R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  NFT’nin Türkçe Açılımı Açıklandı, Sosyal Medyadan Gelen İlk Tepkiler!

  Spordan, bilgisayar oyunlarına ve hatta sanata kadar hayatın her alanında etkili olan NFT, şimdi de Türkiye için farklı bir sebeple gündemde! Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, NFT’nin Türkçe'sini açıkladı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 22.04.2022 17:40 456 1 dk okuma süresi
  NFT’nin Türkçe Açılımı Açıklandı, Sosyal Medyadan Gelen İlk Tepkiler!
  Son Düzenleme:

  Tüm dünyada büyük yankı uyandıran NFT, Türkiye’de de yüksek bir popülerlik yakaladı. Türkiye’deki çok sayıda kurum ve kuruluş tarafından NFT projelerinin hayata geçirilmiş olmasının da bu kadar popüler olmasında önemli katkısı bulunuyor. Dijitalleşen dünyanın getirdiği yeni teknolojiler, yeni kavramlar meydana da getiriyor. Söz konusu kelimelerin Türkçe karşılıkları içinde araştırmalar sürüyor. Son olarak NFT için Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından NFT’nin Türkçe karşılığı için yapılan çalışmanın sona erdiği açıklandı.

   Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Türkçede NFT için kullanılabilecek en uygun karşılığın belirlendiğine dikkat çekti. Koç paylaşımında İngilizce “Non-Fungible Token(Takas Edilemez Token)” olan NFT’nin Türkçe karşılığının “Nitelikli Fikri Tapu” olarak belirlendiğini açıkladı.

  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Ali Talha Koç’un NFT’nin Türkçe karşılığı için yaptığı Twitter paylaşımı:

  İşte Ali Talha Koç’un NFT’nin açıklamasına gelen tepkiler

  Açıklamanın ardından Twitter’da “#NFT'nin Türkçe” etiketi Türkiye gündemine girdi. Ayrıca Talha Koç’un tweet’inin altına çok fazla yorum atıldı.

  NFT Türkçe
  NFT Türkçe
  NFT Türkçe
  NFT Türkçe

  Sizce NFT'nin Türkçe karşılığı nasıl olmuş? Beğenmediyseniz sizce ne olmalıydı? Yorumlar kısmından veya R10.NET Forum'dan yanıtlarınızı yazabilirsiniz.

   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Bir İlke Daha İmza Atıyor! Metaverse Evreninde Futbol Turnuvası Oynanacak!

  Samsung, Metaverse futbol turnuvası düzenliyor. 19 Kasım-16 Aralık 2022 tarihinde düzenlenecek turnuvada 8 farklı ünlü oyuncu takımlara kaptanlık edecek.

  Genshin Impact'e Türkçe Dil Desteği Geliyor!

  Son yapılan açıklamalara göre Genshin Impact'e Türkçe dil desteği geliyor. Türkçe dil desteği, 7 Aralık'taki 3.3 güncellemesiyle kullanıcılara sunulacak!

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  TikTok Entegrasyonuna Sahip İlk Tarayıcı: Opera!

  Opera, masaüstü tarayıcısına TikTok uygulaması için kısayol ekledi. Opera tarayıcısı, bu kısayol ile kullanıcılara TikTok’a hızlı erişim imkanı sunuyor.

  NFT’nin Türkçe Açılımı Açıklandı, Sosyal Medyadan Gelen İlk Tepkiler!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et