R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Lityum Madenciliği Şirketi Satın Alacak!

  Elon Musk lityum madenciliği için önemli bir karar alıyor. Buna göre Tesla şirketi, lityum madenciliği şirketi Sigma Lithium’u satın alacak.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  21.02.2023 13:25 1621 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Lityum Madenciliği Şirketi Satın Alacak!
  Son Düzenleme:

  Lityum, elektrikli araçlarda kullanılan önemli bir hammadde. Elektrikli otomobillerin bataryalarında lityum pillere yer veriliyor. Tesla şirketi, kendi bataryalarını üretmek için lityum madencilik firması satın almak istiyor. Alınacak şirket net değil fakat firmalar arasında Sigma Lithium yer almakta.

  Elon Musk lityum madenciliği için adım atıyor

  Sigma Lithium, lityum madenciliği yapan bir şirket. Bu alanda kendini ilerleten firma, diğer şirketlere lityum satıyor. Elon Musk’ın amacı, kendi lityum pillerini üretmek için bir lityum madenciliği firması almak. Alınacak olan şirket sayesinde Tesla’nın kendi bataryalarını üretmesi mümkün hale gelecek.

  Elon Musk, bununla ilgili adım atarak firmaya 3 milyar dolar teklif etti. Yapılan görüşmenin sonucu ise henüz bilinmiyor. Her ne kadar Sigma Lithium konuşulsa da tek firma bu değil. Tesla firması, bu şirkete ek olarak daha birçok şirketi seçenek haline getirdi. Henüz bununla ilgili net bilgiler ortada yok.

  Sigma Lithium ile olan görüşmenin erken aşamada olduğu belirtilen bir diğer bilgi. Henüz firmanın vereceği cevap belli olmadı. Bazı kaynaklara göre Sigma Lithium, bu teklifi kabul etmeyecek. Çünkü firmanın hisseleri, geçtiğimiz yıl 3 kat arttı. Yani şirket için 3 milyar dolarlık teklif zayıf kalabilir. Bundan dolayı görüşmenin olumlu sonuçlanmayacağı düşünülüyor.

  Eğer bu teklif onaylanır ise Elon Musk’ın ikinci milyar dolarlık anlaşması olacak. Bu, yakın dönemde yapılan anlaşmalar için geçerli. Bir önceki anlaşma geçen yıl alınan Twitter idi. Musk, Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın almıştı. Bu satın alım, pek çok Twitter kullanıcısını da etkilemişti.

  Özetle Elon Musk’ın Sigma Lithium firmasını alacağı konuşuluyor. Görüşmelerin ise henüz erken aşamada olduğu söyleniyor. Bununla beraber bazı uzmanlar, verilen teklifin yetersiz olduğunu öne sürüyor. Bu da anlaşmanın yapılmayacağı anlamına geliyor. Gelecekte bununla ilgili nasıl bir adım atılacağı hakkında detaylı haber sahibi olacağız. Şimdiden konuyla ilgili henüz daha fazla bilgi bulunmuyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk, X’te Başlıkların Tekrar Gösterileceğini Duyurdu!

  Elon Musk, X'te geçtiğimiz ay yaptığı başlık kaldırma güncellemesini geri alacağını duyurdu. URL içeren önizleme kartlarında başlıklar tekrar görünür olacak!

  Elon Musk'ın Hayatı Film Oluyor: İşte Detaylar!

  A24, Elon Musk'ı anlatan biyografik bir filme imza atıyor. Darren Aronofsky yönetmenliğindeki proje, Musk'ın kariyer yolculuğunu sinemaseverlere sunacak.

  Binlerce Kişi Beyin Çipi Taktırmak İçin Sırada: Elon Musk'ın Devrim Niteliğindeki Neuralink Projesi Geliyor!

  Elon Musk'ın Neuralink projesiyle geliştirdiği beyin çipi, felçli bireyler için yeni umutlar sunuyor.

  Elon Musk’ın Yeni Girişimi xAI, Kendi Yapay Zekasını Çıkarıyor!

  Elon Musk'ın son hamlesi, xAI markası altında yankı uyandıracak. Resmi açıklamada, Musk'ın sahibi olduğu şirket xAI, ilk AI ürününü bu hafta sonu çıkarıyor.

  Elon Musk Lityum Madenciliği Şirketi Satın Alacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et