R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, iOS'tan Android'e Geçişi Kolaylaştıran Uygulamayı Yayınladı

  Google'ın Switch to Android uygulaması artık resmi olarak kullanıma sunuluyor. iOS'tan Android'e geçiş tek tıkla yapılabilecek. Switch to Android uygulaması nasıl kullanılır?

  Omer Dursun Omer Dursun 20.04.2022 12:39 354 2 dk okuma süresi
  Google, iOS'tan Android'e Geçişi Kolaylaştıran Uygulamayı Yayınladı
  Son Düzenleme:

  Geçen hafta uzun süredir söylentiler ile dolaşan “Switch to Android” uygulamasının App Store'da sessizce yayınlandığı fark edildi. Uygulama, kullanıcıların iPhone'dan yeni bir Android cihazına kişiler, takvimler, fotoğraflar ve videolar gibi önemli içerikleri taşımasına yardımcı oluyor. 

  Uygulama teknik olarak yayındayken, henüz App Store kullanıcıları için arama veya keşif mekanizmaları aracılığıyla "resmi olarak" mevcut değildi. Şimdi Google bu kararını değiştirmiş ve uygulamayı herkese açmış gibi görünüyor.

  Google Switch to Android uygulaması nasıl kullanılır?

  Google, Pazartesi akşamı Switch to Android uygulamasının halka açılmaya başladığını söyledi. Şirket, bu sürecin 19 Nisan Salı günü gün sonuna kadar kullanıcıların %10'una ve önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıcıların %100'üne ulaşmasını beklediğini dile getirdi.

  Uygulama, Google Drive ile aynı veri türlerini desteklemektedir. Daha önce Google'ın iPhone'dan Android'e geçiş için önerdiği işlem, kullanıcıların cihazlarını değiştirmeden önce Google Drive iOS uygulaması aracılığıyla kişilerini, takvimini, fotoğraflarını ve videolarını yedeklemelerini içeriyordu. 

  Google, yeni Switch to Android uygulamasının da aynı tekniği kullandığını ancak "daha hızlı, daha akıcı" bir deneyim sunduğunu ifade etti.

  Google ayrıca müzik, ses, duvar kağıtları, alarmlar, arama kayıtları, cihaz ayarları ve ücretsiz uygulamalar dahil olmak üzere daha fazla içeriği taşımak için cihazları fiziksel olarak kablo yardımıyla bağlamanın mümkün olduğunu söyledi.  

  Google Switch to Android uygulaması

  Yeni Switch to Android uygulaması verileri taşımaya ek olarak, aktarım işlemiyle ilgili başka talimatlara da yer veriyor. Örneğin, yeni Android cihazında kısa mesaj almaya devam etmek için iMessage kaydının nasıl silineceği anlatılıyor.

  Google, önümüzdeki birkaç ay içinde uygulamaya daha fazla veri türü için destek eklemeyi planladığını ekledi.

  Yeni uygulama aracılığıyla iPhone'dan veri aktarımı, başlangıçta hedef cihaz olarak Google Pixel'i destekleyecek, ancak çok yakın bir tarihte diğer şirketler için destek eklenecek.

  Uygulamanın duyurulması, Google'ın, kullanıcıların içeriklerini kendi platformuna ve hizmetlerine aktarmalarını kolaylaştırmaya yönelik diğer çabalarını takip ediyor. 

  Son olarak Google, Android cihaz sahiplerine iCloud, Facebook dahil olmak üzere rakip bulut depolama hizmetlerinden fotoğrafları kopyalamak için Google Fotoğraflar uygulamasına bir güncelleme getirmişti.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Google, Coinbase Entegrasyonu İle Bulut Hizmetlerde Kripto Ödemelerine İzin Verecek!

  Google, Conbase entegrasyonu ile beraber bulut hizmetlerinde artık kripto para ödemelerine izin verecek. Resmi açıklamanın kısa sürede yapılması bekleniyor.

  Google, Mobil Aramada 5 Önemli Değişiklik Yapacak

  Google, mobil aramada beş farklı değişiklik yaparak kullanıcı deneyimini iyileştirecek. Mobil uygulamaya gelişmiş sorgu iyileştirmeleri ve aramaları kolaylaştıran çeşitli özellikler eklenecek.

  Logitech Yanlışlıkla 2 Yeni iPad Modelini Yayınladı! İşte O iPad Modelleri!

  Teknoloji devi Logitech, yaptığı bir hatayla Apple'ın sır gibi sakladığı yeni iPad modellerini ortaya çıkarttı. İşte Logitech'in hatası ve ortaya çıkan 2 yeni iPad modeli!

  Google, iOS'tan Android'e Geçişi Kolaylaştıran Uygulamayı Yayınladı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et