R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Android 14 ile Telefonlara "Ultra HDR" Özelliği Geliyor: Daha Canlı ve Kontrastlı Görüntüler

  Google, Android 14 ile birlikte Ultra HDR özelliğini kullanıcılara sunarak, yeterli işlem gücüne sahip olan tüm telefonlarda daha canlı renkler ve en iyi kontrastı deneyimlemenizi sağlayacak.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  14.05.2023 16:51 1478 2 dk okuma süresi
  Android 14 ile Telefonlara "Ultra HDR" Özelliği Geliyor: Daha Canlı ve Kontrastlı Görüntüler
  Son Düzenleme:

  Google'ın çok yakında piyasaya sürmeyi planladığı Android 14 güncellemesi, akıllı telefonların artık JPEG formatını aşarak "Ultra HDR" modunda çekim yapabilmesini mümkün kılacak. Bu yeni format, dosya formatının genellikle sınırlı olduğu 8 bitlik dinamik aralığı aşarak daha geniş bir dinamik aralık sunacak.

  Daha Canlı Görüntüler ve Üstün Kontrast

  Android 14'ün Ultra HDR özelliği, uygun işlem gücüne sahip olduğu takdirde, görüntü verilerini daha verimli bir şekilde koruyarak, fotoğrafçılara mevcut yöntemlere kıyasla daha canlı ve üstün kontrastlı görüntüler elde etme imkanı sağlayacak. Bu özellik, 10 bit yüksek dinamik aralıklı (HDR) fotoğrafların çekilmesini destekliyor.

  Google, "Bu dosya formatının hedefi, SDR görüntü dosyalarında en iyi HDR yorumlarını oluşturmak ve bu bilgileri tek bir dosyada kodlamak için görüntüleme teknikleriyle birlikte çalışmaktır." ifadesini kullanıyor.

  Ultra HDR: 10 Bit HDR Deneyimi

  Ultra HDR, premium Android cihazlarda fotoğraf kalitesini önemli ölçüde iyileştirerek, kullanıcıların çektiği ve paylaştığı fotoğraflara 10 bit HDR deneyimi sunacak. Google, Snapdragon Mobile'ı Ultra HDR özelliğine getirebilmek için Qualcomm Technologies ile birlikte çalışacaklarını ve bu işbirliği sayesinde gelişmiş 18-bit ISP özelliklerinden faydalanacaklarını belirtiyor. Desteklenen cihazlarda, 10 bit sıkıştırılmış hareketsiz görüntüler de sağlanacak.

  Qualcomm Hazır Olduğunu Duyurdu

  Telefonunuzda yeterli işlem gücü varsa, Ultra HDR deneyimini yaşayabileceksiniz. Qualcomm, en son Snapdragon işlemcisini kullanan her telefonun, fotoğraflarda yüksek detay yakalamayı sağlayan 18 bit görüntü sinyali işlemcisi sayesinde bu gereksinimleri karşılayabileceğini bildiriyor.

  Son olarak, Android 14'ün halihazırda beta aşamasında olduğunu ve işletim sisteminin nihai sürümünün sonbaharın başında yayınlanması bekleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp'ın Mesaj Düzenleme Özelliği Türkiye'de: Kullanıcı Deneyimini Geliştiren Yenilik

  Türkiye'de WhatsApp mesaj düzenleme özelliği aktif hale getirildi. Gönderdiğiniz mesajları 15 dakika içinde değiştirebilirsiniz.

  Apple tvOS 17 Tanıtıldı: FaceTime, Yenilenen Arayüz ve Daha Fazlası

  Apple, bugün gerçekleştirilen WWDC 2023 etkinliği kapsamında tvOS 17 ve Apple TV 4K için sunulacak yeni özellikleri açıkladı.

  Apple Vision Pro'ya Devrim Niteliğinde Güvenlik Özelliği Geliyor: İşte Optic ID!

  Apple, 5 Haziran'da yenilikçi bir adım atarak Vision Pro karma gerçeklik gözlüğünü tanıttı. Üründe, Optic ID adı ile yepyeni bir teknoloji de kullanılacak!

  Akıllı Telefon İşlemci Piyasasının Yeni Krallığı: İşte MediaTek ve Qualcomm'un Sırrı!

  Akıllı telefon işlemci piyasasındaki liderin kim olduğu merak konusu olmuştur. Araştırma firması Counterpoint Research, merakları gidermek için en son verileri açıkladı. İşte, işlemci sektörünün kralı!

  Android 14 ile Telefonlara "Ultra HDR" Özelliği Geliyor: Daha Canlı ve Kontrastlı Görüntüler

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et