R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Katlanabilir Telefonların Donanım ve Yazılım Gereksinimleri Belli Oldu!

  Google, katlanabilir telefonların kalite seviyelerini garanti altına almak için belirli donanım standartlarını mecburi tutacak. Şirket, bu tür telefonlarda tutarlı ve yüksek bir kalite standardının sürdürülmesini amaçlıyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  15.08.2023 16:39 1340 1 dk okuma süresi
  Katlanabilir Telefonların Donanım ve Yazılım Gereksinimleri Belli Oldu!
  Son Düzenleme:

  Katlanabilir telefonlar pazarda yeni bir trend olarak yerini aldı. Ancak bu telefonların dayanıklılığı ve kalitesi büyük bir tartışma konusu. Samsung gibi öncü markaların katlanabilir telefonlarda belirli bir kalite standardı yakaladığını görmekteyiz. Ancak Google'ın vurguladığı gibi tüm Android üreticileri aynı kalite standardını yakalamış değil.

  Android tabanlı tüm katlanabilir telefonların en az 200.000 katlama/açma işlemine dayanıklı olması gerekiyor. Samsung, bu kriteri en yeni telefonları Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 ile karşılıyor. Bazı üreticiler ise bu sayının çok üzerine çıkıyor. Örneğin Xiaomi'nin yeni modeli Mix Fold 3, tam 500.000 katlanmaya dayanıklı

  Ancak bu telefonların menteşe kalitesi de önemli. Zira bu kadar katlama ve açma işlemi sonrası menteşelerin zamanla gevşememesi için menteşenin orijinal sürtünme bükme momentinin %80'ini koruması gerekiyor.

  Yazılım Desteği ve Güncellemeler

  Yazılım desteği, katlanabilir telefonlar için diğer bir kritik konu. Üreticilerin en az iki büyük Android sürümü ve üç yıl süreyle güvenlik güncellemesi sunması bekleniyor. Bu konuda Samsung, sektör standartlarını yakalayan markalardan biri.

  Katlanabilir telefonlar pazarının hızla büyüdüğü bu dönemde hem donanım hem de yazılım gereksinimlerinin karşılanması büyük önem taşıyor. Tüketiciler için en iyi deneyimi sunabilmek adına, üreticilerin belirlenen kriterlere uyum sağlaması gerekiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Honda ZR-V Türkiye'ye Geldi: İşte Fiyatı ve Özellikleri

  Yeni Honda ZR-V, yenilikçi hibrit sistemi, şık tasarımı ve rekabetçi fiyatıyla Türkiye'de büyük ilgi görüyor. İşte ZR-V'nin öne çıkan özellikleri ve fiyat detayları.

  Ucuz Telefonun Adresi Gürcistan'da iPhone 15 Fiyatları Belli Oldu!

  Gürcistan'dan ucuz iPhone alacaklar için iPhone 15 fiyatları belli oldu!

  Yeni Renault Clio Türkiye'de: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Yeni Renault Clio, Türkiye'de satışa çıkıyor. İlginç bir şekilde bu yeni versiyonlar, bir önceki Clio jenerasyonuyla aynı fiyat etiketine sahip olacak!

  Reeder Halka Arzı: Rekor Katılımla Yatırımcıların Gözdesi Oldu!

  Reeder halka arzı büyük bir ilgi gördü. Şirket, 13-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen halka arz işlemiyle rekor sayıda yatırımcıyı bünyesine kattı.

  Katlanabilir Telefonların Donanım ve Yazılım Gereksinimleri Belli Oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et