R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kripto Para Borsalarına Bir Darbede Hindistan Vergilendirme Sisteminden Geldi!

  Kripto para piyasaları ile ilgili aldıkları sert önlemlerle gündeme gelen Hindistan'dan çok tartışılacak yeni bir hamle geldi. Kripto para borsalarında yapılan her işlem başına alınan vergi miktarı artırıldı.

  Ecem
  Ecem R10 Editörü
  06.07.2022 18:41 3010 2 dk okuma süresi
  Kripto Para Borsalarına Bir Darbede Hindistan Vergilendirme Sisteminden Geldi!
  Son Düzenleme:

  Kripto para piyasalarında depremler ardı ardına yaşanıyor. Ülkeler zaman zaman aldıkları sert önlemlerle kripto para borsacılığının önünü tıkamaya devam ediyorlar. Hindistan kripto para borsacılığı konusunda sert tedbirler almaya devam ediyor. Şimdilerde hayata geçen yeni bir kanun sonrasında vergilendirme sisteminin yükseltilmesi ülkede büyük ses getirdi. 

  Hindistan’da İşlem Başına Alınan Vergi Artırıldı

  Hindistan’da alınan yeni bir vergilendirme karar sonrasında kripto para borsalarında yapılan her işlem başına alınan vergi yüzde 1 olarak belirlendi. Alınan yeni karar sonrasında Hindistan merkezli olan kripto para borsalarında kısa sürede yapılan işlem hacimlerinin düştüğü belirlendi. Yaşanan düşüşün ise ortalama olarak yüzde 72.5 olduğu öğrenildi. Sık sık işlem yapan yatırımcılar bu konuda tercihlerini değiştirmeye başladılar. Merkeziyetsiz olarak tanımlanan kripto para borsalarına geçiş sürecinin başladığı öğrenildi. 

  Hindistan Kripto Para Borsaları Çöküşte!

  Yeni vergilendirme kanunu sonrasında hazırlanan rapora göre ülkenin en büyük kripto para borsalarından ZebPay, WazirX ve CoinDCX’te bulunan işlem hacimlerinin ciddi oranda düştüğü öğrenildi. Düşüş miktarının yüzde 60 ile yüzde 87 oranında değişiklik gösterdiği ifade ediliyor. 

  Uzmanlar konu hakkında değerlendirmelerde bulundurlar. Kripto para borsalarında yapılacak her işlem için alınacak yüzde 1 oranındaki vergilendirmenin yatırımcıları ve kripto para piyasasını nasıl etkileyeceği merak konusu oldu. Henüz değerlendirme yapmak için erken olduğu ve birkaç hafta geçtikten sonra yaşananların gözlemlenmesinin ardından sonuçların paylaşılmasının doğru olacağı belirtildi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  Vergi Kararı Ertelendi, Borsa Uçuşa Geçti: Yatırımcılar İçin Yeni Bir Umut Işığı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in borsaya yönelik vergi çalışmalarını erteleme kararı, piyasalarda büyük bir rahatlama yarattı. BIST 100 endeksi, bu açıklamanın ardından ilk işlem gününde yüzde 1,32 artışla güne başladı.

  Microsoft, Windows 11 24H2 Güncellemesini Durdurdu: Hatalarla Dolu Bir Sürüm!

  Microsoft, hatalar nedeniyle Windows 11 24H2 güncellemesini durdurdu. Güncelleme, performans sorunları ve VPN hataları gibi problemler içeriyor.

  iPhone 15 Pro’ya Assassin's Creed Mirage Geldi!

  Ubisoft'un Assassin's Creed Mirage, iPhone 15 Pro ve M1 çipli iPad modelleri için çıktı. 90 dakika ücretsiz oynama imkanı ve gelişmiş grafiklerle oyun deneyimi sunuyor.

  Kripto Para Borsalarına Bir Darbede Hindistan Vergilendirme Sisteminden Geldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et