R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, Oyun Oynarken Karşılaştığımız Sinir Bozucu Tam Ekran Reklamları Engelleyecek

  Google; geliştiriciler için özel olarak belirlediği yeni Play Store politikaları hakkında duyuruda bulundu.

  Arin Arslan Arin Arslan 31.07.2022 12:42 825 1 dk okuma süresi
  Google, Oyun Oynarken Karşılaştığımız Sinir Bozucu Tam Ekran Reklamları Engelleyecek
  Son Düzenleme:

  Google, geliştiriciler için özel olarak belirlediği yeni "Play Store politikaları" hakkında duyuruda bulundu. Gelen yeni kararla beraber, uygulamalarda bulunan “tam ekran reklamlar”, “VPN’ler” ve “taklit uygulamalarına” karşı kısıtlama getirmesiyle dikkatleri çekti. 

  Her gün kullanılan mobil uygulamalar, birden meydana gelen reklamlar gibi bazı sinir bozucu ögelere de sahip çıkabiliyor. Gelen güncellemeler ile beraber Google’ın “Android” cihazlara özel uygulama mağazaları olan “Play Store’dan” bu ve bazı diğer konular için beklenmedik hamleler geldi. Dev şirket tarafından geçtiğimiz günlerde logosunu değiştirmesi ardından Play Store için yeni politikalar belirlenmesi sağlandı.

  Oyun oynarken karşımıza çıkan reklamlara elveda

  Yeni politikalar "30 Eylül 2022" tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde aktarıldı. “Play Store”, açıklanan tarihin sonrasında uygulama geliştiricilerine yönelik olarak oyun sıralarında ya da bir uygulamanın yükleme ekranlarında gösterilen tam ekran “geçiş reklamları” gösterilmesini isteyebilecek. 

  Android cihazlarda kullanılan uygulamalar için “15 saniyeden sonra kapanmayan tam ekran reklamlar” artık yasak bir durum olacak. “1 Kasım 2022” tarihi itibariyle VPN’lere karşı da sıkı kısıtlamalar gelmesi söz konusu olacak. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Epic Games’ten Bu Hafta 2 Oyun Hediye

  Epic Games, geleneksel haftalık ücretsiz oyun vermeye devam ediyor. Her hafta olduğu gibi bu hafta 2 oyun ücretsiz alınabiliyor. Epic Games Kütüphanesi'ne ücretsiz kalıcı olarak eklenebilecek o oyunlar ve sistem gereksinimleri!

  2022 Yılının En İyi Android Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  Google Play, 2022 yılının en iyi oyun ve uygulamalarını açıkladı. Yayınlanan listede kullanıcılar tarafından beğenilen uygulama ve oyunlar yer aldı.

  2022’nin En İyi App Store Uygulama ve Oyunları Belli Oldu!

  App Store'da 2022 yılının en iyilerini Apple CEO'su Tim Cook açıkladı. İşte Apple tarafından açıklanan 2022'nin App Store en iyi uygulama ve oyunları!

  En İyi Araba Oyunları (PC ve Mobil)

  En iyi araba oyunları listemizde birçok oyuna yer verirken, bu alanda seçim yapmak isteyen kişilerin işini kolaylaştırmayı amaçladık.

  Google, Oyun Oynarken Karşılaştığımız Sinir Bozucu Tam Ekran Reklamları Engelleyecek

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et