R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, Oyun Oynarken Karşılaştığımız Sinir Bozucu Tam Ekran Reklamları Engelleyecek

  Google; geliştiriciler için özel olarak belirlediği yeni Play Store politikaları hakkında duyuruda bulundu.

  Arin Arslan
  Arin Arslan R10 Editörü
  31.07.2022 12:42 1194 1 dk okuma süresi
  Google, Oyun Oynarken Karşılaştığımız Sinir Bozucu Tam Ekran Reklamları Engelleyecek
  Son Düzenleme:

  Google, geliştiriciler için özel olarak belirlediği yeni "Play Store politikaları" hakkında duyuruda bulundu. Gelen yeni kararla beraber, uygulamalarda bulunan “tam ekran reklamlar”, “VPN’ler” ve “taklit uygulamalarına” karşı kısıtlama getirmesiyle dikkatleri çekti. 

  Her gün kullanılan mobil uygulamalar, birden meydana gelen reklamlar gibi bazı sinir bozucu ögelere de sahip çıkabiliyor. Gelen güncellemeler ile beraber Google’ın “Android” cihazlara özel uygulama mağazaları olan “Play Store’dan” bu ve bazı diğer konular için beklenmedik hamleler geldi. Dev şirket tarafından geçtiğimiz günlerde logosunu değiştirmesi ardından Play Store için yeni politikalar belirlenmesi sağlandı.

  Oyun oynarken karşımıza çıkan reklamlara elveda

  Yeni politikalar "30 Eylül 2022" tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde aktarıldı. “Play Store”, açıklanan tarihin sonrasında uygulama geliştiricilerine yönelik olarak oyun sıralarında ya da bir uygulamanın yükleme ekranlarında gösterilen tam ekran “geçiş reklamları” gösterilmesini isteyebilecek. 

  Android cihazlarda kullanılan uygulamalar için “15 saniyeden sonra kapanmayan tam ekran reklamlar” artık yasak bir durum olacak. “1 Kasım 2022” tarihi itibariyle VPN’lere karşı da sıkı kısıtlamalar gelmesi söz konusu olacak. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Steam, Tam 14 Milyon Oyuncuyu Dolandırmakla Suçlanıyor: İşte Detaylar!

  Steam, İngiltere'de 656 milyon poundluk dava ile karşı karşıya. Valve, pazar hakimiyetini kullanarak 14 milyon oyuncudan fazla ücret almakla suçlanıyor.

  YouTube Reklam Engelleme Dönemi Tamamen Sona Eriyor!

  YouTube, reklam engelleyicilere karşı sunucu tabanlı reklam enjeksiyonunu test ediyor. Bu yeni yöntemle reklam engellemek neredeyse imkansız hale gelecek.

  Katlanabilir iPhone, Huawei Mate X'in Dışa Katlanır Ekranına Benzeyebilir!

  Apple, katlanabilir iPhone modeli için dışa katlanır ekran üzerinde çalışıyor. Bu tasarım, katlanma izini azaltarak daha ince ve şık bir cihaz sunmayı hedefliyor.

  Android 15 Güncellemesi Alacak Samsung, Xiaomi ve Diğer Telefonlar Belli Oldu: İşte Tam Liste!

  Android 15 güncellemesi alacak Samsung, Xiaomi ve diğer telefonlar açıklandı. Yeni özelliklerle donatılmış Android 15, yıl sonunda resmi olarak yayınlanacak.

  Google, Oyun Oynarken Karşılaştığımız Sinir Bozucu Tam Ekran Reklamları Engelleyecek

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et