R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, Oyun Oynarken Karşılaştığımız Sinir Bozucu Tam Ekran Reklamları Engelleyecek

  Google; geliştiriciler için özel olarak belirlediği yeni Play Store politikaları hakkında duyuruda bulundu.

  Arin Arslan Arin Arslan 31.07.2022 12:42 716 1 dk okuma süresi
  Google, Oyun Oynarken Karşılaştığımız Sinir Bozucu Tam Ekran Reklamları Engelleyecek
  Son Düzenleme:

  Google, geliştiriciler için özel olarak belirlediği yeni "Play Store politikaları" hakkında duyuruda bulundu. Gelen yeni kararla beraber, uygulamalarda bulunan “tam ekran reklamlar”, “VPN’ler” ve “taklit uygulamalarına” karşı kısıtlama getirmesiyle dikkatleri çekti. 

  Her gün kullanılan mobil uygulamalar, birden meydana gelen reklamlar gibi bazı sinir bozucu ögelere de sahip çıkabiliyor. Gelen güncellemeler ile beraber Google’ın “Android” cihazlara özel uygulama mağazaları olan “Play Store’dan” bu ve bazı diğer konular için beklenmedik hamleler geldi. Dev şirket tarafından geçtiğimiz günlerde logosunu değiştirmesi ardından Play Store için yeni politikalar belirlenmesi sağlandı.

  Oyun oynarken karşımıza çıkan reklamlara elveda

  Yeni politikalar "30 Eylül 2022" tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde aktarıldı. “Play Store”, açıklanan tarihin sonrasında uygulama geliştiricilerine yönelik olarak oyun sıralarında ya da bir uygulamanın yükleme ekranlarında gösterilen tam ekran “geçiş reklamları” gösterilmesini isteyebilecek. 

  Android cihazlarda kullanılan uygulamalar için “15 saniyeden sonra kapanmayan tam ekran reklamlar” artık yasak bir durum olacak. “1 Kasım 2022” tarihi itibariyle VPN’lere karşı da sıkı kısıtlamalar gelmesi söz konusu olacak. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yerli Otomobil TOGG için Beklenen Batarya Üretimi Tamamlandı!

  TOGG için merakla beklenen batarya üretiminde sona gelindi. Seri üretim için geri sayım başlarken, konu hakkında merak edilenlere haberimizde yer verdik.

  Elif 912

  Nvidia Oyun Gelirlerinde Büyük Düşüş Yaşadı!

  Nvidia, teknoloji piyasalarındaki çoğu şirket gibi 2022 yılının 2.çeyrek dönemini negatif tablolarla kapattı. Şirket açıklanan mali raporlarına göre tam %44'ü bulan bir gelir kaybı yaşadı. İşte detaylar!

  Epic Games’in Geçen Haftaki Ücretsiz Oyunu Beklentiyi Düşürdü

  Epic Games, her hafta olduğu gibi geçen haftada oyun tutkunlarına haftanın ücretsiz oyununu paylaştı. İşte o oyun ve özellikleri!

  Nokia Oyun Kulaklığı Tanıtmaya Hazırlanıyor!

  Bir zamanların cep telefonu pazarının en büyük şirketi Nokia, şimdilerde yeniden piyasaya dönmeye hazırlanıyor. Şirket yeni oyuncu kulaklıkları üretiyor. İşte o kulaklık modelleri!

  Google, Oyun Oynarken Karşılaştığımız Sinir Bozucu Tam Ekran Reklamları Engelleyecek

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et