R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kullanıcıları Abonelik Almaya Zorlayan Uygulamalar App Store'dan Kaldırıldı!

  Aynı şirkete ait olan ve kullanıcılar abonelik satın almadıkları sürece kapanmayan iki uygulama App Store'dan kaldırıldı. Ancak uygulamalar şimdiye kadar 2 milyon dolardan fazla gelir elde ederek geliştiricisi zengin etmiş olabilirler.

  Timur Demir Timur Demir 22.04.2022 14:38 344 2 dk okuma süresi
  Kullanıcıları Abonelik Almaya Zorlayan Uygulamalar App Store'dan Kaldırıldı!
  Son Düzenleme:

  Apple'ın uygulama mağazası App Store'da çok fazla uygulama bulunuyor. Geliştiriciler uygulamalarından para kazanabilmek için oldukça yaratıcı yollara başvurmaya çalışıyorlar. Uygulama geliştiren isimlerden birisi bunu yapabilmek için benzersiz bir yol keşfetti.

  Keşfedilen yol kullanıcıları abonelik gerçekleştirmeye zorluyor. Kullanıcı ücretsiz olan uygulamayı indirip çalıştırdıktan sonra ekranda abonelikle ilgili bir bilgilendirme çıkıyor. Ancak bu bilgilendirme kullanıcı abonelik satın almadığı sürece kapanmıyor.

  Kullanıcı abonelik almak zorunda kalıyor

  Kosta Eleftheriou isimli bir uygulama geliştiricisi kısa bir süre önce "My Metronom - Tempo Keeper" isimli uygulamanın scam (dolandırıcı) olduğunu nitelendirdi. Özellikle bu tür uygulamaları tespit edebilmek için çaba gösteren Eleftheriou, uygulamanın kullanıcıları aboneliğe zorladığını belirtti.

  Kullanıcılar, müzisyenler için geliştirilmiş olan bu metronom uygulamasını ücretsiz olarak indirirler. Ancak bu uygulamanın doğruyu söylediği tek noktadır. Çünkü uygulama indirildikten sonra kullanıcıları aylık 9,99$ değerinde olan bir abonelik almaya zorlar.

  Söz konusu zorlama masum düzeyde bir zorlama sayılmaz. Uygulamanın ekranında abonelik reklamı çıktığında kullanıcıların cihazı kilitlenir. Kullanıcı abonelik satın almadığı sürece uygulamayı kapatamaz. Üstelik cihazı yeniden başlatmak bile kurtuluş için yeterli değildir.

  Uygulama kaldırıldı ama benzerleri mevcut olabilir

  Kullanıcıları abonelik gerçekleştirmeye zorlayan metronom uygulaması App Store'dan kaldırıldı. Buna rağmen geliştiriciler problemin çözülmediği konusunda ısrarcılar. Geliştiriciler, metronom uygulamasını geliştiren şirketin daha pek çok uygulamasının olduğunu belirtiyorlar.

  Music Paradise, LLC olarak adlandırılan ve Rusya merkezli olan uygulama geliştiricisi Groove Vibes isimli uygulamasında benzer yaklaşımı kullanılır. Groove Vibes uygulamasında aylık abonelik miktarı 125$ şeklindedir ve kullanıcı abone olmadığı sürece uygulamayı kapatamaz.

  Scam uygulamaların App Store yorumları incelendiğinde gerçeği görebilmek mümkündü. Kullanıcılar uzun bir süredir şikayetçiydiler. Ancak uygulama kaldırılmamıştı. Eleftheriou gibi geliştiricilerin yaptığı raporlamalar sonrasında uygulamalar mağazadan kaldırıldı.

  Uygulamalar kat kat kazanç sağladılar

  Apple uygulamaları mağazadan kaldırıldı. Ama geliştiricinin köşeyi döndüğü gerçeği ortadan kalkmış değil. Her iki uygulamanın toplamda 2 milyon dolardan fazla gelir elde etmiş olabileceği belirtiliyor. Mac kullanıcılarını dolandıran bu uygulamaları tespit etmek için geç kalındığını gösteriyor.

  My Metronom - Tempo Keeper ve Good Vibes uygulamalarına benzer farklı uygulamalar olup olmadığı belirsizliğini koruyor. Aynı geliştiriciye sahip olan iki uygulama mağazadan kalkmış olsa bile benzer yaklaşımı kullanan farklı uygulamaların olabileceği konuşuluyor.

  Apple'dan konuyla ilgili henüz net bir açıklama yapılmış değil. Mac cihazlarını etkileyen bu problemin kaynağına inip sorunun çözüme kavuşturulması bekleniyor. Böylece kullanıcıları abonelik almaya zorlayan scam uygulamaların önüne geçilmesi hedefleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  487 Milyon WhatsApp Kullanıcısının Telefon Numarası Satışa Sunuldu!

  WhatsApp, yine kötü bir haberle gündeme geldi. Bilgilere göre ciddi bir güvenlik açığı ortaya çıktı ve 487 milyon kullanıcının telefon numarası satışa sunuldu.

  WhatsApp Yeni Özellik Mesajı Atacak!

  WhatsApp’ın masaüstü sürümünde ortaya çıkan yeni bir özellik dikkatleri üzerine çekti. Buna göre WhatsApp, artık yeni bir özellik geldiğinde kullanıcılara mesaj gönderecek.

  Apple Safari'deki Problemi Çözdü: Kullanıcılar Bu Kelimeleri Tekrar Aratabilecek!

  Apple Safari uygulaması, belirli arama terimleri girildiğinde çökerek ilginç bir hata vermeye başlamıştı. Ancak Apple yetkilileri, kısa sürede sorunu çözdü.

  WhatsApp “Eşlikçi” Özelliği Kullanılmaya Başlandı! Artık WhatsApp Hesapları Aynı Anda Farklı Cihazlarda Kullanılabilecek!

  WhatsApp, uzun süredir beklenen eşlikçi özelliğini kullanıma sundu. Artık kullanıcılar, WhatsApp hesaplarını aynı anda birden fazla cihazda kullanabilecekler.

  Kullanıcıları Abonelik Almaya Zorlayan Uygulamalar App Store'dan Kaldırıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et