R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  NFT’nin Türkçe Açılımı Açıklandı, Sosyal Medyadan Gelen İlk Tepkiler!

  Spordan, bilgisayar oyunlarına ve hatta sanata kadar hayatın her alanında etkili olan NFT, şimdi de Türkiye için farklı bir sebeple gündemde! Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, NFT’nin Türkçe'sini açıkladı.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  22.04.2022 17:40 1024 1 dk okuma süresi
  NFT’nin Türkçe Açılımı Açıklandı, Sosyal Medyadan Gelen İlk Tepkiler!
  Son Düzenleme:

  Tüm dünyada büyük yankı uyandıran NFT, Türkiye’de de yüksek bir popülerlik yakaladı. Türkiye’deki çok sayıda kurum ve kuruluş tarafından NFT projelerinin hayata geçirilmiş olmasının da bu kadar popüler olmasında önemli katkısı bulunuyor. Dijitalleşen dünyanın getirdiği yeni teknolojiler, yeni kavramlar meydana da getiriyor. Söz konusu kelimelerin Türkçe karşılıkları içinde araştırmalar sürüyor. Son olarak NFT için Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından NFT’nin Türkçe karşılığı için yapılan çalışmanın sona erdiği açıklandı.

   Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Türkçede NFT için kullanılabilecek en uygun karşılığın belirlendiğine dikkat çekti. Koç paylaşımında İngilizce “Non-Fungible Token(Takas Edilemez Token)” olan NFT’nin Türkçe karşılığının “Nitelikli Fikri Tapu” olarak belirlendiğini açıkladı.

  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Ali Talha Koç’un NFT’nin Türkçe karşılığı için yaptığı Twitter paylaşımı:

  İşte Ali Talha Koç’un NFT’nin açıklamasına gelen tepkiler

  Açıklamanın ardından Twitter’da “#NFT'nin Türkçe” etiketi Türkiye gündemine girdi. Ayrıca Talha Koç’un tweet’inin altına çok fazla yorum atıldı.

  NFT Türkçe
  NFT Türkçe
  NFT Türkçe
  NFT Türkçe

  Sizce NFT'nin Türkçe karşılığı nasıl olmuş? Beğenmediyseniz sizce ne olmalıydı? Yorumlar kısmından veya R10.NET Forum'dan yanıtlarınızı yazabilirsiniz.

   

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Brad Pitt’li F1 Filminden İlk Fragman Yayınlandı!

  2025'te vizyona girecek F1 filmi, Brad Pitt ve Damson Idris'in başrolünde, Joseph Kosinski'nin yönetmenliğinde Formula 1 dünyasına heyecan dolu bir bakış sunuyor.

  AMD Ryzen AI 300 İşlemciler Teste Girdi: İlk Sonuçlar Açıklandı!

  AMD'nin yeni Ryzen AI 300 serisi işlemcileri, performans testlerinde güçlü sonuçlar sergiliyor. İşte Ryzen AI 9 HX 370 ve Ryzen AI 7 Pro 360'ın özellikleri!

  Intel Arrow Lake İşlemciler Teste Girdi: İşte Çıkan İlk Sonuçlar!

  Intel'in yeni AI hızlandırıcılı Arrow Lake-S işlemcileri, 2024'te piyasaya çıkacak. Tek çekirdekte %20, çoklu çekirdekte %30 daha hızlı.

  Solos, Dünyanın İlk GPT-4o Destekli Akıllı Gözlüğünü Tanıttı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Solos, GPT-4o destekli ve görsel analiz yapabilen ilk akıllı gözlük olan AirGo Vision'ı tanıttı. Gözlük, gerçek zamanlı bilgi ve sesli komut özellikleri sunuyor.

  NFT’nin Türkçe Açılımı Açıklandı, Sosyal Medyadan Gelen İlk Tepkiler!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et