R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  BMW'den Tesla'ya Taş Gibi Cevap: Elektrikli Araç Hakimiyeti Bitti

  BMW satış başkanı Tesla'nın elektrikli araba pazarındaki saltanatının sona erdiğini söyledi. İşte BMW'nin Satış Müdüründen iddialı açıklamalar.

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  20.04.2022 13:57 980 2 dk okuma süresi
  BMW'den Tesla'ya Taş Gibi Cevap: Elektrikli Araç Hakimiyeti Bitti
  Son Düzenleme:

  BMW, elektrikli güç aktarma organlarına büyük yatırımlar yaptığını ifade ederek, Tesla'nın elektrikli araba pazarındaki saltanatının sona erdiğinden emin görünüyor. 

  Tesla, yıllardır elektrikli araba pazarına öncülük ediyor ve rakiplerinden daha fazla satış yapmaya devam ediyor. Ancak bu yıl BMW, 200.000 elektrikli araba satma hedefiyle Tesla'yı geçmeyi planlıyor. 

  200 binlik hedef, geçen yıl sattığı miktarın iki katı ve markanın 2030 yılına kadar otomobillerinin en az yüzde 50'sinin tamamen elektrikli olması yönündeki büyük planının bir parçası.

  BMW 200 bin araç satıp Tesla'yı koltuğundan indirmek istiyor

  New York'taki basın etkinliğinde konuşan BMW Group satış şefi Pieter Nota, Tesla'nın "bir süredir benzersiz bir satış noktasına sahip olduğunu" kabul etti, ancak bunun bittiğine inandığını söyledi.

  Alman otomobil üreticisi Tesla ile rekabet etmek için i4 ve iX'i piyasaya sürdü ve yakında i7'yi de satışa sunuacak. Gelecek yıl markanın elektrikli otomobil serisi; elektrikli 5 Series ve elektrikli Mini Countryman'in tanıtımıyla büyümeye devam edecek.

  BMW 200 bin araç satıp Tesla'yı koltuğundan indirmek istiyor

  BMW CEO'su Oliver Zipse açıklamasında, "Şirketin üretim kapasitesinin sınırlarını zorlayacağız. Talep artacak. Bunu iX ve i4 ile zaten yaşıyoruz” ifadelerini kullandı. Ancak tedarik sorunları otomobil endüstrisi için sorun olmaya devam ettiği için bu pek de kolay değil.

  BMW elektrikli araç pazarında Tesla'ya rakip olacağını söylese de, diğer birçok şirketin yaptığı gibi tamamen elektrikli bir marka olacağını henüz açıklamadı. CEO Zipse'ye göre, şarj altyapısı elektrikli otomobillere olan talebi karşılayacak kadar hızlı gelişmiyor.

  “Dayanıklı olmak istiyorsanız aynı zamanda esnek olmalısınız. Elektrikli araba altyapısının piyasada oluşan talep kadar hızlı hareket etmeyeceğini düşünüyoruz."

  BMW içten yanmalı motor için tarih verdi

  Bu yılın başlarında Zipse, bir grup Alman politikacıyla yaptığı toplantıda, içten yanmalı motorun çok erken kullanımdan kaldırılmasının "iklim ya da başka bir konu" için yararlı olmayacağını söyledi. 

  İçten yanmalı motorun kullanımdan kaldırılmasının kademeli ve planlı bir süreç olması gerektiğini dile getirdi. 

  "Almanya'da ve Avrupa'da bu teknolojiyi yasaklayabilirsiniz, ancak dünya pazarı o kadar da uzak değil. Bu teknolojiyi dünya pazarında da kaybedersiniz. Bu nedenle bunu çok erken yapmamak ve dönüşüme piyasalarla birlikte gelişme şansı vermemek konusunda da uyarıyoruz.

  Küresel pazar konumunuz olan bir teknolojiden ihtiyaç duymadan vazgeçmek zararlı olur. Bunun iklime ya da başka bir konuya yardımcı olacağını düşünmüyorum."

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google, Android İçin Dolandırıcılara Karşı Yeni Bir Araç Test Ediyor: İşte Detaylar!

  Google, Android cihazları dolandırıcılığa karşı koruyacak yeni bir güvenlik özelliği test ediyor. İşte detaylar!

  Honda'nın Yeni Elektrikli Otomobilleri Geliyor: e:NP2 ve e:NS2 Modelleri Sahneye Çıkıyor!

  Honda, yakın zamanda piyasaya sürmeyi planladığı yeni elektrikli crossover modelleri e:NP2 ve e:NS2 ile Çin otomobil pazarında fırtına gibi esmeye hazırlanıyor.

  Zincirsiz Bisiklet Rover 45: Elektrikli Bisikletlerin Yeni Yıldızı

  Elektrikli bisikletler artık zincir ve kayışlardan kurtuluyor! Rover 45 isimli elektrikli bisiklet, pedallarla hareket ederken zincir veya kayış gibi fiziksel bağlantıları ortadan kaldırıyor ve sensörlerle çalışıyor. Detaylar haberimizde!

  YouTube Music'te Devrimsel Değişiklik: Taşma Menüsünün Tasarımı Yenilendi!

  YouTube Music, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için 'Şu an Yürütülüyor' bölümünde büyük düğmelerle yenilenen taşma menüsünü iOS cihazlara sundu!

  BMW'den Tesla'ya Taş Gibi Cevap: Elektrikli Araç Hakimiyeti Bitti

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et