R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elektrikli Mercedes G Serisi Menzilini Arttırıyor! G Serisi’ndeki Batarya Teknolojisi Yenileniyor!

  Mercedes, son yıllarda elektrikli otomobil teknolojisindeki atılımlarıyla adından sıkça söz ettiriyor. Son olarak elektrikli G Serisi ile dikkatleri üzerine çeken Mercedes, şimdi de batarya teknolojisini değiştiriyor.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 18.05.2022 13:41 1326 2 dk okuma süresi
  Elektrikli Mercedes G Serisi Menzilini Arttırıyor! G Serisi’ndeki Batarya Teknolojisi Yenileniyor!
  Son Düzenleme:

  Otomotiv sektörünün güçlü markaları uzun zamandır elektrikli araba üretimi ve teknolojilerinin geliştirilmesi konusunda önemli yatırımlar gerçekleştiriyor. Özellikle bir elektrikli arabanın en temel bileşeni olanı “batarya” teknolojisi konusunda elektrikli otomobil üreticileri arasında ciddi bir rekabet bulunuyor. Rekabetin güçlü paydaşlarından birisi olan Mercedes Benz, sürekli sürücülere araçlarında daha uzun mesafe sunma hedefli çalışmalar gerçekleştiriyor. Şirket bunun içinde yüksek enerji yoğunluğu sunan bataryalar için “Sila” firmasıyla çalışmaya başlayacak.

  Mercedes Benz’in batarya üretimi konusunda anlaşma sağladığını resmi olarak açıkladığı Sila Nanotechnologies şirketi eskiden Tesla mühendis ekibinde yer alan bir kişi tarafından kurulmuştur. Mercedes’in, batarya konusunda Sila Nanotechnologies’i tercih etmesinin önemli bir nedeni var. Batarya üretim şirketi bataryalarında anot hammadde olarak “silikon anot” kullanmayı tercih ediyor. 

  Mercedes Benz ile Sila arasında imzalanan protokol ile birlikte 2025 yılından itibaren Mercedes’in elektrikli arabalarında silikon anotlu bataryalar kullanılacak.

  Mercedes Benz G Serisi Araçlarda Silikon Anot Batarya

  Elektrikli Mercedes G Serisi

  Mercedes, anlaşma kapsamında Sila’nın bataryalarını en sevilen elektrikli araçları G Serisi’nde kullanacak. Mercedes Benz bu kararında söz konusu bataryaların yoğunluk performansının önemli bir etkisi olduğunu belirtti. Özellikle yapılan açıklamada Sila şirketinin teknoloji hücre seviyesinde “800 Wh/l” değerinden yüksek yoğunluğu ortaya çıkartarak ortalama %20 ile %40 arasında bir artış sağlamaya yardımcı olduğu belirtildi.

  Böylesine bir yoğunluk sayesinde de Mercedes Benz, elektrikli G Serisi otomobillerde fiziksel olarak büyük ve ağır batarya paketleri kullanmak zorunda kalmıyor. Daha minimal tasarımla daha fazla enerji depolayabilecek ve böylelikle de ağırlığı hafifleyen aracın daha uzun sürüş menziline sahip olması sağlanabilecek.

  Mercedes Benz ve Sila arasındaki anlaşma kapsamında silikon anot malzemelerinin üretimi ABD’nin Washington eyaletinde kurulacak %100 yenilenebilir enerji tesisinde üretilecek. İlk defa elektrikli Mercedes Benz G Serisi otomobillerde kullanılacak batarya, en erken 2025’te kullanılmaya başlanacak.

  Mercedes Benz’in elektrikli arabalarıyla ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Galaksilerin Çarpışması Hubble Uzay Teleskobundan Kaçmadı! Çarpışmanın Fotoğrafları Dünya’ya Gönderildi!

  Hubble Uzay Teleskobu, iki galaksinin çarpışma anı fotoğraflarını çekti. Teleskop, çektiği çarpışma fotoğraflarını Dünya’ya gönderdi.

  EA Games “Hain” Takım Arkadaşlarının Saptanması İçin Bir Sistem Geliştirdi!

  Dünyaca ünlü video oyun firması EA Games, yeni bir sistem geliştirdiğini duyurdu. Buna göre artık rakipleriyle iş birliği içerisine giren oyuncular banlanacak!

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Elektrikli Mercedes G Serisi Menzilini Arttırıyor! G Serisi’ndeki Batarya Teknolojisi Yenileniyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et