R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Alp Er Tunga Ersoy kimdir? Alp Er Tunga Ersoy nereli, ne iş yapıyor?

  Türk havacılık sektörünün deneyimli ismi Alp Er Tunga Ersoy, kariyer basamaklarını hızla tırmanarak Sabiha GökçenHavalimanı'nın yeni CEO'su oldu. Ersoy'un 24 yıllık havacılık kariyeri, yurt içi ve yurt dışındaki önemli görevlerle dolu.

  Alp Er Tunga Ersoy Kimdir?

  Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu mezunu olan Ersoy, eğitimine Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Avusturya Danube Üniversitesi - Profesyonel Havacılık MBA programıyla devam etti. Havacılık sektörüne 1999 yılında terminal nöbetçi memuru olarak adım atan Ersoy, kısa sürede yükselerek terminal nöbetçi müdürü, havalimanı müdürü, operasyonlardan sorumlu genel müdür yardımcısı ve genel müdür gibi önemli görevlerde bulundu.

  Uluslararası Başarılarla Dolu Bir Kariyer

  Ersoy, kariyerinin son 18 yılını yurt dışında geçirerek uluslararası deneyim kazandı. Gürcistan, Kuzey Makedonya ve Kazakistan'da önemli havalimanlarında üst düzey yöneticilik görevleri üstlendi. Tiflis, Batum, Üsküp, Ohrid ve Almatı havalimanlarında gösterdiği başarılar, havalimanı yönetimi konusundaki uzmanlığını kanıtladı.

  Sabiha Gökçen Havalimanı'na Yeni Bir Vizyon

  Ersoy'un Sabiha Gökçen Havalimanı CEO'su olarak atanması, havalimanının geleceği için büyük önem taşıyor. Ersoy'un uluslararası deneyimi, havalimanının operasyonel verimliliğini artırma, yolcu memnuniyetini yükseltme ve yeni projeler geliştirme konularında önemli katkılar sağlayacak.

  Ersoy'un Uzmanlık Alanları

  Alp Er Tunga Ersoy, havalimanı işletmeciliğinin tüm alanlarında deneyime sahip. Uluslararası havalimanlarının devralınması, devlet yetkilileri ile ilişkilerin yürütülmesi, şirket politikalarının uygulanması, operasyonel süreçlerin iyileştirilmesi, müşteri memnuniyetinin artırılması, dijitalleşme, inşaat projelerinin takibi ve ORAT (İşletmesel Hazırlık ve Havalimanı Transferi) gibi konularda uzmanlığı bulunuyor.

  Sektörün Geleceğine Yön Verecek

  Alp Er Tunga Ersoy'un Sabiha Gökçen Havalimanı CEO'su olarak atanması, Türk havacılık sektörü için önemli bir gelişme. Ersoy'un liderliğinde Sabiha Gökçen Havalimanı'nın daha da büyüyeceği ve gelişeceği öngörülüyor. Havalimanının uluslararası arenadaki rekabet gücünü artırması ve yolcularına daha iyi hizmet sunması bekleniyor.

  Alp Er Tunga Ersoy hangi havalimanlarında görev yaptı?

  Ersoy, Tiflis, Batum, Üsküp, Ohrid ve Almatı havalimanlarında üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu.

  Sabiha Gökçen Havalimanı'nda hangi yenilikler bekleniyor?

  Ersoy'un liderliğinde havalimanının operasyonel verimliliği artacak, yolcu memnuniyeti yükselecek ve yeni projeler hayata geçirilecek.

  Ersoy'un havalimanı yönetimi konusundaki uzmanlığı nedir?

  Ersoy, havalimanı işletmeciliğinin tüm alanlarında, özellikle uluslararası havalimanlarının devralınması, operasyonel süreçlerin iyileştirilmesi ve müşteri memnuniyetinin artırılması konularında uzmandır.

  Ersoy'un atanması Türk havacılık sektörü için ne anlama geliyor?

  Ersoy'un atanması, Sabiha Gökçen Havalimanı'nın ve Türk havacılık sektörünün geleceği için umut verici bir gelişme olarak görülüyor.

  Ersoy'un eğitim geçmişi nedir?

  Ersoy, Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Avusturya Danube Üniversitesi - Profesyonel Havacılık MBA programlarından mezun oldu.

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Kategoriler:
  Alp Er Tunga Ersoy kimdir? Alp Er Tunga Ersoy nereli, ne iş yapıyor?
  Alper Er Tunga Ersoy Alper Er Tunga Ersoy
  Tam Adı

  Alp Er Tunga Ersoy

  Güncel Pozisyon

  İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı CEO’su

  Atama Tarihi

  24 Haziran 2024

  Eğitim

  Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Avusturya Danube Üniversitesi Profesyonel Havacılık MBA

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et