R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Araçlarda Yangın Paniği: BMW O Araçları Geri Çağırıyor!

  Lüks otomobil devi BMW elektrikli otomobilleri ile takdir toplarken bir sorun yaşandı. Ünlü otomobil şirketinin iki elektrikli otomobilinde yaşanan yangın paniği nedeniyle araçlarını geri çağırdığı öğrenildi.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  04.08.2022 14:36 1567 2 dk okuma süresi
  Araçlarda Yangın Paniği: BMW O Araçları Geri Çağırıyor!
  Son Düzenleme:

  Alman otomobil devi BMW son zamanlarda araçları ile ilgili bazı sorunlar yaşamaya başladı. Yaşanabilecek ölümlü kazaların engellenmesi ve ortaya çıkabilecek mağduriyetlerin engellenmesi için yeni bir karar aldı. BMW tarafından üretilen 2 “elektrikli araç modelinde” yaşanan bazı teknik aksaklıkların can ve mal kaybına neden olabileceği düşünüldüğü için oluşabilecek riskleri en az seviyeye indirebilmek için geri çağırdığı ortaya çıktı. Dev otomobil şirketi tarafından yapılan açıklamaya göre bu iki otomobil modelinin kullanım sırasında yangın riski bulunuyor. 

  BMW araçlarını geri çağırdı!

  BMW elektrikli otomobil üretimi konusunda göstermiş olduğu başarı ile gündeme geliyor. Pazarda büyük bir hakimiyet kurmuş olan markanın daha fazla pazar payına sahip olmak için çalıştığı da biliniyor. BMW çalışmalarına devam ederken istenmedik bir kriz ortaya çıktı. 

  BMW 2 elektrikli araç modelinde teknik bir aksaklık olduğunu fark etti ve bu teknik aksaklığın aynı zamanda yangın riskini oluşturduğunu belirledi. Araçlarını geri çağırma kararı otomobil piyasasında kısa sürede büyük ses getirdi. 

  Geri çağırdığı modellerini açıkladı!

  BMW tarafından yapılan incelemeler ve gelen şikayetlerin değerlendirilmesinin ardından sorun olduğu tespit edilen otomobil modelleri “83 iX” ve “i4” olarak belirlendi. Konu hakkında kullanıcılardan “yangın şikayetleri gelmeye başladı. 2 modelde de görülen yangınların ardından detaylı bir inceleme sonrasında rapor hazırlandı. 

  Hazırlanan rapor sonrasında “X xDrive 50”, “iX M60”, “i4 eDrive40” ve “i4 M50” modelleri listeye alınarak araç sahiplerine bazı uyarılar yapıldı. Bu araçların şarj edilmemesi ve kapalı alanlarda park halinde bırakılmaması gerektiği dile getirildi. Bu durum araç modellerinin kullanılmaması anlamına geliyor. 

  BMW aldığı kararla birlikte sorunlu araçları çağırdı. Modellerin ülkemizde de yer aldığı öğrenildi. Sorunun pilden kaynaklı olduğu tespit edildi. Sorunun giderek büyümesinin ardından mevcut pile sahip tüm araçlar geri çağrılmış oldu. Araç sahiplerinin tamamına şirket tarafından en geç 19 Eylül tarihine kadar bildirim gönderilecek. Herhangi bir masraf çıkarmadan araç pilleri BMW tarafından ücretsiz olarak değiştirilecek. Kullanıcıların araçlarını tamamen değiştirme ya da iade etme haklarının bulunup bulunmadığı ise henüz bilinmiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  PlayStation Portal Türkiye’de: Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Sony Türkiye garantisi altında ve Bilkom güvencesiyle piyasaya sürülecek olan PS Portal'ın Türkiye'deki satış fiyatı ve lansman tarihi duyuruldu.

  iPhone 16 Pro'nun Yeni Renk Seçenekleri Belli Oldu: İşte O Renkler!

  iPhone 16 Pro'nun yeni renkleri Titanium Gray ve Desert Titanium, şıklığı ve inovasyonu bir arada sunuyor.

  Xiaomi 14 Ultra'nın Resmi Kamera Özellikleri Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Xiaomi 14 Ultra, yenilikçi kamera sensörleri ve üstün performansıyla teknolojiseverleri heyecanlandırıyor. Cihaz, 25 Şubat'ta resmen tanıtılacak!

  iPhone SE 4 OLED Ekranla Gelebilir: İşte Detaylar!

  Apple'ın OLED ekranlı yeni iPhone SE 4 modeli, 2025'te piyasaya çıkıyor. Daha premium bir deneyim ve uygun fiyatlarla teknolojiseverleri heyecanlandırıyor.

  Araçlarda Yangın Paniği: BMW O Araçları Geri Çağırıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et