R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Samsung Uydu Bağlantı Desteğine Sahip Olacak!

  Samsung uydu bağlantı desteği için önemli açıklamalarda bulundu. Buna göre firma, uydu bağlantısı için çalışmalara çoktan başladı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  26.02.2023 12:14 1631 2 dk okuma süresi
  Samsung Uydu Bağlantı Desteğine Sahip Olacak!
  Son Düzenleme:

  Güney Koreli firma Samsung, henüz Galaxy serisinde uydu bağlantı kullanmaya başlamadı. Galaxy S23 serisinin çıkmasıyla beraber uydu bağlantı bekleniyordu. Şubat ayında tanıtılan bu seride böyle bir teknolojinin olmadığı görüldü. Şimdi Samsung’dan gelen bazı açıklamalar, yeni teknolojinin yaklaştığını gösteriyor.

  Samsung, uydu bağlantı ile uydudan aramayı mümkün kılacak

  Samsung, Galaxy S23 serisinde uydu bağlantısına yer vermedi. S24 serisi ile beraber ise bu durum değişiklik yaşayabilir. Samsung’dan yapılan açıklamaya göre henüz uydu bağlantı için gerekli altyapı sağlanmadı. Yani teknolojileri, henüz bunun için hazır değil. Bununla ilgili adımlar attıklarını belirten şirket, testlerin de uygulandığını açıklıyor.

  Samsung uydu bağlantı özelliğinin ne zaman geleceği ile ilgili kesin bir bilgi verilmiyor. Buna rağmen uygulanan testler hakkında bazı bilgiler paylaşılıyor. Verilen bilgiye göre test için Exynos 5300 modem kullanıldı. Kullanılan bu modem ile sorunsuz bir uydu bağlantı sağlandı. Testte alçak yörüngedeki uyduların kullanıldığı da açıklanıyor. Bununla beraber telefonun çekmediği bölgelerde bu testin yapıldığı söyleniyor. Yani test, en gerçekçi ortamda uygulandı.

  Samsung, bir diğer açıklamasında kendi teknolojilerinin çift taraflı iletişim sunduğunu da belirtiyor. Bununla beraber metin mesajı, video ve görsel göndermenin mümkün olduğunu da söylüyor. Yeni teknolojinin ne zaman aktif olacağı bilinmiyor. Tahminlere göre Samsung Galaxy S24 serisinde uydu bağlantısına yer verilecek.

  Uydu bağlantı nedir?

  Uydu bağlantı, uydu üzerinden iletişim kuran aygıtlar için kullanılan bir teknoloji. Bu teknoloji ile beraber görüşme sağlanması mümkün hale geliyor. Özellikle telefonun çekmediği alanlar için kullanılan teknoloji, büyük faydalar sağlamakta. Mesela ormanın derinliklerinde veya okyanusun ortasında bu cihaz işe yarar. Bunun dışında deprem gibi büyük felaketlerde baz istasyonlarının çökmesinde de işe yaramakta.

  Uydu bağlantıların avantajı, her noktada ve özellikle açık alanda çekmesi. Dezavantajı ise kapalı ortamlarda tam bağlantı almaması. Kapalı ortamlarda olunduğu vakit yapılması gereken şey dış mekana çıkmak. Bunun yanı sıra pencereye çıkmak da yeterli oluyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung’un Akıllı Yüzüğü Geliyor: İşte Galaxy Ring Tasarımı ve Özellikleri!

  Samsung Galaxy Ring, sağlık izleme ve temassız ödeme özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu akıllı yüzüğü firma, Mobil Dünya Kongresi'nde tanıttı.

  Samsung Galaxy Fit 3 Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Samsung Galaxy Fit 3, geniş ekranı ve gelişmiş sağlık izleme özellikleriyle Mart ayında piyasaya sürülüyor.

  Samsung ve Google'dan Dev İş Birliği: Yeni Galaxy Chromebook Yenilikleriyle Geliyor!

  Samsung ve Google iş birliği genişliyor. Yeni Galaxy Chromebook, Google Assistant tuşu ile teknoloji dünyasına yenilik getiriyor.

  Google, Yeni Yapay Zeka Modeli Gemini 1.5'i Resmen Tanıttı: Sınır Tanımayan İşlem Kapasitesine Sahip!

  Google yeni yapay zeka modeli Gemini 1.5'i tanıttı. Gemini 1.5 modeli, büyük verileri işleyebilme kapasitesiyle yapay zeka alanında yeni bir çağ başlatıyor.

  Samsung Uydu Bağlantı Desteğine Sahip Olacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et