R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Klasikleşen Tasarıma Sahip Google Play Store Yeni Yüzüyle Geliyor

  Google hizmetlerinde köklü değişiklikler devam ediyor. Şirket popüler uygulamalarında yeni görünümlere geçiş yapıyor. Google son olarak Google Play Store’de yeni bir tasarıma geçecek.İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 02.06.2022 11:23 1494 2 dk okuma süresi
  Klasikleşen Tasarıma Sahip Google Play Store Yeni Yüzüyle Geliyor
  Son Düzenleme:

  ABD merkezli teknoloji devi Google, 2022’de kullanıcılarına pek çok yenilik sunmaya devam ediyor. Şirket yenilenen tasarımları, hizmetlerindeki düzenlemelerle dikkat çekiyor. Google son olarak Play Store uygulamasında önemli bir değişikliğe gitti. Çok uzun zamandır aynı tasarımla kullanılan Play Store yenilenen tasarımıyla pek çok önemli değişikliği de beraberinde getiriyor. 

  Google, 2022 Mart ayında Play Store uygulamasında yer alan “Filmler” ve “TV” hizmeti kısımlarının sona erdirildiğini açıklamıştı. Şirket şimdiyse bu hizmetlerin Play Store’de bulunan kısımlarını tasarımdan kaldırmaya başladı.

  Google, Play Store uygulamasında “Google Play kredisi” ve “Google hediye kartları” bölümlerini de tasarımda kalabalık yaratmaması için “Ayarlar” kısmına kaldırdı.

  Google Filmler ve TV Hizmetlerine Nasıl Erişilecek!

  Google, Play Store mağazasında tasarımını değiştirerek, kullanıcı deneyimini arttırmayı hedefliyor. Yapılan değişiklik ile birlikte aslında “Filmler ve TV” hizmeti Play Store’de kapatıldı. Bu nedenle kullanıcılar artık Play Store mağazasına giderek, film ve dizi yapımlarını kiralama veya satın alma gibi işlemleri gerçekleştiremeyecek.

  Haziran ayının başı ile birlikte bu kısım Play Store’den tamamen kaldırıldı. 

  Google’nin filmleri ve dizileri kiralayabilme veya satın alabilme imkanı sağlayan hizmeti aslında halen kullanıma açık. Sadece artık Play Store uygulamasından erişilemiyor. Kullanıcılar istedikleri zaman Google tarafından hizmete sunulan bir diğer yeni uygulama olan “Google TV” uygulamasını kullanarak “Filmler ve TV” hizmetine erişebilme şansını yakalıyor.

  Google TV’de Filmler ve TV Hizmeti Daha Kullanışlı Hale Geldi

  Google TV

  Google, yeni uygulaması Google TV’de kullanıcılara Filmler ve TV kısmını daha fonksiyonel biçimde kullanma imkanı sağlıyor. Özellikle film ve dizilere dair “Öne Çıkanlar” kısmını hizmete aldı. Böylelikle aratılan, kiralanan veya satın alınan yapımlar üzerinden daha dikkat çekici önerilere kolayca erişebilme şansı da sağlanmış oluyor.

  Google’nin hizmetlerinde gerçekleştirdiği bu değişikliklerle ilgili siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Sıfır Otomobil Alındığında Hemen Satılamayacak! İşte Yeni Otomobil Satış Düzenlemesi!

  Otomobil piyasasının normale dönmesi için gelecek yeni düzenlemeye dair detaylar belli olmaya başladı. İddialara göre 0 km otomobil satın alındığında 6 ay boyunca 2.el pazarında satışa sunulamayacak. İşte düzenlemeye dair tüm detaylar!

  LG Yeni Tableti Ultra Tab’ın Tanıtımını Yaptı

  Uzun süredir akıllı cihaz pazarında yer almayan LG, yepyeni bir tablet bilgisayar modeliyle geri dönüş yapıyor. İşte yeni LG Ultra Tab özellikleri ve fiyatı!

  Motorola Razr 2022 ve X30 Pro'nun Yeni Lansman Tarihi Belli Oldu!

  Motorola'nın beklenmedik şekilde ertelenen cihaz tanıtım lansmanının yeni tarihi açıklandı. İşte Motorola'nın "Razr 2022" ve"X30 Pro" modelleri için tanıtım etkinliği tarihi ve özellikleri!

  Playlist

  Playlist veya oynatma listesi, ses dosyaları veya videoların belirli yazılımlar yardımıyla sıralı olarak oynatılmasıdır.

  Klasikleşen Tasarıma Sahip Google Play Store Yeni Yüzüyle Geliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et