R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, iOS'tan Android'e Geçişi Kolaylaştıran Uygulamayı Yayınladı

  Google'ın Switch to Android uygulaması artık resmi olarak kullanıma sunuluyor. iOS'tan Android'e geçiş tek tıkla yapılabilecek. Switch to Android uygulaması nasıl kullanılır?

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  20.04.2022 12:39 847 2 dk okuma süresi
  Google, iOS'tan Android'e Geçişi Kolaylaştıran Uygulamayı Yayınladı
  Son Düzenleme:

  Geçen hafta uzun süredir söylentiler ile dolaşan “Switch to Android” uygulamasının App Store'da sessizce yayınlandığı fark edildi. Uygulama, kullanıcıların iPhone'dan yeni bir Android cihazına kişiler, takvimler, fotoğraflar ve videolar gibi önemli içerikleri taşımasına yardımcı oluyor. 

  Uygulama teknik olarak yayındayken, henüz App Store kullanıcıları için arama veya keşif mekanizmaları aracılığıyla "resmi olarak" mevcut değildi. Şimdi Google bu kararını değiştirmiş ve uygulamayı herkese açmış gibi görünüyor.

  Google Switch to Android uygulaması nasıl kullanılır?

  Google, Pazartesi akşamı Switch to Android uygulamasının halka açılmaya başladığını söyledi. Şirket, bu sürecin 19 Nisan Salı günü gün sonuna kadar kullanıcıların %10'una ve önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıcıların %100'üne ulaşmasını beklediğini dile getirdi.

  Uygulama, Google Drive ile aynı veri türlerini desteklemektedir. Daha önce Google'ın iPhone'dan Android'e geçiş için önerdiği işlem, kullanıcıların cihazlarını değiştirmeden önce Google Drive iOS uygulaması aracılığıyla kişilerini, takvimini, fotoğraflarını ve videolarını yedeklemelerini içeriyordu. 

  Google, yeni Switch to Android uygulamasının da aynı tekniği kullandığını ancak "daha hızlı, daha akıcı" bir deneyim sunduğunu ifade etti.

  Google ayrıca müzik, ses, duvar kağıtları, alarmlar, arama kayıtları, cihaz ayarları ve ücretsiz uygulamalar dahil olmak üzere daha fazla içeriği taşımak için cihazları fiziksel olarak kablo yardımıyla bağlamanın mümkün olduğunu söyledi.  

  Google Switch to Android uygulaması

  Yeni Switch to Android uygulaması verileri taşımaya ek olarak, aktarım işlemiyle ilgili başka talimatlara da yer veriyor. Örneğin, yeni Android cihazında kısa mesaj almaya devam etmek için iMessage kaydının nasıl silineceği anlatılıyor.

  Google, önümüzdeki birkaç ay içinde uygulamaya daha fazla veri türü için destek eklemeyi planladığını ekledi.

  Yeni uygulama aracılığıyla iPhone'dan veri aktarımı, başlangıçta hedef cihaz olarak Google Pixel'i destekleyecek, ancak çok yakın bir tarihte diğer şirketler için destek eklenecek.

  Uygulamanın duyurulması, Google'ın, kullanıcıların içeriklerini kendi platformuna ve hizmetlerine aktarmalarını kolaylaştırmaya yönelik diğer çabalarını takip ediyor. 

  Son olarak Google, Android cihaz sahiplerine iCloud, Facebook dahil olmak üzere rakip bulut depolama hizmetlerinden fotoğrafları kopyalamak için Google Fotoğraflar uygulamasına bir güncelleme getirmişti.

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Tarih Verildi: Google, Etkin Olmayan Gmail Hesaplarını Silmeye Başlıyor!

  Google, etkin olmayan Gmail hesaplarını silmeye başlıyor. Kullanıcıların, hesaplarını aktif tutmak için düzenli olarak giriş yapmaları gerekiyor.

  Google, Samsung Telefonlarda Varsayılan Olmak İçin Gözünü Karartıyor: Server Ödüyor!

  Google'ın, Samsung cihazlarda varsayılan arama motoru ve uygulama olarak yer alabilmek adına önemli miktarda ödemeler gerçekleştirdiği bilgisi ortaya çıktı.

  Google, Yapay Zeka Destekli Arama Deneyimini 120 Ülkeye Genişletiyor

  Google, yapay zeka destekli yeni Arama deneyimi olan Search Generative Experience'ı (SGE) dünya çapında daha fazla kullanıcıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

  Microsoft, Windows 11 İçin Şimdiye Kadarki En Büyük Güncellemeyi Yayınladı: İşte Karşınızda Yepyeni Özellikler!

  Microsoft, şimdiye dek sunduğu en geniş kapsamlı Windows 11 güncellemesini tüm kullanıcılara açtı. Moment 4 isimli güncelleme, birçok yenilik ve değişiklik getiriyor.

  Google, iOS'tan Android'e Geçişi Kolaylaştıran Uygulamayı Yayınladı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et