R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  En iyi mobil işlemciler belli oldu: İşte ilk 10!

  En güçlü ve sağlam çalışan mobil işlemci hangi firmaya ait? En iyi mobil işlemci hangisi haberimize bakabilirsiniz.

  Rokito Rokito 01.04.2022 17:36 358 2 dk okuma süresi
  En iyi mobil işlemciler belli oldu: İşte ilk 10!
  Son Düzenleme:

  Akıllı telefon dünyasındaki yoğun rekabet devam ediyor. Akıllı telefon işlemcileri için son yıllarda geliştirme süreçleri daha da titizlikte yapılmakta.

  Geçen aylarda Xiaomi ve Motorola markaları arasında Snapdragon 8 Gen 1 model işlemciyi ilk kullanan şirket olma yarışının kazananı Moto Edge X30 modeli ile Motorola olmuştu.

  Mobil işlemci piyasasında, Huawei’nin çıkardığı Kirin çiplerinin çıkışıyla üç büyük devin olduğu söylenebilir. Apple Bionic, Samsung Exynos, Qualcomm Snapdragon ve MediaTek Dimensity çipleri dünya çapında en çok kullanılan mobil işlemciler. Performans açısından Apple çipleri diğer çiplerden çok daha fazla önde.

  Günümüzdeki en iyi mobil işlemciler listesini oluşturabilmek için belli standartlar altında testler gerçekleştiren Geekwan, test sonuçlarını açıkladı…

  En iyi mobil CPU belli oldu!

  Çip değerlendirme firması olan Geekwan tarafından yakın zamanda Android ve iOS mobil işletim sistemleri için amiral gemisi olarak görülen işlemcilerin performansı test edildi.

  Geekwan’a göre en iyi 10 mobil işlemci

  1. M1 (iPad): 295.4% - Apple
  2. A12Z: 198.5% - Apple
  3. A15 (iPhone 13 Pro Max): 193.7% - Apple
  4. A12X: 190.1% - Apple
  5. A15 (iPhone 13): 176.0 - Apple
  6. A14 (iPad): 168.4% - Apple
  7. Dimensity 9000: 167.9% - MediaTek
  8. Snapdragon 8 Gen 1: 153.6% - Qualcomm
  9. A14: 148.5% - Apple
  10. A13: 129.0% - Apple

  Geekwan’ın en iyi 10 mobil işlemci listesine bakıldığında, üç yıl önce piyasaya sürülen Apple çiplerinin ilk 10 listesinde olduğu görülebilir. Bu durum Apple çiplerinin verimliliğini göstermekte.

  Snapdragon’un krallığı sona mı eriyor?

  Android işletim sistemi denince amiral gemisi olarak akla Qualcomm Snapdragon gelmekteydi. Ancak Snapdragon bu piyasadaki hakimiyetinin yavaş yavaş kaybolmakta olduğu görülüyor.

  MediaTek’in geliştirdiği Dimensity 9000 çipinin Snapdragon 8 Gen 1 çipini geride bıraktığı, aynı zamanda Apple’ın A14 ve A13 çiplerinin de önüne geçtiği görülüyor.

  Son yıldan itibaren Snapdragon çiplerine olan ilginin düştüğüne dair istatistikler mevcut. Bir işlemci çipi performansının yanı sıra sıcaklık ile de başa çıkması gerekmekte. Ancak Qualcomm’un Snapdragon’ı son iki neslinde bu dengeyi sağlayamadığı görünüyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  TikTok Entegrasyonuna Sahip İlk Tarayıcı: Opera!

  Opera, masaüstü tarayıcısına TikTok uygulaması için kısayol ekledi. Opera tarayıcısı, bu kısayol ile kullanıcılara TikTok’a hızlı erişim imkanı sunuyor.

  2022 En İyi Ücretsiz VPN Programları

  VPN programları, internet üzerinde gizli bir şekilde gezinilmesini sağlar. En iyi ücretsiz VPN programları ile anonim olarak sörf yapılabilir.

  Red Bull Racing, RBS#01 E-Scooter Modelini Tanıttı! İşte F1’den İlham Alınan O Model!

  Formula 1 takımlarından Red Bull Racing takımının mühendisleri yepyeni bir elektrikli scooter tasarladı. Red Bull F1 aracı mühendislerinin elinden çıkan elektrikli scooter tanıtıldı. İşte Red Bull Racing RBS#01 isimli yeni elektrikli scooter özellikleri!

  Microsoft'tan Yeni Entegrasyon: iPhone Kullanıcıları Çok Sevinecek!

  Apple, Windows 11 için iCloud fotoğraflar entegrasyonunu sundu. Buna göre iCloud’da yedeklenen fotoğraflar, doğrudan fotoğraflar uygulamasında da görülecek.

  En iyi mobil işlemciler belli oldu: İşte ilk 10!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et