R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  BMW Artık Otomobillerinde Google ve Apple Desteğini Vermeyecek!

  BMW otomobillerinde bulunan Apple ve Google desteği, yeni modellerde yer almayacak.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 10.05.2022 12:44 1131 2 dk okuma süresi
  BMW Artık Otomobillerinde Google ve Apple Desteğini Vermeyecek!
  Son Düzenleme:

  Son yıllarda otomotiv sektöründe yaşanan çip krizi etkilerini ciddi şekilde sürdürmeye devam ediyor. Sektörde ortaya çıkan çip konusundaki tedarik problemleri, dev otomobil markalarının üretim bandında aksamalar yaşamasına neden oluyor. Dijital teknolojiyi otomobillere de taşıyarak, daha güvenli ve daha lüks konfor sunan otomobil markaları, yaşanan çip krizi nedeniyle sadece üretim hedeflerini yakalayabilmek için bazı özelliklerden taviz vermeye başladı.

  Yaşanan çip krizinden en fazla etkilenen markaların başında da BMW geliyor. Alman otomobil devi BMW, kısa bir süre önce çip krizinin oluşturduğu üretim sıkıntıları nedeniyle bazı modellerindeki dokunmatik ekranı kaldırma kararı almıştı. BMW şimdi ise bazı otomobil modellerinde Google tarafından geliştirilen “Android Auto” ve Apple tarafından geliştirilen “CarPlay” desteğini vermemeye karar verdi. Hatta Android Auto ve CarPlay desteği olmadan yeni modeller üretildi ve satışa hazır durumda bekliyor.

  BMW Otomobil sahiplerine e-posta gönderdi

  Alman otomobil devi, yaşanan sorunlar karşısında alınan yeni karara dair tüm müşterilerine e-posta ile bilgilendirme sağladı. Şirket tarafından gönderilen e-posta’ya göre üretim bandından 2022’nin Ocak ile Nisan ayları arasında çıkan bazı modellerde hem Apple CarPlay hem de Android Auto desteğinin sunulabilmesi için güncelleme gerekliliğinin mevcut.

  BMW, gönderdiğie-postada aynı zamanda da söz konusu güncelleme ihtiyacının 2022 Haziran ayı sonuna kadar sunulacağını belirtiyor. Özellikle yaşanan çip krizinin BMW otomobillerinde en az zararla atlatılabilmesi amacıyla çalışmalar sürdürülüyor.

  BMW’nin çip krizi karşısında üretim bandında bulduğu bu çözümden şu ana kadar kaç araç sahibinin etkilendiği ise netlik kazanmadı. Buna karşın iddiaya göre BMW’nin bu çözümü “6P1” üretim kodu ile üretim bandından çıkarttığı araçlarda uyguluyor. Bu durumunda özellikle ABD, Fransa, İngiltere, İtalya ve İspanya pazarlarını etkilediği belirtiliyor. 

  BMW Artık Otomobillerinde Google ve Apple Desteğini Vermeyecek!

  Yaşanan çip krizine bu şekilde bir çözüm bulunan BMW, otomotiv sektöründe bu sorunla mücadele etmek zorunda kalan tek otomobil üreticisi değil. Özellikle Covid-19 Pandemisi nedeni ile dünya genelinde başta otomotiv üreticileri olmak üzere pek çok sektör tedarik problemiyle uğraşıyor. Sektörün önde gelen uzmanlarına göre otomotiv sektörü için çip krizinin bitmesinin ancak 2024 yılı sonlarına doğru olacak.

  Siz BMW’nin aldığı karar ve çip krizinin teknolojik gelişimdeki etkileri hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Sahibinden.com sıfır ve ikinci el otomobil satışlarına düzenleme getirdi

  Sıfır ve ikinci el satışına getirilen düzenleme ile birlikte artık sahibinden.com ‘da sadece yetkili bayiler sıfır otomobil satışı yapabilecek. Diğer ilan açan kişiler “sıfır” araç ilanı yayınlamayacak.

  Cook, Serve, Delicious! 3?! Sistem Gereksinimleri

  Cook, Serve, Delicious! 3?! epey uğraştırıcı bir restoran simülasyonu oyunudur. Oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimlerini karşılamalısınız. Cook, Serve, Delicious! 3?! sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen öğrenin.

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro Özellikleri ve Türkiye Fiyatı

  Samsung Galaxy Buds 2 Pro kulaklıklar için ön sipariş kampanyası başladı. 26 Ağustos’tan itibaren satışları başlayacak olan kulaklıkların Türkiye fiyatı da belli oldu.

  Dev bataryalı Xiaomi Pad 5 Pro tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

  Çin üretimindeki yeni tablet Xiaomi Pad 5 Pro tanıtıldı. Xiaomi Pad 5 Pro, 10.000 mAh batarya ve 12.4 inç ekrana sahip. Bu yeni modelde birçok özellik üzerinde iyileştirmeler yapıldığı söyleniyor.

  BMW Artık Otomobillerinde Google ve Apple Desteğini Vermeyecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et