R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elektrikli Araç Ford E-Transit Custom Tanıtıldı! İşte Teknik Özellikleri ve Daha Fazlası!

  Tam elektrikli araç Ford E-Transit Custom yakında yollara çıkıyor. Ford Otosan’ın tam elektrikli ikinci ticari modeli olan yeni E-Transit Custom’un tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtımda otomobilin özellikleri ve otomobilde kullanılan teknolojiler anlatıldı.

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  18.09.2022 15:53 1855 4 dk okuma süresi
  Elektrikli Araç Ford E-Transit Custom Tanıtıldı! İşte Teknik Özellikleri ve Daha Fazlası!
  Son Düzenleme:

  Ford Otosan tarafından üretilecek E-Transit Custom’un tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtımda verilen bilgilere göre otomobil yakın zamanda yollarda olacak. Ford Otosan, bu araçla birlikte Ford’un Avrupa’daki elektrikli ticari araç üretim üssü haline gelecek. İlk üretim aşaması tamamlanan otomobilin, değişik gövde tipleri olacak. Ayrıca hızlı ve normal şarj üniteleri ile satılacak.

  Ford E-Transit Custom’un tanıtımı ses getirdi!

  Ford Otosan’da Araç Donanım Sistemleri Mühendis Lideri Ozan Nalcıoğlu, geçtiğimiz aylarda elektrikli Ford Transit modelinin üretimine başlayacaklarını açıklamıştı. Ancak sonrasında ilk elektrikli Ford Transit modeli, Kocaeli’nde bulunan fabrikada banttan indirilmişti.

  Ford Pro bu sefer, ikinci elektrikli ticari aracı olan Ford E-Transit Custom’u tanıttı. Yeni E-Transit Custom, 1 tonluk araç segmentinde yer alıyor. Otomobil, sürücüler için yenilikçi ve verimliliği arttıran bazı çözümler sunacak.  E-Transit Custom’un üretimi, Ford Otosan’ın Kocaeli Fabrikaları'nda gerçekleştirilecek.

  E-Transit Custom, Ford’un Avrupa’ya yönelik tam elektrikli ikinci ticari modeli olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca otomobil Ford’un elektrik dönüşümü açısından da stratejik bir öneme sahip. Yeni model, Ford’un global araştırma, mühendislik ve yazılım yetkinliklerinin gücünden doğdu. Ford'un sunacağı bu araç, Türkiye’de tam bağlanabilirlik sunan ilk elektrikli model olacak.

  Bu otomobilde Ford’un gelişmiş elektrikli araç teknolojisi yer alıyor. Bununla beraber Ford Pro’nun dijital yazılım ve hizmet ekosistemi de otomobile güç veriyor. Aracın birçok işleve hizmet edeceği düşünülüyor. Aracın işletmelerin sahiplik maliyetini düşürmesi ve daha verimli çalışmalarına yardımcı olması bekleniyor. Bu araç ile birlikte elektrikli araçlara geçişte kolaylıklar yaşanacağı düşünülmekte.

  İşte E-Transit Custom’un teknik özellikleri

  • 380 km menzil

  E-Transit Custom, yeni nesil batarya teknolojisine sahip. Bu sayede 380 km’ye kadar menzil hedefleniyor. Aracın DC hızlı şarjı ile 125 kW hızlı şarj edilmesi mümkün. E-Transit Custom, bünyesinde Ford Pro’nun şarj yönetimi ve optimizasyonunu barındırıyor. Yani bir dizi uçtan uca çözümle desteklenmiş durumda. 

  E-Transit Custom, çeşitli alanlardaki müşteri ihtiyacı için de üstün performans sunacak. Çünkü araç, kullanıcılara yenilikçi teknolojilerin yanında birçok farklı imkan sunuyor. E-Transit Custom’un, 1.100 kilograma kadar yük kapasitesi bulunmaktadır. Araç, 100 mm daha düşük yük zemini ve 2.000 kilogramlık maksimum çekme kapasitesine sahiptir. Bu özellikler müşterilere sunulan yeni imkanlar arasında yer alıyor. Aracın bağımsız arka süspansiyonu ve sınıfının lideri olan motor gücü de önemli özelliklerinden. Bunlar sayesinde, E-Transit Custom müşterilere yepyeni boyutlarda sürüş deneyimi sunuyor.

  • Tam elektrikli güç

  E-Transit Custom’da  yetenekli yeni EV güç aktarma organı yer alıyor. Bu da iş hayatında esnek çözümlere odaklanan ticari araç müşterilerine hizmet ediyor. E-Transit Custom daha birçok konuda çözüm sunuyor. Tam elektrikli gücün, işletmeleri geleceğe taşıyacak bir çözüm olduğuna inanılıyor. Araç, dizel motor tercih eden kullanıcıları tam elektrikli güce ikna edecek gibi gözüküyor. Kısacası, E-Transit Custom’un da bu hususta önemli bir örnek teşkil edeceği düşünülüyor.

  • Motor seçenekleri

  E-Transit Custom kullanıcılara motor gücü konusunda farklı seçenekler sunuyor. Kullanıcılar ihtiyaçlarına göre her biri sınıfının lideri olan, 415 Nm tork üreten iki farklı motor gücü ile karşılaşacak. Bunlar da 100 kW veya 160 kW (135 PS veya 217 PS) motorlar.

  İşte E-Transit Custom’un farklı motor seçenekleri:

  Standart Versiyon

  Üst Versiyon

  415 Nm Tork415 Nm Tork
  100 kW (135 PS)160 kW (217 PS)

  Aracın motoru, doğrudan arkada yer alan zemine monte edilmiş vaziyette. Bu sayede özel bir alt şasi ihtiyacı da ortadan kalkıyor. Ayrıca motorun 90 derece döndürülerek yerleştirilmesi maksimum yük alanı yaratıyor. Ve böylece ağırlık da azaltılıyor.

  2 bin kilograma varan sınıfta yer alan güçlü elektrikli aktarma organları, en iyi çekme kapasitesine sahip. Bu da E-Transit Custom’un kendi segmentinde sunduğu avantajlardan diğer bir tanesi. E-Transit Custom teknik özellikleriyle hem diğer elektrikli araçların hem de dizel araçların önüne geçiyor.

  Üretim gelecek sene başlıyor

  Transit Custom araçların tüm versiyonları Ford Otosan’ın Kocaeli fabrikalarında üretilecek. Üretimler, geçen sene duyurulan yatırım kapsamında gerçekleşecek. Söz konusu yatırım, elektrikli ve bağlantılı yeni nesil ticari araç projelerini hayata geçirmeyi hedefliyor.

  Kocaeli Fabrikaları, Ford’un en verimli fabrikalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu fabrikada gerçekleşecek E-Transit Custom üretimi, 2023’ün sonbahar aylarında başlayacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 16 Pro Serisine Yeni Kamera Özellikleri Geliyor: İşte Detaylar!

  iPhone 16 Pro serisi, 48MP ultra geniş kamera, genişletilmiş optik yakınlaştırma, yansıma önleyici kaplama ve gelişmiş ana kamera sensörü ile geliyor.

  Windows 11’de Başlat Menüsü Değişiyor: Telefon Bildirimleri ve Pil Durumu Göstergesi Geliyor!

  Windows 11'in yeni özelliğiyle, Android telefon bildirimleri ve pil durumu doğrudan Başlat menüsünden görüntülenebilecek, kullanıcılar için büyük kolaylık sağlanacak.

  Xiaomi’nin İlk Elektrikli SUV Aracı MX11 Görüntülendi: İşte Tasarımı!

  Xiaomi, yeni elektrikli SUV modeli MX11'in kamuflajlı görüntülerini yayınladı. 2025'te tanıtılacak olan araç, 2026'da 21 bin dolar fiyatla piyasaya sürülecek.

  Instagram’a Yeni Canlı Yayın Özelliği Geliyor: İşte Detaylar!

  Instagram, kullanıcılarının sadece yakın arkadaşlarıyla canlı yayın yapmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik sundu. Bu yenilik, samimi bir yayın deneyimi sunacak.

  Elektrikli Araç Ford E-Transit Custom Tanıtıldı! İşte Teknik Özellikleri ve Daha Fazlası!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et