R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tata Group, iPhone Üretim Ailesine Katılıyor: iPhone 15 Serisi Üretiminde Yeni Oyuncu

  TrendForce araştırma şirketine göre Hindistan'daki Wistron fabrikasının satın alınmasıyla birlikte Tata Group, Apple'ın dördüncü iPhone fason üreticisi olma yolunda ilerliyor. Bu anlaşma, Tata Group'un teknoloji üretim sektöründeki varlığını güçlendirmesine ve Apple'ın üretim kapasitesini artırmasına olanak sağlayacak.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  13.05.2023 15:45 1443 2 dk okuma süresi
  Tata Group, iPhone Üretim Ailesine Katılıyor: iPhone 15 Serisi Üretiminde Yeni Oyuncu
  Son Düzenleme:

  Hint kökenli Tata Group'un, Apple'ın sözleşmeli iPhone üreticisi ailesine dördüncü üye olarak katıldığı bildirildi. Hızla yaklaşan iPhone 15 serisi lansmanı öncesinde, bu tür haberlerin sıklığı da artış gösteriyor.

  TrendForce tarafından yayınlanan bir rapor, Tata Group'un iPhone 15 ve iPhone 15 Plus modelleri için ilk siparişlerini aldığını belirtiyor. Mumbai merkezli bu dev şirketin, 2023 yılında üretilecek iPhone 15 ve 15 Plus cihazlarının %5'lik bir kısmını oluşturan bir sipariş aldığı söyleniyor.

  Wistron'un Üretim Hattı Tata Group'un Elinde

  Tata Group, iPhone üretim kapasitesine sahip olabilmek için daha önce Wistron'a ait bir fabrikayı satın almıştı. Üretilecek iPhone 15'lerin %95'lik kısmı ise diğer üç tedarikçi olan Foxconn, Pegatron ve Luxshare tarafından karşılanacak.

  iPhone 15 Pro'nun Üretiminde Foxconn ve Pegatron Öncü Olacak

  iPhone 15 Pro'nun üretiminden Foxconn ve Pegatron sorumlu olacak. iPhone 15 Pro Max modelinin montaj sürecinde ise Foxconn öne çıkacak. Apple'ın bu seferki ana iş ortağı ise Luxshare olacak.

  Özellikle ABD-Çin arasındaki gerilim nedeniyle üretim coğrafyasını genişletmeye çalışan Apple için, Hindistan'ın kritik bir öneme sahip olduğu açık. Bu yüzden Tata Group'un iPhone 15 üretim sürecine dahil olması, Apple için önemli bir adım olarak görülüyor.

  Sonuç olarak, iPhone 15 serisinin piyasaya sürülmesine dört ay kala, üretim sürecinde Hintli Tata Group'un katılımıyla heyecan dorukta. Apple'ın yeni üretim ortağı olan Tata Group'un nasıl bir performans göstereceği ise merak konusu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  Katlanabilir iPhone, Huawei Mate X'in Dışa Katlanır Ekranına Benzeyebilir!

  Apple, katlanabilir iPhone modeli için dışa katlanır ekran üzerinde çalışıyor. Bu tasarım, katlanma izini azaltarak daha ince ve şık bir cihaz sunmayı hedefliyor.

  Android 15 Güncellemesi Alacak Samsung, Xiaomi ve Diğer Telefonlar Belli Oldu: İşte Tam Liste!

  Android 15 güncellemesi alacak Samsung, Xiaomi ve diğer telefonlar açıklandı. Yeni özelliklerle donatılmış Android 15, yıl sonunda resmi olarak yayınlanacak.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Tata Group, iPhone Üretim Ailesine Katılıyor: iPhone 15 Serisi Üretiminde Yeni Oyuncu

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et