R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elektrikli Hummer'a yönelik talep beklentileri aştı: 65 bin sipariş

  GMC'nin Hummer elektrikli kamyoneti beklentileri aşarak 65 bin sipariş aldı.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  01.04.2022 17:36 1197 2 dk okuma süresi
  Elektrikli Hummer'a yönelik talep beklentileri aştı: 65 bin sipariş
  Son Düzenleme:

  ABD merkezli otomotiv devi GMC, Hummer EV elektrikli kamyoneti için Aralık ayından bu yana rezervasyon alıyordu. Ancak GMC’den gelen açıklamaya göre, beklenenden çok daha fazla talep oluştu ve 2024 yılına kadar üretilecek araçların sahipleri şimdiden belli oldu.

  General Motors markası GMC kısa süre önce, elektrikli Hummer kamyoneti ve SUV'si için beklentilerinin çok üzerinde, 65.000'ten fazla rezervasyon aldığını doğruladı. 

  Otomotiv devi, artan tüketici talebine ayak uydurmak için Hummer EV üretimini hızlandırıyor. Bununla birlikte, Hummer'ın SUV versiyonunun 2023'e kadar teslim edilmesi planlanıyordu, ancak yoğun talep sonucunda tüm siparişlerin 2024'e kadar tamamlanması hedefleniyor.

  Elektrikli Hummer için dudak uçuklatan satış rakamı

  GM'nin elektrifikasyon programının bir parçası olarak 2020 sonbaharında duyurulan  GMC Hummer EV, montaj hattından en son 2010'da çıkan içten yanmalı modellerin tam elektrikli versiyonu olacak.

  General Motors, teslimat için bir süredir üretimi hızlandırıyor. Artan üretim, pil hücreleri de dahil olmak üzere ek temel bileşenlerin tedarik edilmesini içeriyor. ABD’ye getirilen yeni rezervasyonlar, adil üretim için Hummer kamyonetler ve SUV arasında eşit olarak dağıtılacak.

  Hummer EV modeline talebin bir hayli fazla olduğu, hatta şirketin en üst düzey yöneticilerinin bile beklediğinden daha fazla olduğunu söylemek gerekiyor. CNBC'ye göre, GMC Yönetim Kurulu Üyesi Duncan Aldred, elektrikli Hummer için 65.000'den fazla rezervasyon yapıldığını söyledi. Bu sayıya hem ilk çıkan kamyonetin hem de onu takip edecek SUV'nin dahil olduğu belirtildi.

  65 bin rezerasyon talebi sonrasında siparişlerin de oldukça yüksek olduğunu belirtmek gerekiyor. GMC’nin açıklamasına göre rezervasyon yaptıran müşterilerin yüzde 95'i siparişlerini onayladı.

  Duncan Aldred, "Hummer EV üretimiyle ilgili tüm çalışmaları yapıyoruz ve başlangıçta düşündüğümüzden çok daha hızlı gidebileceğimizden eminiz. Ancak yine de bu, şu anda bir siparişin muhtemelen 2024’te teslim edileceği anlamına geliyor" dedi.

  Hummer EV fiyatı ise şu anda, 110,295 dolar başlangıç etiketine sahip. Ancak yaklaşık 80.000 dolar ila 100.000 dolar arasında değişen diğer düşük fiyatlı sürümler de yakında satın alınabilir olacak.
   

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Honda'nın Yeni Elektrikli Otomobilleri Geliyor: e:NP2 ve e:NS2 Modelleri Sahneye Çıkıyor!

  Honda, yakın zamanda piyasaya sürmeyi planladığı yeni elektrikli crossover modelleri e:NP2 ve e:NS2 ile Çin otomobil pazarında fırtına gibi esmeye hazırlanıyor.

  Microsoft 365 Kullanıcıları İçin Yeni Dönem Başlıyor: Copilot Pro Kullanıma Sunuldu!

  Microsoft, yapay zeka destekli Office özelliklerini diğer kullanıcılara da sunmaya başladı. Copilot Pro, aylık 20 dolar karşılığında kullanıma sunuldu.

  Zincirsiz Bisiklet Rover 45: Elektrikli Bisikletlerin Yeni Yıldızı

  Elektrikli bisikletler artık zincir ve kayışlardan kurtuluyor! Rover 45 isimli elektrikli bisiklet, pedallarla hareket ederken zincir veya kayış gibi fiziksel bağlantıları ortadan kaldırıyor ve sensörlerle çalışıyor. Detaylar haberimizde!

  Sağlık Takibinde Devrim: Samsung Health Uygulaması ile İlaç Takibi Yapılabilecek!

  Samsung Health uygulaması, kullanıcıların ilaç takibini de kapsayacak şekilde genişletildi. Bu yeni özellik, ilaç kullanımına yönelik hatırlatmalar yapacak!

  Elektrikli Hummer'a yönelik talep beklentileri aştı: 65 bin sipariş

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et