R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kripto Paraların Yasaklandığı Ülke Sayısı Artıyor! O Ülkeden Şaşırtan Karar!

  Kripto para teknolojisine yönelik dünya genelinde ülkeler tarafından çeşitli sınırlandırmalar uygulanmaya devam ediyor. Pek çok ülke kripto parayı yasaklarken, son yasak haberi de hiç beklenmeyen bir ülkeden geldi.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  19.07.2022 12:02 1569 2 dk okuma süresi
  Kripto Paraların Yasaklandığı Ülke Sayısı Artıyor! O Ülkeden Şaşırtan Karar!
  Son Düzenleme:

  Dünyanın her yerinde kripto paralara karşı ciddi bir mücadele sergileniyor. Çoğu ülke kripto paraları engelleme amacıyla son derece keskin kararlar almaya devam ediyor. Bu çerçevede de 2022 yılında pek çok ülkede kripto paraların ödeme aracı olarak kullanımı yasaklanmış durumda. Uzmanlara göre bu ülkelerin sayısının yakın dönemde daha da artacak. Nitekim son yasak kararı da hiç beklenmeyen bir ülke olan Rusya’dan geldi. Rusya’da devlet başkanı Vladimir Putin’in imzaladığı yeni yasa ile birlikte kripto paralar yasaklandı.

  Çıkartılan yeni yasa ile birlikte ülkede gerçekleştirilecek tüm kripto para ödemeleri yasadışı olarak değerlendirilecek. Rusya ile Ukrayna savaşı nedeniyle ekonomik yaptırımlara maruz kalan Rusya, kripto para ödemelerini yasaklamasının dışında Rusya’da sadece “Ruble” ile ödeme yapılmasına karar verdi.

  Rusya’da Kripto Para Ödemeleri Yasaklandı

  Rusya Kripto Para

  2022 yılı başından beri tarihinin en kötü dönemini geçiren kripto para piyasalarına bir darbede ülkelerin aldıkları yasaklama kararlarından geliyor. Dünya genelinde pek çok ülke kripto para ile ödeme işlemlerini yasadışı kabul eden yasa tasarılarını süratle onaylıyor. Bu durum kripto para pazarı için ciddi bir negatif etki de oluşturuyor. Ancak dünya ekonomisi açısından güçlü ülkelerin aldıkları yasak kararları doğal olarak daha fazla etkili oluyor. Özellikle Rusya Federasyonu gibi bir ülkenin kripto paralara yasak getirmesinin etkileri çok büyük oluyor.

  Yeni yasanın en hızlı şekilde yürürlüğe alınacağı belirtilirken, yürürlüğe girmesiyle birlikte kripto para piyasalarındaki etkisinin çok ciddi olacağı belirtiliyor.

  Rusya’da onaylanan yeni yasa ile birlikte ülkenin resmi para biriminin sadece “Ruble” olduğu ve yanı sıra kripto para ile yapılan ödemelerinin yasadışı kabul edildiği açıklandı. Rusya’da çıkan yeni yasa kapsamında NFT ve yanı sıra diğer tüm dijital varlıkların “maddi değer” teşkil eden varlıklar olarak değerlendirilmesine son verilmiş oldu. Bu durumda doğal olarak kişilerin dijital varlıklarını herhangi bir hususta ödeme aracı olarak değerlendirebilmesi mümkün olmayacak.

  Rusya Kripto Para

  Rusya’nın yeni para yasası ile birlikte ülke genelinde tüm ödemeler sadece Ruble ile yapılacak. Dolayısıyla yabancı para birimlerinin kullanılabilmesi de mümkün olmayacak.

  Başta Rusya olmak üzere dünya devletleri tarafından kripto paralara karşı olan yaklaşım hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  TCL, Yeni Oyuncu Monitörünü Tanıttı: İşte İlk Görüntüler!

  TCL, yeni monitör serisini tanıttı. Seride 31 inç büyüklüğe, 4K çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızıyla kubbe şeklinde kavisli OLED oyuncu monitörü öne çıktı.

  One UI 6.1 Güncellemesi ile Gelen Yenilik: Gelişmiş Pil Koruma Özelliği!

  Samsung'un One UI 6.1 güncellemesi, Galaxy cihazları için gelişmiş pil koruma modları sunarak pil ömrünü uzatmayı hedefliyor.

  GeForce Now’a 17 Yeni Game Pass Oyunu Ekleniyor: İşte Detaylar!

  GeForce Now by Game+ hizmeti, kütüphanesini genişletiyor. Platforma tam 17 yeni oyun ekleniyor ve bunlar arasında popüler Game Pass oyunları da bulunuyor.

  ChatGPT Gün Geçtikçe Tembelleşiyor: Şikayetler Artıyor!

  ChatGPT, performansındaki değişikliklerle dikkat çekiyor. Özellikle GPT-4 versiyonunda sohbet robotu, görevleri 'kendin yapabilirsin' diyerek geri çeviriyor!

  Kripto Paraların Yasaklandığı Ülke Sayısı Artıyor! O Ülkeden Şaşırtan Karar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et