R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kripto Para Borsalarına Bir Darbede Hindistan Vergilendirme Sisteminden Geldi!

  Kripto para piyasaları ile ilgili aldıkları sert önlemlerle gündeme gelen Hindistan'dan çok tartışılacak yeni bir hamle geldi. Kripto para borsalarında yapılan her işlem başına alınan vergi miktarı artırıldı.

  Ecem Ecem 06.07.2022 18:41 1452 2 dk okuma süresi
  Kripto Para Borsalarına Bir Darbede Hindistan Vergilendirme Sisteminden Geldi!
  Son Düzenleme:

  Kripto para piyasalarında depremler ardı ardına yaşanıyor. Ülkeler zaman zaman aldıkları sert önlemlerle kripto para borsacılığının önünü tıkamaya devam ediyorlar. Hindistan kripto para borsacılığı konusunda sert tedbirler almaya devam ediyor. Şimdilerde hayata geçen yeni bir kanun sonrasında vergilendirme sisteminin yükseltilmesi ülkede büyük ses getirdi. 

  Hindistan’da İşlem Başına Alınan Vergi Artırıldı

  Hindistan’da alınan yeni bir vergilendirme karar sonrasında kripto para borsalarında yapılan her işlem başına alınan vergi yüzde 1 olarak belirlendi. Alınan yeni karar sonrasında Hindistan merkezli olan kripto para borsalarında kısa sürede yapılan işlem hacimlerinin düştüğü belirlendi. Yaşanan düşüşün ise ortalama olarak yüzde 72.5 olduğu öğrenildi. Sık sık işlem yapan yatırımcılar bu konuda tercihlerini değiştirmeye başladılar. Merkeziyetsiz olarak tanımlanan kripto para borsalarına geçiş sürecinin başladığı öğrenildi. 

  Hindistan Kripto Para Borsaları Çöküşte!

  Yeni vergilendirme kanunu sonrasında hazırlanan rapora göre ülkenin en büyük kripto para borsalarından ZebPay, WazirX ve CoinDCX’te bulunan işlem hacimlerinin ciddi oranda düştüğü öğrenildi. Düşüş miktarının yüzde 60 ile yüzde 87 oranında değişiklik gösterdiği ifade ediliyor. 

  Uzmanlar konu hakkında değerlendirmelerde bulundurlar. Kripto para borsalarında yapılacak her işlem için alınacak yüzde 1 oranındaki vergilendirmenin yatırımcıları ve kripto para piyasasını nasıl etkileyeceği merak konusu oldu. Henüz değerlendirme yapmak için erken olduğu ve birkaç hafta geçtikten sonra yaşananların gözlemlenmesinin ardından sonuçların paylaşılmasının doğru olacağı belirtildi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  EA Games “Hain” Takım Arkadaşlarının Saptanması İçin Bir Sistem Geliştirdi!

  Dünyaca ünlü video oyun firması EA Games, yeni bir sistem geliştirdiğini duyurdu. Buna göre artık rakipleriyle iş birliği içerisine giren oyuncular banlanacak!

  League of Legends için Kaç Para Harcadınız? Gelin Açıklayalım

  League of Legends oyuncuları, bazen oyun için ne kadar para yatırdıklarını merak edebilir. Bunun için destek menüsü kullanılabileceği gibi giriş yaparak da harcama detayı öğrenilir.

  Google Pixel Fold'dan Yeni Bilgiler Geldi!

  Google'ın uzun süredir üzerinde çalıştığı ilk katlanabilir telefonu ortaya çıkmaya başladı. Google'dan gelen son bilgilere göre Google Pixel Fold teknik özellikler belli oldu. İşte Google Pixel Fold özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi!

  Kripto Para Borsalarına Bir Darbede Hindistan Vergilendirme Sisteminden Geldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et