R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google'dan Android'e Geçişi Kolaylaştıracak iOS Uygulaması

  Google, Switch to Android adını taşıyan bir iOS uygulaması geliştirdi. Söz konusu uygulama iOS uygulamaları arasında listelenmedi ancak indirilmeye hazır durumda.

  Timur Demir
  Timur Demir R10 Editörü
  14.04.2022 17:51 965 2 dk okuma süresi
  Google'dan Android'e Geçişi Kolaylaştıracak iOS Uygulaması
  Son Düzenleme:

  Google, kullanıcının sahip olduğu verileri iPhone cihazından Android cihazına aktarmayı kolaylaştıracak bir uygulama geliştirdi. Switch to Android adını taşıya uygulama sessizce yayına alındı ama henüz iOS uygulamaları arasında listelenmedi.

  Switch to Android uygulamasının çalışma prensibi diğer veri aktarma uygulamalarından biraz farklıdır. Çünkü uygulama telefonlar arasında veri aktarmak için kablolara ihtiyaç duymaz. Tüm işlemler kablosuz bir şekilde kolayca gerçekleştirilebilir.

  Switch to Android uygulaması geçişleri kolaylaştıracak

  Switch to Android uygulamasının işleyişi oldukça basittir. En önemli verilerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde Android cihazınıza taşımaya yardımcı olur. Aktarılabilecek veriler arasında fotoğraflar, videolar, kişiler ve takvim etkinlikleri yer alır. Bu veriler dışında herhangi bir şeyi aktaramazsınız.

  Uygulama telefonunuzda saklı olan normal mesajları aktaramaz. Bu nedenle size iMessage uygulamasını kapatma konusunda çeşitli önerilerde bulunur. Normal mesajları kullanıyorsanız buna dikkat etmeniz ve farklı bir yedekleme yöntemi seçmeniz gerekir.

  Google, Switch to Android uygulamasını indirilebilir hale getirse bile uygulama henüz App Store'da resmi olarak yerini almadı. Google listelemenin ne zaman yapılacağına yönelik bir bilgi vermedi. Sadece uygulamanın şimdilik link üzerinden indirilebileceğini belirtti.

  Uygulamanın geliştirildiği önceden biliniyordu

  Geçtiğimiz yıl ortaya çıkan çeşitli spekülasyonlar Google'ın Switch to Android uygulamasını geliştirdiğine yönelik ipuçları içeriyordu. Google bu spekülasyonları doğrulayan hamlesini yaptı. ABD pazarı öncelikli olmak üzere Switch to Android uygulamasını sessizce indirilebilir hale getirdi.

  Switch to Android uygulaması veri aktarımını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmek için her türlü kolaylığı sağlıyor. Kullanıcıya neler yapması gerektiğini, hangi verileri aktarabileceğini ve nelere dikkat etmesi gerektiğini anlaşılır bir biçimde aktarıyor.

  Google'ın bu tür bir plana sahip olduğu Android'in resmi Data Restore Tool aracındaki kodlar incelendiğinde ortaya çıkmıştı. Şirket çok fazla zaman geçmeden Switch to Android adını taşıyan uygulamayı indirilebilir hale getirdi ve kullanıcılara sundu.

  Switch to Android web sayfası henüz güncellenmedi

  Google'a ait olan Switch to Android web sayfası son gelişmeleri gösterecek şekilde güncellenmedi. Uygulamanın tam olarak resmi bir biçimde yayınlanmamış olmadığından güncelleme yapılmadığı belirtiliyor. Uygulamanın App Store arama sonuçlarında henüz yer almadığını unutmamak gerek.

  Switch to Android uygulamasını kullandığınız zaman uygulamaları ve onlarla bağlantılı verileri aktaramazsınız. Bunun sebebi ise üçüncü parti uygulamaların kullanıcılara ait cihazlara erişim konusunda çeşitli sınırlamalara sahip olmasıdır.

  Google tarafından geliştirilen bu yeni uygulamanın tam olarak ne zaman arama yapılarak bulunabileceği belli değil. Uygulamaya ait web sayfasının uygulama çıktıktan sonra güncellenmesi bekleniyor. Ancak kullanıcılar dilerlerse uygulamayı doğrudan bağlantı ile indirebilecekler.

  Founder: Demir Otomotiv & Grana Yazılım

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  TikTok, Whee Uygulamasını Tanıttı: Instagram’a Rakip Olacak!

  TikTok, Instagram'a rakip yeni fotoğraf paylaşım uygulaması Whee'yi tanıttı. Yalnızca arkadaşlarla paylaşım imkanı sunan Whee, Türkiye'de erişime açıldı.

  iOS 18 ile Mesajlar Uygulaması Yenileniyor: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  iOS 18 ile Mesajlar uygulamasına gelen yenilikler arasında mesaj planlama, uydu üzerinden mesajlaşma ve RCS desteği gibi dikkat çeken özellikler bulunuyor.

  iOS 18 ile Eski iPhone'lara Yeni Nefes! İşte Kullanabileceğiniz Özellikler

  Apple'ın yeni işletim sistemi iOS 18, iPhone XR ve XS gibi eski modellere de güncelleme imkanı sunuyor. Peki, bu eski cihazlarda hangi yeni özellikleri kullanabileceksiniz? İşte detaylar...

  iOS 18 ile iPhone'u Kapatmak Daha Kolay Olacak: İşte Gelecek Yeni Özellik!

  iOS 18 ile gelen yenilikler arasında, iPhone'u kapatmanın kolay yolu ve Denetim Merkezi'nde daha fazla özelleştirme imkanı bulunuyor.

  Google'dan Android'e Geçişi Kolaylaştıracak iOS Uygulaması

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et