R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Artık iOS 15.4'ü Desteklemiyor, iOS 15.4.1'den Eski Sürüme Geçmeyi Kısıtlıyor

  Apple, iOS 15.4.1 sürümünü yayınladıktan kısa bir süre sonra alt sürüm olan iOS 15.4 versiyonuna destek vermeyi durdurdu. Tüm Apple kullanıcılarını 15.4.1 güncellenmesine yönlendiriyor.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  10.04.2022 00:20 1328 2 dk okuma süresi
  Apple Artık iOS 15.4'ü Desteklemiyor, iOS 15.4.1'den Eski Sürüme Geçmeyi Kısıtlıyor
  Son Düzenleme:

  Apple, iOS 15.4.1'i yayınladıktan sadece bir hafta sonra iOS 15.4'ü desteklemeyi durdurdu. Apple, iOS 15.4'ü artık desteklemeyerek, kullanıcıların iPhone modellerini son iOS sürümünden öncesine düşürmelerini kısıtladı ve iOS 15.4.1'e güncellemeye yönlendiriyor.

  Apple, jailbreak yapan cihaz olaylarını önlemek için iOS yapılarının eski sürümlerini desteklemeyi düzenli olarak durdurmaya başladı. Bir iOS sürümünün “imzası” kaldırıldığında, kullanıcılar cihazlarını resmi olarak söz konusu sürüme indiremez veya yükseltemez.

  iOS 15.4 güncellemesi, geçen ay iPadOS 15.4, macOS Monterey 12.3 ve watchOS 8.5 ile birlikte yayınlanmıştı. Bir maske takarken Face ID kullanarak iPhone'un kilidini açmayı beklenen özelliği de bu sırada tanıtmıştı. Ancak güncelleme, Apple'ın iOS 15.4.1'in piyasaya sürülmesiyle birlikte bazı iPhone kullanıcılarında “hızlı pil boşaltma” sorunlarına da neden oldu.

  Apple ayrıca, iOS 15.4.1'deki “sıfır gün” güvenlik açığı için AppleAVD medya çerçevesinde bulunan bir düzeltmeyi de yayınladı. Şirket, güvenlik açığının saldırganlar tarafından aktif olarak istismar edilmiş olabileceğinin farkında olduğunu da açıkladı. Bu, kullanıcıların cihazlarını iOS 15.4.1'e güncellemek için sağlam bir nedenleri olduğu anlamına geliyor.

  MacRumors’ın açıkladığı üzere Apple, iOS 15.4'ün yanı sıra tvOS 15.4 ve HomePod Yazılım Sürümü 15.4'ü imzalamayı(desteklemeyi) durdurdu. iPadOS 15.4 de artık şirket tarafından imzalanmıyor/desteklenmiyor.

  Apple, jailbreak'leri önlemek ve kullanıcıların eski sürümlere geçmelerini kısıtlamak için aynı anda yalnızca birkaç iOS sürümü imzası sunuyor. Bu çeşitlilik kullanıcıları, eski bir sürüme geri dönemedikleri için en son güvenlik düzeltmelerine sahip iPhone'larında güncel işletim sistemini kullanmaya teşvik etmeye de sağlıyor. Güvenlik sorunlarını ve üçüncü taraf saldırılarının sınırlanması mümkün oluyor. Bununla birlikte, bazı kişiler, yeni sürümde sunulan özelliklerden memnun kalmamaları durumunda mevcut bir deneyime geri dönmelerini kısıtladığı için, eski yazılım sürümlerini imzalamayı durdurma sürecini yararlı bulmuyor.

  Apple iOS 15.5 Geliştirici Beta Sürümü Yayınlandı

  Bu haftanın başlarında Apple, iOS 15.5'in ilk geliştirici beta sürümünü yayınladı. Harici satın alımlar, Apple Classical uygulaması ve güncellenmiş bir Cüzdan uygulaması ile destekleyici uygulamalara ilişkin referansları içeriyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 0 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Apple'ın Yeni iPad Pro ve iPad Air Modelleri Geliyor: İşte Beklenen Özellikler!

  Apple'ın yeni iPad Pro ve iPad Air modelleri yakında! OLED ekranlar ve güçlü M3 çipi ile teknoloji dünyasında yeni bir dönem başlıyor.

  Apple Artık iOS 15.4'ü Desteklemiyor, iOS 15.4.1'den Eski Sürüme Geçmeyi Kısıtlıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et