R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Redmi Pad 5G Fotoğrafları Sızdırıldı! İşte O Fotoğraflar!

  2020’den beri geliştirildiği bilinen ve bu süreçte çok sayıda sızıntısı yaşanan Redmi Pad 5G modeli için yeni bir sızıntı daha yaşandı. Yeni sızıntıda modelin tasarımını gösteren fotoğraflar dikkat çekti. İşte o fotoğraflar!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 24.07.2022 17:27 1103 2 dk okuma süresi
  Redmi Pad 5G Fotoğrafları Sızdırıldı! İşte O Fotoğraflar!
  Son Düzenleme:

  Teknoloji devi Xiaomi’nin alt markası Redmi’nin 2020’den beri üzerinde çalıştığı “Redmi Pad 5G” modeline dair sızıntılar yaşanmaya devam ediyor. Redmi tarafından geliştirilen cihaz için ortaya çıkan yeni fotoğraflarda modelin tasarımını görme fırsatı yakalandı. Ayrıca şirketin Redmi Pad 5G tanıtımını ne zaman yapacağı da sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor.

  Redmi Pad 5G Modelinin Fotoğrafları Yayınlandı

  Akıllı telefon pazarında büyük bir paya sahip olan Xiaomi, pazarını tablet bilgisayar sektöründe de büyütmeyi hedefliyor. Bunun içinde alt markası Redmi ile yepyeni bir tablet modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin 2 yıldır üzerinde çalıştığı yeni tablet bilgisayar modeli serisinin 2 cihazdan oluşacağı açıklanmıştı.

  Redmi Pad 5G

  Redmi tarafından piyasaya sürüleceği bilinen yeni tablet serisi “Xiaomi Pad 5” ve “Xiaomi Pad 5 Pro” olacak. 2 yıllık çalışma süreci boyunca hakkında pek çok iddia ortaya atılan ve çok sayıda sızıntı yaşanan yeni Redmi tablet modeline dair yeni bir sızıntı daha yaşandı. İnternette dolaşan yeni sızıntıda yeni tablet bilgisayar modelinin fotoğrafları da yer alıyor.

  Redmi Pad 5G Özellikleri

  Xiaomi’nin alt markası Redmi tarafından tablet bilgisayar piyasasında uygun fiyatlı bir model geliştirme fikri uzun süredir gündemde bulunuyordu. Nitekim ortaya çıkan sızıntılar gelecek yeni uygun fiyatlı tablet bilgisayar modeline dair önemli ipuçlarını ortaya koydu. Henüz resmi olarak tanıtımı gerçekleştirilmese de yaşanan sızıntılarla Redmi Pad 5G özellikleri de belli oldu.

  Redmi Pad 5G

  Ortaya çıkan bilgilere göre yeni modelde “Qualcomm” üretimi  “7 nm EUV” teknolojisine sahip “Snapdragon 765G” işlemci modeli kullanılacak. Ayrıca tabletin işlemcisi 1 tane “2.4 GHz ARM Cortex-A76(Kryo 475)”, 1 tane “2.0 GHz ARM Cortex-A76” ve 6 tane “1.8 GHz ARM Cortex-A55” çekirdeğin yer aldığı biliniyor.  

  Yaşanan sızıntılarda cihazın ekran özellikleri ile ilgili ise herhangi bir bilgiye ulaşılamadı. Ancak çalışmanın başladığı ilk dönemde “90 Hz” ekran tazeleme özelliğine sahip olacağı belirtiliyordu.

  Redmi Pad 5G kamerası ise “Sony” üretimi 48 Megapiksel sensörden oluşacak. Bu özelliği sayesinde “giriş seviyesi akıllı telefon” modellerine göre daha yüksek performanslı bir arka kamera kapasitesine sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıca yeni tablet bilgisayarda “Android 12” tabanlı “MIUI 13” arayüzü yer alacak. Hatta cihazın “MIUI 14” güncellemesini de alacağı belirtiliyor.

  Redmi Pad 5G Tanıtım Tarihi ve Fiyatı

  Redmi’nin yeni tablet bilgisayarı için tanıtım etkinliğinin 2022 Ağustos ayı içerisinde gerçekleştirileceği belirtiliyor. Ancak bu konuda resmi bir açıklama bulunmuyor. Redmi Pad 5G fiyatı ise ilk çıkış yapacağı “Çin pazarında1.999 Yuan yani yaklaşık 5.260 TL seviyesinde olacak.

  Yeni Redmi Pad 5G özellikleri ve fiyatları ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  OS (Operating System)

  OS veya Operating System, klavye, fare, yazıcı gibi donanımlar ile belleği, diski, depolama ve farklı çevre birimlerini yönetmeyi sağlayan bir dizi programdır.

  Optimize

  Optimize, herhangi bir şeyi, en iyi hale getirmektir. Ayrıca optimize etmek, herhangi bir formun en uygun halidir.

  Dijital Ticaret Odası

  Dijital Ticaret Odası, dijital varlıklar ile beraber blockhain endüstrisini temsil eden geniş çaplı bir ticaret birliğidir.

  Kung Fu Panda Geri Dönüyor! İşte Kung Fu Ustası Po’nun Yeni Hikayesi

  Dreamworks, 2010 yılında açıklanan Kung Fu Panda'nın 2. üçlemesinin ilk filmini doğruladı. Stüdyo Kung Fu Panda 4 çalışmalarını doğruladı ve vizyon tarihini açıkladı. İşte Kung Fu Panda 4 vizyon tarihi ve konusu!

  Redmi Pad 5G Fotoğrafları Sızdırıldı! İşte O Fotoğraflar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et