R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kullanıcıları Abonelik Almaya Zorlayan Uygulamalar App Store'dan Kaldırıldı!

  Aynı şirkete ait olan ve kullanıcılar abonelik satın almadıkları sürece kapanmayan iki uygulama App Store'dan kaldırıldı. Ancak uygulamalar şimdiye kadar 2 milyon dolardan fazla gelir elde ederek geliştiricisi zengin etmiş olabilirler.

  Timur Demir Timur Demir 22.04.2022 14:38 208 2 dk okuma süresi
  Kullanıcıları Abonelik Almaya Zorlayan Uygulamalar App Store'dan Kaldırıldı!
  Son Düzenleme:

  Apple'ın uygulama mağazası App Store'da çok fazla uygulama bulunuyor. Geliştiriciler uygulamalarından para kazanabilmek için oldukça yaratıcı yollara başvurmaya çalışıyorlar. Uygulama geliştiren isimlerden birisi bunu yapabilmek için benzersiz bir yol keşfetti.

  Keşfedilen yol kullanıcıları abonelik gerçekleştirmeye zorluyor. Kullanıcı ücretsiz olan uygulamayı indirip çalıştırdıktan sonra ekranda abonelikle ilgili bir bilgilendirme çıkıyor. Ancak bu bilgilendirme kullanıcı abonelik satın almadığı sürece kapanmıyor.

  Kullanıcı abonelik almak zorunda kalıyor

  Kosta Eleftheriou isimli bir uygulama geliştiricisi kısa bir süre önce "My Metronom - Tempo Keeper" isimli uygulamanın scam (dolandırıcı) olduğunu nitelendirdi. Özellikle bu tür uygulamaları tespit edebilmek için çaba gösteren Eleftheriou, uygulamanın kullanıcıları aboneliğe zorladığını belirtti.

  Kullanıcılar, müzisyenler için geliştirilmiş olan bu metronom uygulamasını ücretsiz olarak indirirler. Ancak bu uygulamanın doğruyu söylediği tek noktadır. Çünkü uygulama indirildikten sonra kullanıcıları aylık 9,99$ değerinde olan bir abonelik almaya zorlar.

  Söz konusu zorlama masum düzeyde bir zorlama sayılmaz. Uygulamanın ekranında abonelik reklamı çıktığında kullanıcıların cihazı kilitlenir. Kullanıcı abonelik satın almadığı sürece uygulamayı kapatamaz. Üstelik cihazı yeniden başlatmak bile kurtuluş için yeterli değildir.

  Uygulama kaldırıldı ama benzerleri mevcut olabilir

  Kullanıcıları abonelik gerçekleştirmeye zorlayan metronom uygulaması App Store'dan kaldırıldı. Buna rağmen geliştiriciler problemin çözülmediği konusunda ısrarcılar. Geliştiriciler, metronom uygulamasını geliştiren şirketin daha pek çok uygulamasının olduğunu belirtiyorlar.

  Music Paradise, LLC olarak adlandırılan ve Rusya merkezli olan uygulama geliştiricisi Groove Vibes isimli uygulamasında benzer yaklaşımı kullanılır. Groove Vibes uygulamasında aylık abonelik miktarı 125$ şeklindedir ve kullanıcı abone olmadığı sürece uygulamayı kapatamaz.

  Scam uygulamaların App Store yorumları incelendiğinde gerçeği görebilmek mümkündü. Kullanıcılar uzun bir süredir şikayetçiydiler. Ancak uygulama kaldırılmamıştı. Eleftheriou gibi geliştiricilerin yaptığı raporlamalar sonrasında uygulamalar mağazadan kaldırıldı.

  Uygulamalar kat kat kazanç sağladılar

  Apple uygulamaları mağazadan kaldırıldı. Ama geliştiricinin köşeyi döndüğü gerçeği ortadan kalkmış değil. Her iki uygulamanın toplamda 2 milyon dolardan fazla gelir elde etmiş olabileceği belirtiliyor. Mac kullanıcılarını dolandıran bu uygulamaları tespit etmek için geç kalındığını gösteriyor.

  My Metronom - Tempo Keeper ve Good Vibes uygulamalarına benzer farklı uygulamalar olup olmadığı belirsizliğini koruyor. Aynı geliştiriciye sahip olan iki uygulama mağazadan kalkmış olsa bile benzer yaklaşımı kullanan farklı uygulamaların olabileceği konuşuluyor.

  Apple'dan konuyla ilgili henüz net bir açıklama yapılmış değil. Mac cihazlarını etkileyen bu problemin kaynağına inip sorunun çözüme kavuşturulması bekleniyor. Böylece kullanıcıları abonelik almaya zorlayan scam uygulamaların önüne geçilmesi hedefleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Meet, Üçüncü Taraf Uygulamalarla Görüşmeleri Eğlenceli Hale Getirecek!

  Kısa bir süre önce Google Duo ile birleştirileceği açıklanan Google Meet uygulaması için yepyeni ve eğlenceli özellikler geleceği duyuruldu.

  Elif 1114

  Apple'a Büyük Zam: iPhone 14 ve Watch Series 8 Fiyatları Ne Kadar Olacak?

  iPhone 14 fiyatları daha çıkmadan zamlanıyor. İşte iPhone 14 teknik özellikleri ve iPhone 14 Türkiye fiyatı. Detaylar haberimizde

  Elif 1092

  Dünya Genelinde Çoğu Apple Store Mağazası Kapandı! İşte Nedeni!

  Apple, aldığı ani kararla dünya genelinde pek çok ülkede Apple Store web mağazasını erişime kapatma kararı aldı. Kullanıcıların siteye erişim sağlayamadığı kapatma kararının geçici olduğu belirtilerek, bazı önemli yeniliklerle geleceği öne sürüldü.

  WhatsApp Aero Nedir? Kullanması Neden Sakıncalı?

  Whatsapp Aero mesajlaşma uygulaması nedir, whatsapp aero indir, özellikleri nelerdir ? Whatsapp alt yapısını kullanarak daha fazla özellik sunan Whatsapp Aero uygulamasını kullanmak güvenilir mi haberimizin detaylarında öğrenebilirsiniz.

  Kullanıcıları Abonelik Almaya Zorlayan Uygulamalar App Store'dan Kaldırıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et