R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Çin, Klasik Mini Cooper'ı Klonladı: Elektrikli Olarak Geliyor!

  Klasik Mini, elektrikli güç aktarma organı ile yeniden canlandırılabilir. Ancak Çin malı konsept, yasal olmayan yollardan geliyor gibi görünüyor.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 19.05.2022 13:31 1124 2 dk okuma süresi
  Çin, Klasik Mini Cooper'ı Klonladı: Elektrikli Olarak Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Çin Halk Cumhuriyeti'nden yerel otomobil üreticileri, dev otomobil üreticilerinden kopyaladıkları birçok tasarımcı ve mühendis sayesinde daha iyi ve daha orijinal otomobiller üretmeye başladı. Bu yüzden de Çin'in taklit arabaları artık on yıl öncesi kadar yaygın değil. 

  Ancak, eski bir Mini Cooper'ı açıkça gösteren bu görüntülerin gözler önüne serdiği gibi, Çin'de klon otomobiller henüz bitmiş değil.

  Eski Mini Cooper'ı elektrikli hale getirdiler

  Car News China, Beijing Estech Technology adlı bir Çinli şirketin, çok açık bir şekilde eski bir Mini olduğu çok açık bir şekilde bir tasarım için patent başvurusunda bulunduğunu söylüyor. 

  Elbette biraz daha estetik ve daha akıcı bir tasarıma sahip ön tarafında ortalanmış bazı değişiklikler var. Ancak bunun dışında tasarım ve oranlar, orijinal Mini Cooper ile aynı görünüyor.

  Teknik özellikler hakkında henüz bir bilgi yok, ancak kaynağa göre, araç büyük olasılıkla orijinalin önden çekiş düzenine sadık kalacak, kaputun altında elektrikli motorla sadece ön tekerlekleri çalıştıracak. 

  Beijing Estech Technology isimli şirketin, daha fazla iç alan sağlamak için orijinalinden biraz daha büyük yapmayı seçebileceğini de göz ardı etmemek lazım. Patent başvurusunda boyutları belirtilmemiş, bu nedenle aynı boyutta olacağını henüz söyleyemeyiz.

  Eski Mini Cooper'ı elektrikli hale getirdiler

  Çin malı Mini Cooper ne zaman sunulacak?

  Orijinal Mini, 1959 ve 2000 yılları arasında BMC, British Leyland ve ardından Rover Group tarafından İngiltere'de inşa edildi. 20. yüzyılın en etkili ürünlerinden biri olarak kabul edilen Mini, küçük arabalar için önden çekişli düzeni popüler hale getirdi.

  Orijinal modelin üretimi sona erdiğinde, o sırada Rover Group'un ana şirketi olan Alman markası BMW, modern bir Mini rekreasyon geliştirdi ve o zamandan beri (2001) kendi bağımsız markası altında pazarladı.

  Ayrıca bu aracın ne zaman ve ne zaman piyasaya sürüleceğini veya Mini adının mevcut sahiplerinin bunun hakkında ne söyleyeceğini bilmiyoruz, ancak bu proje üretiminin nasıl ilerlediğini görmek kesinlikle ilginç olacak.

  Siz Çin malı Mini Cooper hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung’dan İlk Defa Katlanabilir Tablet Modeli Geliyor!

  Samsung, katlanabilir telefon modelinin ardından merakla beklenen katlanabilir tablet bilgisayarını da yakında tanıtacak. İşte şirketin ilk katlanabilir tabletinden şuana kadar ortaya çıkan bilgiler!

  Karsan, Türkiye'deki İlk Elektrikli Otobüs Teslimatını Antalya'da Gerçekleştirdi

  Karsan tarafından geliştirilen Karsan E-Atak, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne 2 adet olarak teslim edildi. Böylelikle Türkiye'de bir ilk gerçekleşmiş oldu.

  Tesla Şu Ana Kadar 3 Milyon Elektrikli Araç Üretti!

  Elon Musk’a ait olan Tesla şirketi, 2008'de üretimine başladığı elektrikli araç sayısını 3 milyona çıkarmayı başardı. Detaylar haberimizde.

  Twitch’e Yeni Rakip Geliyor! Meta Canlı Yayın Platformunu Deniyor!

  Meta, WhatsApp, Instagram ve Facebook ile yakaladığı internet hakimiyetini yeni canlı yayın platformu Super ile Twitch'e rakip olarak, daha da genişletmeyi hedefliyor. İşte Meta'nın test aşamasındaki canlı yayın platformu!

  Çin, Klasik Mini Cooper'ı Klonladı: Elektrikli Olarak Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et