R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Kripto Para Borsalarına Bir Darbede Hindistan Vergilendirme Sisteminden Geldi!

  Kripto para piyasaları ile ilgili aldıkları sert önlemlerle gündeme gelen Hindistan'dan çok tartışılacak yeni bir hamle geldi. Kripto para borsalarında yapılan her işlem başına alınan vergi miktarı artırıldı.

  Elif Elif 06.07.2022 18:41 1394 2 dk okuma süresi
  Kripto Para Borsalarına Bir Darbede Hindistan Vergilendirme Sisteminden Geldi!
  Son Düzenleme:

  Kripto para piyasalarında depremler ardı ardına yaşanıyor. Ülkeler zaman zaman aldıkları sert önlemlerle kripto para borsacılığının önünü tıkamaya devam ediyorlar. Hindistan kripto para borsacılığı konusunda sert tedbirler almaya devam ediyor. Şimdilerde hayata geçen yeni bir kanun sonrasında vergilendirme sisteminin yükseltilmesi ülkede büyük ses getirdi. 

  Hindistan’da İşlem Başına Alınan Vergi Artırıldı

  Hindistan’da alınan yeni bir vergilendirme karar sonrasında kripto para borsalarında yapılan her işlem başına alınan vergi yüzde 1 olarak belirlendi. Alınan yeni karar sonrasında Hindistan merkezli olan kripto para borsalarında kısa sürede yapılan işlem hacimlerinin düştüğü belirlendi. Yaşanan düşüşün ise ortalama olarak yüzde 72.5 olduğu öğrenildi. Sık sık işlem yapan yatırımcılar bu konuda tercihlerini değiştirmeye başladılar. Merkeziyetsiz olarak tanımlanan kripto para borsalarına geçiş sürecinin başladığı öğrenildi. 

  Hindistan Kripto Para Borsaları Çöküşte!

  Yeni vergilendirme kanunu sonrasında hazırlanan rapora göre ülkenin en büyük kripto para borsalarından ZebPay, WazirX ve CoinDCX’te bulunan işlem hacimlerinin ciddi oranda düştüğü öğrenildi. Düşüş miktarının yüzde 60 ile yüzde 87 oranında değişiklik gösterdiği ifade ediliyor. 

  Uzmanlar konu hakkında değerlendirmelerde bulundurlar. Kripto para borsalarında yapılacak her işlem için alınacak yüzde 1 oranındaki vergilendirmenin yatırımcıları ve kripto para piyasasını nasıl etkileyeceği merak konusu oldu. Henüz değerlendirme yapmak için erken olduğu ve birkaç hafta geçtikten sonra yaşananların gözlemlenmesinin ardından sonuçların paylaşılmasının doğru olacağı belirtildi. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Hubble Uzay Teleskobu’ndan Orion Bulutsusu’nun Yeni Fotoğrafı Geldi!

  James Webb Uzay Teleskobu'nun ardından geri planda kalmış gibi görünse de Hubble Uzay Teleskobu'ndan yeni bir fotoğraf geldi. Uzay araştırmaları için oldukça faydalı olacağı belirtilen Orion Bulutsusu'ndan gelen yeni fotoğraf dikkat çekti.

  Yeni Bir Çağ Mı Başlıyor? Dünyanın İlk Uluslararası Holografik Işınlanması Gerçekleşti!

  Western Ontario Üniversitesi'nde bir grup araştırmacının çalışmaları üzerine, dünya üzerinde ilk defa uluslararası holografik ışınlanma gerçekleşti. Detaylar haberimizde..

  Lucid Batma Noktasına Geldi! Tesla’nın Rakibi İken Hedeflerde Küçülmeye Gidiyor

  Piyasaya çıktığı ilk dönemde Tesla'nın en güçlü rakibi olarak gösterilen Lucid, 2022'de ciddi krizlerle boğuşuyor.

  Twitter Davasında Elon Musk Cephesinden İlk Hamle Geldi!

  Satın alma süreciyle başlayan ve en sonunda mahkemelik olan Elon Musk ile Twitter arasındaki gerginlik devam ediyor. Mahkemelik olan taraflar davanın başlama tarihi konusunda anlaşamıyor. İşte Musk'ın davaya ilişkin ilk adımı!

  Elif 553
  Kripto Para Borsalarına Bir Darbede Hindistan Vergilendirme Sisteminden Geldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et