R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Audi İçten Yanmalı Motora Veda Edilecek Tarihi Açıkladı!

  Audi içten yanmalı motorlar için son tarihi açıkladı. Audi, Avrupalı üreticilerin içten yanmalı motorlara 2040 yılı itibarıyla veda etmesi gerektiğini söyledi.

  Omer Dursun Omer Dursun 24.04.2022 21:33 256 2 dk okuma süresi
  Audi İçten Yanmalı Motora Veda Edilecek Tarihi Açıkladı!
  Son Düzenleme:

  İçten yanmalı motorun kademeli olarak kullanımdan kaldırılması söz konusu olduğunda, BMW ve ezeli rakibi Audi karşıt kutuplarda yer alıyor. BMW henüz bir bitiş tarihi belirlemedi, ancak Audi yol haritasını oluşturmuş gibi görünüyor. 

  Audi CEO'su Markus Duessmann tarafından yapılan açıklamaya göre Audi, 2040'ta içten yanmalı motora veda edecek. Otomotiv devi, 2026'dan itibaren tüm ürünleri elektrikli araba olacak şekilde düzenleyecek ve son geleneksel otomobil hattını 2025'te piyasaya sürecek.

  Audi elektrikli arabada Tesla'ya rakip oluyor

  Audi CEO'su Markus Duesmann, Avrupalı ​​otomobil üreticilerinin karbondan arındırma konusunda öncülük etmesi gerektiğine inanıyor. "Avrupalılar olarak cesur olalım ve 2040'tan itibaren fosil yakıtlardan tamamen vazgeçmeyi kendimize görev edinelim” dedi. 

  Bu hafta bir konferansta yaptığı açıklamada, “Bireysel hareketlilik için tüm enerjimizi bataryalı elektrikli araçlara vermeliyiz” vurgusu yaptı.

  Audi İçten Yanmalı Motorun Bitişi

  BMW'ye gelince, BMW CEO'su Oliver Zipse defalarca benzinli motoru durdurmanın çok erken olacağını söyledi. Elektrikli otomobillerin şarj altyapısının tüm dünyada bu kadar kısa sürede hazır olmayacağına inanıyor ve elektrikli otomobillerin hala çok pahalı olduğunu ekliyor. 

  Alman şirketin M bölümü, otomobil endüstrisindeki belirgin bir küçülme eğilimine rağmen sıralı altı ve V8'i 2030'a kadar tutma sözü verdi.

  Audi yanmalı motorlar üzerinde çalışmıyor

  Ingolstadt merkezli lüks markanın içten yanmalı motor geliştirmeyi sonlandırdığı düşünüldüğünde, yaptığı açıklama büyük bir sürpriz değil. Ayrıca ana şirket VW, 2035 yılına kadar Avrupa'da içten yanmalı motor satışlarını sona erdirme sözü verdi. 

  Güney Koreli markalar Hyundai ve Kia da bölgedeki benzinli/dizel motorlara veda edecek. Avrupa'da aktif olan çoğu marka ise önümüzdeki on yılın sonundan önce yanmalı motoru devre dışı bırakacak.

  Avrupa araç emisyon standartının son sürümü olan Euro 7, önümüzdeki yıllarda yürürlüğe girecek ve yanmalı motorlu araçların fiyatını artıracak. 

  Otomobil üreticileri, daha katı emisyon düzenlemelerine uymanın araçları daha pahalı hale getireceğinden şikayet ediyor. Sektör uzmanları ise Euro 7'nin fiyat farkını daraltarak elektrikli otomobillere geçişi hızlandıracağına inanıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Motorola Razr 2022 ve X30 Pro'nun Yeni Lansman Tarihi Belli Oldu!

  Motorola'nın beklenmedik şekilde ertelenen cihaz tanıtım lansmanının yeni tarihi açıklandı. İşte Motorola'nın "Razr 2022" ve"X30 Pro" modelleri için tanıtım etkinliği tarihi ve özellikleri!

  Realme 9i 5G'nin Tasarımı ve Lansman Tarihi Açıklandı

  Realme 9i 5G modelinin çıkış tarihine dair resmi açıklama geldi. İşte Realme 9i 5G lansman tarihi, özellikleri ve fiyatı!

  Joker 2 Filminin Yayın Tarihi Belli Oldu!

  Joker, serinin ikinci filmi Joker: Folie A Deux filmi ile geri geliyor! İşte Joker 2 hakkındaki detaylar!

  Resident Evil 9 Bekleyenlere Müjde: Hikayesi ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Efsanevi Resident Evil serisinin 9. oyununu merakla bekleyenlere müjde geldi. İşte Resident Evil 9 çıkış tarihi!

  Elif 1424
  Audi İçten Yanmalı Motora Veda Edilecek Tarihi Açıkladı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et