R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone kamerasındaki keşfedilmemiş özellik sosyal medyada viral oldu!

  iPhone kamerasındaki keşfedilmemiş bir özelliği keşfeden Tiktok kullanıcısı, bulduğu özellik ile sosyal medyada viral oldu.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  01.04.2022 17:36 1816 2 dk okuma süresi
  iPhone kamerasındaki keşfedilmemiş özellik sosyal medyada viral oldu!
  Son Düzenleme:

  iPhone cihazların kamerasındaki gizli bir özelliğin yardımıyla; Instagram uygulamasıyla tanınmış olan “Boomerang” türünde videolar kaydedebileceğinizi biliyor muydunuz? Eğer cevabınız hayır ise haberimizin devamını okuyarak sosyal medyada viral olan bu özelliği nasıl kullanarak; iPhone cihazınızın kamerasıyla nasıl boomerang videoları çekebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

  iPhone yerleştirilen özelliklerin bazıları hala bilinmiyor

  Apple firmasının iOS işletim sistemlerine yerleştirdiği çoğu özellik, hâlâ birçok kullanıcı tarafından keşfedilmemiş durumda. Bu özelliklerden birisi olan gizli bir kamera özelliği; son güncellemelerle birlikte hayatımıza girip, kısa zamanda sosyal medyada viral olmayı başardı.

  Bu yeni iPhone gizli kamera özelliği sayesinde; Instagram uygulamasındaki en çok beğenilen görüntü çeşitlerinden birisi olan “Boomerang” türündeki videoları, iPhone cihazların varsayılan kamera uygulaması ile kaydedebileceksiniz. 

  Boomerang nedir?

  Boomerang, çektiğiniz kısa süreli bir görüntünün ileri ve geriye sarılarak kendini tekrar ettiği bir video çeşididir. Video, bittikten sonra geriye doğru sarılır ve başa gelindikten sonra tekrardan ileriye doğru devam edip bir döngü oluşturur. Videoların işleyişi boomerang hareketine benzetildiği için bu video çeşidi, Instagram tarafından “Boomerang” olarak adlandırılmıştır. Gelin şimdi iPhone cihazların varsayılan kamera uygulamasıyla nasıl boomerang videolar çekebileceğimizi öğrenelim.

  Boomerang efekti nasıl kullanılır?

  Boomerang efektini iPhone cihazların varsayılan kamera uygulamasında kullanmak için öncelikle cihazın, iOS 14 veya daha güncel bir sürüme sahip olması gerekmektedir. Bu da demek oluyor ki boomerang efekti; sadece iPhone 6S ve daha yeni cihazların varsayılan kamera uygulamaları kullanılarak çekilebilmek için uygun durumdadır. Cihazınıza uygun yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncelleme adımlarını izleyebilirsiniz.

  iPhone cihazınızı son sürüme güncelledikten sonra kamera uygulamasını açın ve Live Photo yani Canlı Fotoğraf adı verilen özelliği açan butona dokunun. Ardından, boomerang efekti için bir fotoğraf çekin. Fotoğraflar uygulamasına gidin ve biraz önce çektiğiniz fotoğrafı bulup, uygulamada açın. 

  Fotoğrafa bastığınızda sol üstte çıkan “Live” yazan butona dokunun. Bu kutuyu açtığınızda karşınıza; Live, Döngü, PinPon ve Uzun Pozlama şeklinde 4 farklı seçenek çıkacaktır. Boomerang efekti için bu seçeneklerin arasından “PinPon” butonuna basın. Bu aşamadan sonra çektiğiniz fotoğraf, Instagram uygulamasındaki Boomerang efekti gibi gözükecektir. 

  Iphone kamerası kullanarak boomerang videoları kaydetmenin yanında, direkt Instagram uygulaması üzerinden de boomerang videoları kaydedebilirsiniz. Bunun için öncelikle Instagram uygulamasının son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Sonrasında Instagram hikaye kaydetme ekranına gidin. Ekranın sol tarafında, yanında boomerang yazan bir sonsuzluk işareti göreceksiniz. Bu özelliği seçtikten sonra ekranın alt kısmında bulunan deklanşöre basılı tutarak Instagram uygulaması üzerinden boomerang videosu kaydedebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 16 Pro Serisine Yeni Kamera Özellikleri Geliyor: İşte Detaylar!

  iPhone 16 Pro serisi, 48MP ultra geniş kamera, genişletilmiş optik yakınlaştırma, yansıma önleyici kaplama ve gelişmiş ana kamera sensörü ile geliyor.

  iPhone 16 Modellerinin Tüm Boyutları Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Apple'ın iPhone 16 serisi boyutları sızdırıldı. iPhone 16 Pro ve Pro Max modellerinde yan boyutlar büyüdü. Yeni modeller bu sonbaharda piyasaya sürülecek.

  iOS 18 ile Eski iPhone'lara Yeni Nefes! İşte Kullanabileceğiniz Özellikler

  Apple'ın yeni işletim sistemi iOS 18, iPhone XR ve XS gibi eski modellere de güncelleme imkanı sunuyor. Peki, bu eski cihazlarda hangi yeni özellikleri kullanabileceksiniz? İşte detaylar...

  iOS 18 ile iPhone'u Kapatmak Daha Kolay Olacak: İşte Gelecek Yeni Özellik!

  iOS 18 ile gelen yenilikler arasında, iPhone'u kapatmanın kolay yolu ve Denetim Merkezi'nde daha fazla özelleştirme imkanı bulunuyor.

  iPhone kamerasındaki keşfedilmemiş özellik sosyal medyada viral oldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et