillere yer veriliyor. Tesla şirketi, kendi bataryalarını üretmek için lityum madencilik firması satın almak istiyor. Alınacak şirket net değil fakat firmalar arasında Sigma Lithium yer almakta.

  Elon Musk lityum madenciliği için adım atıyor

  Sigma Lithium, lityum madenciliği yapan bir şirket. Bu alanda kendini ilerleten firma, diğer şirketlere lityum satıyor. Elon Musk’ın amacı, kendi lityum pillerini üretmek için bir lityum madenciliği firması almak. Alınacak olan şirket sayesinde Tesla’nın kendi bataryalarını üretmesi mümkün hale gelecek.

  Elon Musk, bununla ilgili adım atarak firmaya 3 milyar dolar teklif etti. Yapılan görüşmenin sonucu ise henüz bilinmiyor. Her ne kadar Sigma Lithium konuşulsa da tek firma bu değil. Tesla firması, bu şirkete ek olarak daha birçok şirketi seçenek haline getirdi. Henüz bununla ilgili net bilgiler ortada yok.

  Sigma Lithium ile olan görüşmenin erken aşamada olduğu belirtilen bir diğer bilgi. Henüz firmanın vereceği cevap belli olmadı. Bazı kaynaklara göre Sigma Lithium, bu teklifi kabul etmeyecek. Çünkü firmanın hisseleri, geçtiğimiz yıl 3 kat arttı. Yani şirket için 3 milyar dolarlık teklif zayıf kalabilir. Bundan dolayı görüşmenin olumlu sonuçlanmayacağı düşünülüyor.

  Eğer bu teklif onaylanır ise Elon Musk’ın ikinci milyar dolarlık anlaşması olacak. Bu, yakın dönemde yapılan anlaşmalar için geçerli. Bir önceki anlaşma geçen yıl alınan Twitter idi. Musk, Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın almıştı. Bu satın alım, pek çok Twitter kullanıcısını da etkilemişti.

  Özetle Elon Musk’ın Sigma Lithium firmasını alacağı konuşuluyor. Görüşmelerin ise henüz erken aşamada olduğu söyleniyor. Bununla beraber bazı uzmanlar, verilen teklifin yetersiz olduğunu öne sürüyor. Bu da anlaşmanın yapılmayacağı anlamına geliyor. Gelecekte bununla ilgili nasıl bir adım atılacağı hakkında detaylı haber sahibi olacağız. Şimdiden konuyla ilgili henüz daha fazla bilgi bulunmuyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk, Grok 2 ve Grok 3 Yapay Zeka Modellerinin Çıkış Tarihini Açıkladı!

  Elon Musk, Grok 2 ve Grok 3 yapay zeka modellerinin çıkış tarihlerini duyurdu. Grok 2 Ağustos'ta, Grok 3 yıl sonuna kadar piyasada olacak.

  PUBG UC Satın Almak İçin Yeni Adres: Plyr.com

  Bizler de sizlere, son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Plyr.com’u tanıtmak istedik.  Plyr, güvenilir ve kolay bir şekilde; isterseniz üye olmaksızın alışveriş imkanı tanır.

  Google Pixel 8a Tanıtıldı: Tam 7 Yıl Güncelleme Alacak!

  Google Pixel 8a, teknoloji ve yenilikleriyle orta segment telefonlar arasında öne çıkarak kullanıcılara uzun vadeli ve güçlü bir deneyim sunmayı vaat ediyor.

  ŞOK Marketler’den Yeni Hamle: Online Market Platformu İstegelsin'i Satın Aldı!

  ŞOK Marketler, online market platformu İstegelsin'i 220 milyon TL karşılığında tamamen satın aldıklarını açıkladı.

  Elon Musk Lityum Madenciliği Şirketi Satın Alacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et