R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  BMW'den Tesla'ya Taş Gibi Cevap: Elektrikli Araç Hakimiyeti Bitti

  BMW satış başkanı Tesla'nın elektrikli araba pazarındaki saltanatının sona erdiğini söyledi. İşte BMW'nin Satış Müdüründen iddialı açıklamalar.

  Omer Dursun Omer Dursun 20.04.2022 13:57 359 2 dk okuma süresi
  BMW'den Tesla'ya Taş Gibi Cevap: Elektrikli Araç Hakimiyeti Bitti
  Son Düzenleme:

  BMW, elektrikli güç aktarma organlarına büyük yatırımlar yaptığını ifade ederek, Tesla'nın elektrikli araba pazarındaki saltanatının sona erdiğinden emin görünüyor. 

  Tesla, yıllardır elektrikli araba pazarına öncülük ediyor ve rakiplerinden daha fazla satış yapmaya devam ediyor. Ancak bu yıl BMW, 200.000 elektrikli araba satma hedefiyle Tesla'yı geçmeyi planlıyor. 

  200 binlik hedef, geçen yıl sattığı miktarın iki katı ve markanın 2030 yılına kadar otomobillerinin en az yüzde 50'sinin tamamen elektrikli olması yönündeki büyük planının bir parçası.

  BMW 200 bin araç satıp Tesla'yı koltuğundan indirmek istiyor

  New York'taki basın etkinliğinde konuşan BMW Group satış şefi Pieter Nota, Tesla'nın "bir süredir benzersiz bir satış noktasına sahip olduğunu" kabul etti, ancak bunun bittiğine inandığını söyledi.

  Alman otomobil üreticisi Tesla ile rekabet etmek için i4 ve iX'i piyasaya sürdü ve yakında i7'yi de satışa sunuacak. Gelecek yıl markanın elektrikli otomobil serisi; elektrikli 5 Series ve elektrikli Mini Countryman'in tanıtımıyla büyümeye devam edecek.

  BMW 200 bin araç satıp Tesla'yı koltuğundan indirmek istiyor

  BMW CEO'su Oliver Zipse açıklamasında, "Şirketin üretim kapasitesinin sınırlarını zorlayacağız. Talep artacak. Bunu iX ve i4 ile zaten yaşıyoruz” ifadelerini kullandı. Ancak tedarik sorunları otomobil endüstrisi için sorun olmaya devam ettiği için bu pek de kolay değil.

  BMW elektrikli araç pazarında Tesla'ya rakip olacağını söylese de, diğer birçok şirketin yaptığı gibi tamamen elektrikli bir marka olacağını henüz açıklamadı. CEO Zipse'ye göre, şarj altyapısı elektrikli otomobillere olan talebi karşılayacak kadar hızlı gelişmiyor.

  “Dayanıklı olmak istiyorsanız aynı zamanda esnek olmalısınız. Elektrikli araba altyapısının piyasada oluşan talep kadar hızlı hareket etmeyeceğini düşünüyoruz."

  BMW içten yanmalı motor için tarih verdi

  Bu yılın başlarında Zipse, bir grup Alman politikacıyla yaptığı toplantıda, içten yanmalı motorun çok erken kullanımdan kaldırılmasının "iklim ya da başka bir konu" için yararlı olmayacağını söyledi. 

  İçten yanmalı motorun kullanımdan kaldırılmasının kademeli ve planlı bir süreç olması gerektiğini dile getirdi. 

  "Almanya'da ve Avrupa'da bu teknolojiyi yasaklayabilirsiniz, ancak dünya pazarı o kadar da uzak değil. Bu teknolojiyi dünya pazarında da kaybedersiniz. Bu nedenle bunu çok erken yapmamak ve dönüşüme piyasalarla birlikte gelişme şansı vermemek konusunda da uyarıyoruz.

  Küresel pazar konumunuz olan bir teknolojiden ihtiyaç duymadan vazgeçmek zararlı olur. Bunun iklime ya da başka bir konuya yardımcı olacağını düşünmüyorum."

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  Çin’den 822 Km Menzile Sahip Elektrikli MPV Model Zeekr 009 Tanıtımı Geldi!

  Çin’e ait bir elektrikli MPV model daha podyuma çıktı. Zeekr, yeni minivan modeli olan Zeekr 009’u tanıttı. Araç, 6 kişilik kapasiteye sahip.

  Satışa Sunulduğu Gibi Stoklar Tükendi: Peugeot e-2008 Elektrikli Araç Türkiye’de!

  Peugeot 2008'in tam elektrikli versiyonu satışa çıktı. Yoğun talep alan Peugeot e-2008 elektrikli aracın fiyatı, 905.000 TL!

  Web Sitenizi Optimize Etmenize Yardımcı Olacak En İyi Ücretsiz SEO Araçları

  En iyi ücretsiz SEO araçları, web siteleri optimize etmeye yardımcı olur. SEO araçları, web sitelerin optimizasyonunda uzun kodlarla uğraşmak yerine kullanılır.

  BMW'den Tesla'ya Taş Gibi Cevap: Elektrikli Araç Hakimiyeti Bitti

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et