R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Çin’den Bir Otomobil Markası Daha Türkiye’ye Geliyor!

  Son yıllarda Çinli otomobil devleri, Türkiye pazarına resmi olarak girmeye başladı. Batı dünyasının klasikleşmiş markalarının dışında son dönemde çok sayıda Çinli otomobil devi Türkiye’de satışlara başladı. Bu markalara bir yenisi daha eklendi. İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  02.03.2023 23:36 4946 4 dk okuma süresi
  Çin’den Bir Otomobil Markası Daha Türkiye’ye Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Mobil teknoloji de olduğu gibi otomotiv teknolojisinde de Çin, liderliğe ele geçirmeyi hedefliyor. Çin merkezli teknoloji ve otomotiv markaları uluslararası pazara açılıyor. Bu çerçevede de Türkiye’de dahil pek çok Avrupa ülkesinde Çinli markalar dikkat çekiyor. Özellikle Çin merkezli otomotiv üreticileri, resmi olarak araç satışlarına başlıyor. Son dönemde Türkiye’de bunun çokça örnekleri görülmüştü.

  Yeni yapılan anlaşmayla birlikte Çin merkezli otomotiv devi, Türkiye pazarına giriyor. Anlaşma kapsamında “ALJ Türkiye” tarafından markanın Türkiye’deki “satış” ve “satış sonrası hizmet” çözümleri sağlanacak.

  BYD Türkiye Pazarına Giriyor

  BYD

  1995 yılında kurulan “elektrikli otomobil” ve “batarya” teknolojileri üreticisi “BYD(Build Your Dreams)” şirketi, Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. Yayınlanan resmi açıklamada “BYD” ile “ALJ Türkiye” arasında anlaşma imzalandığı belirtildi.

  Anlaşma çerçevesinde ALJ Türkiye’nin BYD markasının “elektrikli binek” ve “elektrikli ticariotomobil modellerinin “Türkiye distribütörlüğü” hizmeti sunacak.

  ALJ Türkiye, tam 25yıldır Türkiye otomotiv pazarında faaliyet gösteriyor. Özellikle dünyaca ünlü otomobil markalarının Türkiye distribütörlüğünü yapıyor. Bunlar arasında 2016 yılında yapılan anlaşmayla başlayan “Lexus” markasının distribütörlüğü olmuştu. Şirket ayrıca 2009 yılından beri de Japon otomotiv devi “Toyota” için distribütörlük hizmeti veriyor.

  Dünya Genelinde 3.5 Milyon Satışı Yakaladı

  BYD

  Çinli otomobil markası BYD, global pazarda da yer alıyor. Türkiye pazarına girmeye hazırlanan BYD’nin global pazarda3.5 Milyonadet satış gerçekleştirdiği belirtildi. Şirket özellikle elektrikli otomobil alanında zengin ürün yelpazesi sunuyor. Ayrıca elektrikli otomotiv teknolojisi alanında “blade batarya” teknolojisiyle de fark yaratıyor.

  BYD’nin pek çok otomotiv devinden ayrılan en önemli özelliğinin kendi teknolojisi olduğu belirtildi. Zira BYD elektrikli otomobil üretiminde;

  • Aktarım organı sistemi
  • Batarya
  • Otomotiv yarı iletkeni,
  • Elektrik motoru
  • Motor kontrol sistemi

  Konusunda sadece kendi teknolojisini kullanıyor. Bu açıdan da dünyada tek olma özelliğine sahip.

  BYD’nin Hangi Modelleri Türkiye’ye Gelecek Belli Değil

  BYD

  BYD, ürün gamı bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Ancak ALJ Türkiye ile yapılan anlaşma kapsamında bu modellerden hangisinin Türkiye pazarına geleceğiyse belli değil. Bununla birlikte BYD’nin Avrupa pazarında da yer aldığı biliniyor. Şirketin Avrupa pazarında “Atto 3”, “Han” ve “Tang” şeklinde 3 farklı modelden oluşan bir ürün gamı bulunuyor. Bu doğrultuda Türkiye’de de benzer bir satış stratejisi izlemesi bekleniyor.

  BYD Avrupa’dan Açıklama

  BYD

  BYD ile ALJ Türkiye arasındaki distribütörlük anlaşmasına istinaden açıklama yapıldı. Açıklama “BYD Avrupa” Genel Müdürü ve “BYD Uluslararası İşbirliği Bölümü” başkanlığını yapan “Micheal Shu” tarafından yapıldı. Shu, markanın ileri teknoloji ihtiva eden ürün gamını Türkiye’ye getirmenin oluşturduğu heyecanı taşıdıklarını belirtti.

  Shu, açıklamasının devamında Türkiye otomobil pazarının ciddi potansiyel teşkil ettiğine dikkat çekti. Ayrıca BYD otomobil modellerinin, Türkiye pazarındaki başarılı çalışmaları bulunan ALJ Türkiye’yle stratejik hareket ettiklerini belirtti.

  Anlaşma İçin ALJ Türkiye’den Açıklama

  BYD’nin Türkiye pazarına girişine ilişkin açıklama “ALJ Türkiye” cephesinden de açıklama geldi. ALJ Türkiye Başkanı ve CEO’su “Ali Haydar Bozkurt” tarafından açıklama yapıldı. Bozkurt, açıklamasında 25 yıllık Türkiye otomotiv sektörü deneyimleriyle BYD distribütörlüğü konusunda yeni bir yatırımda bulunduklarını dile getirdi.

  Bozkurt, BYD’nin elektrikli otomobil teknolojisini Türkiye pazarına ilk defa getirdiklerini belirtti. Bunun heyecanını yaşadıklarını belirten Bozkurt, otomotiv distribütörlüğü ile ilgili kendilerinin büyük bir deneyimlerinin bulunduğu belirtildi. BYD’nin de Türkiye pazarına değer katacağını vurguladı.

  Build Your Dreams(BYD)

  BYD

  BYD(Build Your Dreams), 1995 yılında Çin merkezli olarak kuruldu. BYD, bugün itibariyle Çin’in yanı sıra “ABD”, “Kanada”, “Japonya”, “Brezilya”, “Macaristan” ve “Hindistan” gibi ülkelerde faaliyet gösteriyor. Bu ülkelerde 30’u aşkın sanayi bölgesinde yer alıyor. Bu bölgelerde ise;

  • Otomobil
  • Demir yolu taşımacılığı
  • Yeni enerji
  • Elektronik

  Sektörlerinde faaliyet gösteriyor.

  Şirketin otomobil departmanı 2003 yılında “BYD Auto” adıyla kuruldu. BYD Auto tarafından;

  • Tam elektrikli otomobil
  • Plug-in hibrit otomobil

  Üretimi gerçekleştiriyor.

  BYD Auto, Çin pazarında 2015 yılından beriyeni nesil enerji” teknolojisine sahip otomobil alanında en fazla satış yapan şirket konumunda yer alıyor.

  BYD Auto Otomobil Modelleri

  BYD FlyerBYD F5 Suri
  BYD S8BYD F6
  BYD F0BYD L3
  BYD F3BYD G6
  F3DMBYD e6
  BYD F3-RBYD M6
  BYD G3BYD S6
  BYD G3-RBYD S7
  BYD TangBYD Qin

  Türkiye pazarına girmeye hazırlanan BYD markası hakkında sizin düşünceleriniz neler? Çin otomobil markalarının Avrupa ve dünya geneline son yıllardaki açılım politikasına dair ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Instagram Reels Videolarına Artık Birden Fazla Şarkı Eklenebiliyor!

  Instagram Reels videolarına artık birden fazla şarkı eklenebiliyor. Kullanıcılar, farklı müzik parçalarını birleştirerek yaratıcı içerikler oluşturabilecek.

  Nothing Alt Markası CMF, Phone 1 ile Kısa Sürede Satış Rekoru Kırdı!

  Nothing'in alt markası CMF'nin ürettiği CMF Phone 1, 3 saatte 100.000 satış yaparak rekor kırdı. Uygun fiyatı ve dikkat çekici tasarımı ile büyük ilgi gördü.

  WhatsApp'ın Sesli Mesajları Yazıya Döken Yeni Özelliği Android'e Geliyor!

  WhatsApp, sesli mesajları yazıya çevirme özelliğini Android'e getiriyor. İşitme engelliler ve gürültülü ortamlarda kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak.

  Microsoft, Xbox 360 Sunucularını Kapatıyor: Bir Devir Kapanıyor!

  Microsoft, Xbox 360 sunucularını ve dijital mağazasını 29 Temmuz 2024'te kapatıyor. Kullanıcılar, eski oyunlarına yeni konsollardan erişebilecekler.

  Çin’den Bir Otomobil Markası Daha Türkiye’ye Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et