R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Klasikleşen Tasarıma Sahip Google Play Store Yeni Yüzüyle Geliyor

  Google hizmetlerinde köklü değişiklikler devam ediyor. Şirket popüler uygulamalarında yeni görünümlere geçiş yapıyor. Google son olarak Google Play Store’de yeni bir tasarıma geçecek.İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 02.06.2022 11:23 1546 2 dk okuma süresi
  Klasikleşen Tasarıma Sahip Google Play Store Yeni Yüzüyle Geliyor
  Son Düzenleme:

  ABD merkezli teknoloji devi Google, 2022’de kullanıcılarına pek çok yenilik sunmaya devam ediyor. Şirket yenilenen tasarımları, hizmetlerindeki düzenlemelerle dikkat çekiyor. Google son olarak Play Store uygulamasında önemli bir değişikliğe gitti. Çok uzun zamandır aynı tasarımla kullanılan Play Store yenilenen tasarımıyla pek çok önemli değişikliği de beraberinde getiriyor. 

  Google, 2022 Mart ayında Play Store uygulamasında yer alan “Filmler” ve “TV” hizmeti kısımlarının sona erdirildiğini açıklamıştı. Şirket şimdiyse bu hizmetlerin Play Store’de bulunan kısımlarını tasarımdan kaldırmaya başladı.

  Google, Play Store uygulamasında “Google Play kredisi” ve “Google hediye kartları” bölümlerini de tasarımda kalabalık yaratmaması için “Ayarlar” kısmına kaldırdı.

  Google Filmler ve TV Hizmetlerine Nasıl Erişilecek!

  Google, Play Store mağazasında tasarımını değiştirerek, kullanıcı deneyimini arttırmayı hedefliyor. Yapılan değişiklik ile birlikte aslında “Filmler ve TV” hizmeti Play Store’de kapatıldı. Bu nedenle kullanıcılar artık Play Store mağazasına giderek, film ve dizi yapımlarını kiralama veya satın alma gibi işlemleri gerçekleştiremeyecek.

  Haziran ayının başı ile birlikte bu kısım Play Store’den tamamen kaldırıldı. 

  Google’nin filmleri ve dizileri kiralayabilme veya satın alabilme imkanı sağlayan hizmeti aslında halen kullanıma açık. Sadece artık Play Store uygulamasından erişilemiyor. Kullanıcılar istedikleri zaman Google tarafından hizmete sunulan bir diğer yeni uygulama olan “Google TV” uygulamasını kullanarak “Filmler ve TV” hizmetine erişebilme şansını yakalıyor.

  Google TV’de Filmler ve TV Hizmeti Daha Kullanışlı Hale Geldi

  Google TV

  Google, yeni uygulaması Google TV’de kullanıcılara Filmler ve TV kısmını daha fonksiyonel biçimde kullanma imkanı sağlıyor. Özellikle film ve dizilere dair “Öne Çıkanlar” kısmını hizmete aldı. Böylelikle aratılan, kiralanan veya satın alınan yapımlar üzerinden daha dikkat çekici önerilere kolayca erişebilme şansı da sağlanmış oluyor.

  Google’nin hizmetlerinde gerçekleştirdiği bu değişikliklerle ilgili siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Mazda CX-5 Türkiye'de Satışa Sunuldu! Tasarımı Yenilenen Model Hayran Bıraktı!

  Mazda CX-5 modeli, makyajlı versiyonu ile Türkiye'de satışa sunuldu. Mazda CX-5 fiyatı, özelliğine göre 1.429.070 ile 1.461.250 TL aralığında olacak.

  Twitter Renkli Onay Rozetleri Geliyor

  Twitter, yakın dönemde renkli rozet sistemine geçiyor. Elon Musk'ın yaptığı açıklamaya göre uygulamada artık mavi, gri ve altın renkte rozetler bulunacak.

  Klasikleşen Tasarıma Sahip Google Play Store Yeni Yüzüyle Geliyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et