R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  BMW'den Tesla'ya Taş Gibi Cevap: Elektrikli Araç Hakimiyeti Bitti

  BMW satış başkanı Tesla'nın elektrikli araba pazarındaki saltanatının sona erdiğini söyledi. İşte BMW'nin Satış Müdüründen iddialı açıklamalar.

  Omer Dursun Omer Dursun 20.04.2022 13:57 202 2 dk okuma süresi
  BMW'den Tesla'ya Taş Gibi Cevap: Elektrikli Araç Hakimiyeti Bitti
  Son Düzenleme:

  BMW, elektrikli güç aktarma organlarına büyük yatırımlar yaptığını ifade ederek, Tesla'nın elektrikli araba pazarındaki saltanatının sona erdiğinden emin görünüyor. 

  Tesla, yıllardır elektrikli araba pazarına öncülük ediyor ve rakiplerinden daha fazla satış yapmaya devam ediyor. Ancak bu yıl BMW, 200.000 elektrikli araba satma hedefiyle Tesla'yı geçmeyi planlıyor. 

  200 binlik hedef, geçen yıl sattığı miktarın iki katı ve markanın 2030 yılına kadar otomobillerinin en az yüzde 50'sinin tamamen elektrikli olması yönündeki büyük planının bir parçası.

  BMW 200 bin araç satıp Tesla'yı koltuğundan indirmek istiyor

  New York'taki basın etkinliğinde konuşan BMW Group satış şefi Pieter Nota, Tesla'nın "bir süredir benzersiz bir satış noktasına sahip olduğunu" kabul etti, ancak bunun bittiğine inandığını söyledi.

  Alman otomobil üreticisi Tesla ile rekabet etmek için i4 ve iX'i piyasaya sürdü ve yakında i7'yi de satışa sunuacak. Gelecek yıl markanın elektrikli otomobil serisi; elektrikli 5 Series ve elektrikli Mini Countryman'in tanıtımıyla büyümeye devam edecek.

  BMW 200 bin araç satıp Tesla'yı koltuğundan indirmek istiyor

  BMW CEO'su Oliver Zipse açıklamasında, "Şirketin üretim kapasitesinin sınırlarını zorlayacağız. Talep artacak. Bunu iX ve i4 ile zaten yaşıyoruz” ifadelerini kullandı. Ancak tedarik sorunları otomobil endüstrisi için sorun olmaya devam ettiği için bu pek de kolay değil.

  BMW elektrikli araç pazarında Tesla'ya rakip olacağını söylese de, diğer birçok şirketin yaptığı gibi tamamen elektrikli bir marka olacağını henüz açıklamadı. CEO Zipse'ye göre, şarj altyapısı elektrikli otomobillere olan talebi karşılayacak kadar hızlı gelişmiyor.

  “Dayanıklı olmak istiyorsanız aynı zamanda esnek olmalısınız. Elektrikli araba altyapısının piyasada oluşan talep kadar hızlı hareket etmeyeceğini düşünüyoruz."

  BMW içten yanmalı motor için tarih verdi

  Bu yılın başlarında Zipse, bir grup Alman politikacıyla yaptığı toplantıda, içten yanmalı motorun çok erken kullanımdan kaldırılmasının "iklim ya da başka bir konu" için yararlı olmayacağını söyledi. 

  İçten yanmalı motorun kullanımdan kaldırılmasının kademeli ve planlı bir süreç olması gerektiğini dile getirdi. 

  "Almanya'da ve Avrupa'da bu teknolojiyi yasaklayabilirsiniz, ancak dünya pazarı o kadar da uzak değil. Bu teknolojiyi dünya pazarında da kaybedersiniz. Bu nedenle bunu çok erken yapmamak ve dönüşüme piyasalarla birlikte gelişme şansı vermemek konusunda da uyarıyoruz.

  Küresel pazar konumunuz olan bir teknolojiden ihtiyaç duymadan vazgeçmek zararlı olur. Bunun iklime ya da başka bir konuya yardımcı olacağını düşünmüyorum."

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Karsan, Türkiye'deki İlk Elektrikli Otobüs Teslimatını Antalya'da Gerçekleştirdi

  Karsan tarafından geliştirilen Karsan E-Atak, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne 2 adet olarak teslim edildi. Böylelikle Türkiye'de bir ilk gerçekleşmiş oldu.

  Tesla Şu Ana Kadar 3 Milyon Elektrikli Araç Üretti!

  Elon Musk’a ait olan Tesla şirketi, 2008'de üretimine başladığı elektrikli araç sayısını 3 milyona çıkarmayı başardı. Detaylar haberimizde.

  Amazon Anlaşmalı Taşıyıcı Firma Programı

  Amazon Türkiye'nin son zamanlarda hayata yeni geçen hizmeti, Amazon Anlaşmalı Taşıyıcı Firma Programı sayesinde, satış ortaklarının küçük paketleri adreslerinden teslim alınacak şekilde Amazon Lojistik merkezlerine ulaştırılıyor.

  Araçlarda Yangın Paniği: BMW O Araçları Geri Çağırıyor!

  BMW'nin başı elektrikli otomobil modelleriyle dertte! Alman otomobil devinin 2 elektrikli otomobil modelinde yangın riski tespit edildi. O modelleri için geri çağırma kararı duyuruldu!

  Elif 1123
  BMW'den Tesla'ya Taş Gibi Cevap: Elektrikli Araç Hakimiyeti Bitti

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et