R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Çin, Klasik Mini Cooper'ı Klonladı: Elektrikli Olarak Geliyor!

  Klasik Mini, elektrikli güç aktarma organı ile yeniden canlandırılabilir. Ancak Çin malı konsept, yasal olmayan yollardan geliyor gibi görünüyor.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  19.05.2022 13:31 2672 2 dk okuma süresi
  Çin, Klasik Mini Cooper'ı Klonladı: Elektrikli Olarak Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Çin Halk Cumhuriyeti'nden yerel otomobil üreticileri, dev otomobil üreticilerinden kopyaladıkları birçok tasarımcı ve mühendis sayesinde daha iyi ve daha orijinal otomobiller üretmeye başladı. Bu yüzden de Çin'in taklit arabaları artık on yıl öncesi kadar yaygın değil. 

  Ancak, eski bir Mini Cooper'ı açıkça gösteren bu görüntülerin gözler önüne serdiği gibi, Çin'de klon otomobiller henüz bitmiş değil.

  Eski Mini Cooper'ı elektrikli hale getirdiler

  Car News China, Beijing Estech Technology adlı bir Çinli şirketin, çok açık bir şekilde eski bir Mini olduğu çok açık bir şekilde bir tasarım için patent başvurusunda bulunduğunu söylüyor. 

  Elbette biraz daha estetik ve daha akıcı bir tasarıma sahip ön tarafında ortalanmış bazı değişiklikler var. Ancak bunun dışında tasarım ve oranlar, orijinal Mini Cooper ile aynı görünüyor.

  Teknik özellikler hakkında henüz bir bilgi yok, ancak kaynağa göre, araç büyük olasılıkla orijinalin önden çekiş düzenine sadık kalacak, kaputun altında elektrikli motorla sadece ön tekerlekleri çalıştıracak. 

  Beijing Estech Technology isimli şirketin, daha fazla iç alan sağlamak için orijinalinden biraz daha büyük yapmayı seçebileceğini de göz ardı etmemek lazım. Patent başvurusunda boyutları belirtilmemiş, bu nedenle aynı boyutta olacağını henüz söyleyemeyiz.

  Eski Mini Cooper'ı elektrikli hale getirdiler

  Çin malı Mini Cooper ne zaman sunulacak?

  Orijinal Mini, 1959 ve 2000 yılları arasında BMC, British Leyland ve ardından Rover Group tarafından İngiltere'de inşa edildi. 20. yüzyılın en etkili ürünlerinden biri olarak kabul edilen Mini, küçük arabalar için önden çekişli düzeni popüler hale getirdi.

  Orijinal modelin üretimi sona erdiğinde, o sırada Rover Group'un ana şirketi olan Alman markası BMW, modern bir Mini rekreasyon geliştirdi ve o zamandan beri (2001) kendi bağımsız markası altında pazarladı.

  Ayrıca bu aracın ne zaman ve ne zaman piyasaya sürüleceğini veya Mini adının mevcut sahiplerinin bunun hakkında ne söyleyeceğini bilmiyoruz, ancak bu proje üretiminin nasıl ilerlediğini görmek kesinlikle ilginç olacak.

  Siz Çin malı Mini Cooper hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung ve Google'dan Dev İş Birliği: Yeni Galaxy Chromebook Yenilikleriyle Geliyor!

  Samsung ve Google iş birliği genişliyor. Yeni Galaxy Chromebook, Google Assistant tuşu ile teknoloji dünyasına yenilik getiriyor.

  Windows 11 Spotlight Özelliği, Windows 10’a da Geliyor!

  Windows 10'a gelen Spotlight özelliği ile masaüstünüzde keşif yapabilirsiniz. Bing destekli duvar kağıtları ve detaylı bilgilerle deneyiminizi zenginleştirin.

  Windows’a Rakip Çıktı: Yapay Zeka Tabanlı İşletim Sistemi Geliyor!

  Lenovo, yapay zeka tabanlı yeni işletim sistemi ile Windows'a rakip oluyor. CES 2024'te duyurulan bu sistem, 2024'te piyasaya çıkacak.

  Huawei'nin Yenilikçi Hamlesi: Üç Kez Katlanabilen Telefon Geliyor!

  Huawei'nin 2024'te tanıtacağı, üç kez katlanabilen yenilikçi telefon modeli teknoloji dünyasında yeni bir dönemi başlatıyor.

  Çin, Klasik Mini Cooper'ı Klonladı: Elektrikli Olarak Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et