R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, iOS'tan Android'e Geçişi Kolaylaştıran Uygulamayı Yayınladı

  Google'ın Switch to Android uygulaması artık resmi olarak kullanıma sunuluyor. iOS'tan Android'e geçiş tek tıkla yapılabilecek. Switch to Android uygulaması nasıl kullanılır?

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  20.04.2022 12:39 962 2 dk okuma süresi
  Google, iOS'tan Android'e Geçişi Kolaylaştıran Uygulamayı Yayınladı
  Son Düzenleme:

  Geçen hafta uzun süredir söylentiler ile dolaşan “Switch to Android” uygulamasının App Store'da sessizce yayınlandığı fark edildi. Uygulama, kullanıcıların iPhone'dan yeni bir Android cihazına kişiler, takvimler, fotoğraflar ve videolar gibi önemli içerikleri taşımasına yardımcı oluyor. 

  Uygulama teknik olarak yayındayken, henüz App Store kullanıcıları için arama veya keşif mekanizmaları aracılığıyla "resmi olarak" mevcut değildi. Şimdi Google bu kararını değiştirmiş ve uygulamayı herkese açmış gibi görünüyor.

  Google Switch to Android uygulaması nasıl kullanılır?

  Google, Pazartesi akşamı Switch to Android uygulamasının halka açılmaya başladığını söyledi. Şirket, bu sürecin 19 Nisan Salı günü gün sonuna kadar kullanıcıların %10'una ve önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıcıların %100'üne ulaşmasını beklediğini dile getirdi.

  Uygulama, Google Drive ile aynı veri türlerini desteklemektedir. Daha önce Google'ın iPhone'dan Android'e geçiş için önerdiği işlem, kullanıcıların cihazlarını değiştirmeden önce Google Drive iOS uygulaması aracılığıyla kişilerini, takvimini, fotoğraflarını ve videolarını yedeklemelerini içeriyordu. 

  Google, yeni Switch to Android uygulamasının da aynı tekniği kullandığını ancak "daha hızlı, daha akıcı" bir deneyim sunduğunu ifade etti.

  Google ayrıca müzik, ses, duvar kağıtları, alarmlar, arama kayıtları, cihaz ayarları ve ücretsiz uygulamalar dahil olmak üzere daha fazla içeriği taşımak için cihazları fiziksel olarak kablo yardımıyla bağlamanın mümkün olduğunu söyledi.  

  Google Switch to Android uygulaması

  Yeni Switch to Android uygulaması verileri taşımaya ek olarak, aktarım işlemiyle ilgili başka talimatlara da yer veriyor. Örneğin, yeni Android cihazında kısa mesaj almaya devam etmek için iMessage kaydının nasıl silineceği anlatılıyor.

  Google, önümüzdeki birkaç ay içinde uygulamaya daha fazla veri türü için destek eklemeyi planladığını ekledi.

  Yeni uygulama aracılığıyla iPhone'dan veri aktarımı, başlangıçta hedef cihaz olarak Google Pixel'i destekleyecek, ancak çok yakın bir tarihte diğer şirketler için destek eklenecek.

  Uygulamanın duyurulması, Google'ın, kullanıcıların içeriklerini kendi platformuna ve hizmetlerine aktarmalarını kolaylaştırmaya yönelik diğer çabalarını takip ediyor. 

  Son olarak Google, Android cihaz sahiplerine iCloud, Facebook dahil olmak üzere rakip bulut depolama hizmetlerinden fotoğrafları kopyalamak için Google Fotoğraflar uygulamasına bir güncelleme getirmişti.

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google, Yeni Görüntü Oluşturucu Yapay Zekasını Tanıttı: Karşınızda Imagen 3!

  Google, I/O 2024'te gelişmiş doğal dil anlama yeteneklerine sahip yeni yapay zeka modeli Imagen 3'ü tanıttı. Bu model, yüksek kaliteli görüntüler oluşturabiliyor.

  Google, Bombayı Patlattı: Artık Telefon Kapalı Bile Olsa Konumu Bulunabilecek!

  Google'ın yeni özelliği ile artık kapalı ya da pil bitmiş telefonlar bile bulunabiliyor; güvenlik ve erişim kolaylığı sağlanıyor.

  Apple, iOS 17.5 RC Sürümünü Yayınladı: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  Apple, iOS 17.5 RC sürümünü tanıttı. Güncelleme, yeni onarım durumu özelliği, Pride duvar kağıdı, güvenlik güncellemeleri ve daha fazlasını içeriyor.

  iPhone Kilit Ekran Özelliği, Android'e Geliyor: İşte Detaylar!

  Android 15, iPhone'un canlı etkinliklerine paralel işlevler sunan yeni bir widget ile kilit ekranını daha işlevsel bir hale taşıyor.

  Google, iOS'tan Android'e Geçişi Kolaylaştıran Uygulamayı Yayınladı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et