R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Araçlarda Yangın Paniği: BMW O Araçları Geri Çağırıyor!

  Lüks otomobil devi BMW elektrikli otomobilleri ile takdir toplarken bir sorun yaşandı. Ünlü otomobil şirketinin iki elektrikli otomobilinde yaşanan yangın paniği nedeniyle araçlarını geri çağırdığı öğrenildi.

  Ecem Ecem 04.08.2022 14:36 1361 2 dk okuma süresi
  Araçlarda Yangın Paniği: BMW O Araçları Geri Çağırıyor!
  Son Düzenleme:

  Alman otomobil devi BMW son zamanlarda araçları ile ilgili bazı sorunlar yaşamaya başladı. Yaşanabilecek ölümlü kazaların engellenmesi ve ortaya çıkabilecek mağduriyetlerin engellenmesi için yeni bir karar aldı. BMW tarafından üretilen 2 “elektrikli araç modelinde” yaşanan bazı teknik aksaklıkların can ve mal kaybına neden olabileceği düşünüldüğü için oluşabilecek riskleri en az seviyeye indirebilmek için geri çağırdığı ortaya çıktı. Dev otomobil şirketi tarafından yapılan açıklamaya göre bu iki otomobil modelinin kullanım sırasında yangın riski bulunuyor. 

  BMW araçlarını geri çağırdı!

  BMW elektrikli otomobil üretimi konusunda göstermiş olduğu başarı ile gündeme geliyor. Pazarda büyük bir hakimiyet kurmuş olan markanın daha fazla pazar payına sahip olmak için çalıştığı da biliniyor. BMW çalışmalarına devam ederken istenmedik bir kriz ortaya çıktı. 

  BMW 2 elektrikli araç modelinde teknik bir aksaklık olduğunu fark etti ve bu teknik aksaklığın aynı zamanda yangın riskini oluşturduğunu belirledi. Araçlarını geri çağırma kararı otomobil piyasasında kısa sürede büyük ses getirdi. 

  Geri çağırdığı modellerini açıkladı!

  BMW tarafından yapılan incelemeler ve gelen şikayetlerin değerlendirilmesinin ardından sorun olduğu tespit edilen otomobil modelleri “83 iX” ve “i4” olarak belirlendi. Konu hakkında kullanıcılardan “yangın şikayetleri gelmeye başladı. 2 modelde de görülen yangınların ardından detaylı bir inceleme sonrasında rapor hazırlandı. 

  Hazırlanan rapor sonrasında “X xDrive 50”, “iX M60”, “i4 eDrive40” ve “i4 M50” modelleri listeye alınarak araç sahiplerine bazı uyarılar yapıldı. Bu araçların şarj edilmemesi ve kapalı alanlarda park halinde bırakılmaması gerektiği dile getirildi. Bu durum araç modellerinin kullanılmaması anlamına geliyor. 

  BMW aldığı kararla birlikte sorunlu araçları çağırdı. Modellerin ülkemizde de yer aldığı öğrenildi. Sorunun pilden kaynaklı olduğu tespit edildi. Sorunun giderek büyümesinin ardından mevcut pile sahip tüm araçlar geri çağrılmış oldu. Araç sahiplerinin tamamına şirket tarafından en geç 19 Eylül tarihine kadar bildirim gönderilecek. Herhangi bir masraf çıkarmadan araç pilleri BMW tarafından ücretsiz olarak değiştirilecek. Kullanıcıların araçlarını tamamen değiştirme ya da iade etme haklarının bulunup bulunmadığı ise henüz bilinmiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 16.2 Güncellemesiyle Bildirimlerdeki O Sorun Çözülecek!

  Apple, iOS 16.2 güncellemesiyle, iPhone'lardaki eski bildirimlere erişimeme sorununu çözüme kavuşturacak. iPhone kullanıcılarının eski bildirimleri gözden kaçırma sorunu, yeni güncellemeyle tarihe karışıyor.

  Redmi Note 12 Pro 4G Özellikleri Ortaya Çıktı!

  Redmi, 2022 Ekim ayında piyasaya sürdüğü 5G varyantlı Redmi Note 12 Pro modeline 4G varyantını da getiriyor. İşte piyasaya çıkış tarihi henüz açıklanmayan Redmi Note 12 Pro 4G özellikleri ve fiyatı!

  Epic Games’ten Bu Hafta 2 Oyun Hediye

  Epic Games, geleneksel haftalık ücretsiz oyun vermeye devam ediyor. Her hafta olduğu gibi bu hafta 2 oyun ücretsiz alınabiliyor. Epic Games Kütüphanesi'ne ücretsiz kalıcı olarak eklenebilecek o oyunlar ve sistem gereksinimleri!

  2022 Yılının En İyi Android Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  Google Play, 2022 yılının en iyi oyun ve uygulamalarını açıkladı. Yayınlanan listede kullanıcılar tarafından beğenilen uygulama ve oyunlar yer aldı.

  Araçlarda Yangın Paniği: BMW O Araçları Geri Çağırıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et