R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Katlanabilir Telefonların Donanım ve Yazılım Gereksinimleri Belli Oldu!

  Google, katlanabilir telefonların kalite seviyelerini garanti altına almak için belirli donanım standartlarını mecburi tutacak. Şirket, bu tür telefonlarda tutarlı ve yüksek bir kalite standardının sürdürülmesini amaçlıyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  15.08.2023 16:39 1732 1 dk okuma süresi
  Katlanabilir Telefonların Donanım ve Yazılım Gereksinimleri Belli Oldu!
  Son Düzenleme:

  Katlanabilir telefonlar pazarda yeni bir trend olarak yerini aldı. Ancak bu telefonların dayanıklılığı ve kalitesi büyük bir tartışma konusu. Samsung gibi öncü markaların katlanabilir telefonlarda belirli bir kalite standardı yakaladığını görmekteyiz. Ancak Google'ın vurguladığı gibi tüm Android üreticileri aynı kalite standardını yakalamış değil.

  Android tabanlı tüm katlanabilir telefonların en az 200.000 katlama/açma işlemine dayanıklı olması gerekiyor. Samsung, bu kriteri en yeni telefonları Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 ile karşılıyor. Bazı üreticiler ise bu sayının çok üzerine çıkıyor. Örneğin Xiaomi'nin yeni modeli Mix Fold 3, tam 500.000 katlanmaya dayanıklı

  Ancak bu telefonların menteşe kalitesi de önemli. Zira bu kadar katlama ve açma işlemi sonrası menteşelerin zamanla gevşememesi için menteşenin orijinal sürtünme bükme momentinin %80'ini koruması gerekiyor.

  Yazılım Desteği ve Güncellemeler

  Yazılım desteği, katlanabilir telefonlar için diğer bir kritik konu. Üreticilerin en az iki büyük Android sürümü ve üç yıl süreyle güvenlik güncellemesi sunması bekleniyor. Bu konuda Samsung, sektör standartlarını yakalayan markalardan biri.

  Katlanabilir telefonlar pazarının hızla büyüdüğü bu dönemde hem donanım hem de yazılım gereksinimlerinin karşılanması büyük önem taşıyor. Tüketiciler için en iyi deneyimi sunabilmek adına, üreticilerin belirlenen kriterlere uyum sağlaması gerekiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Nothing Phone 3 Yakında Geliyor: İşte Çıkış Tarihi ve Özellikleri!

  Nothing Phone 3, Temmuz ayında çıkış yapıyor. Gelişmiş Qualcomm işlemci ve yenilikçi kamera özellikleriyle dikkat çeken model, büyük bir heyecan vadediyor.

  Samsung Galaxy C55 Resmen Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Samsung Galaxy C55, vegan deri tasarımı ve güçlü özellikleriyle tanıtıldı. 50 MP kamera, Snapdragon işlemci ve 5000 mAh batarya ile üstün performans sunuyor.

  Çift Motorlu Togg T10X ve Sedan Togg T10F Geliyor: Tarih Belli Oldu!

  Togg T10X ve T10F modelleri için satış tarihleri açıklandı! Çift motorlu T10X bu yaz, T10F ise gelecek yıl satışa çıkacak!

  PS5 Pro Geliyor: Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Sony PS5 Pro, gelişmiş GPU ve CPU ile 2024'ün yaz aylarında geliyor. Geliştiriciler için de yenilikçi özellikler sunacak!

  Katlanabilir Telefonların Donanım ve Yazılım Gereksinimleri Belli Oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et