R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  ChatGPT Kurucusu Kendi Kripto Parasını Piyasaya Sürdü: Karşınızda Worldcoin!

  ChatGPT kurucusu Sam Altman, kendi kripto parasını çıkardı. Worldcoin adını taşıyan kripto para projesi, kullanıcıların merkezi olmayan bir kimlik tanımlama sistemiyle özgürce etkileşimde bulunmasını ve merkezi platformlara bağımlı olmadan işlem yapmasını sağlayarak farkını ortaya koyuyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  25.07.2023 15:03 1356 1 dk okuma süresi
  ChatGPT Kurucusu Kendi Kripto Parasını Piyasaya Sürdü: Karşınızda Worldcoin!
  Son Düzenleme:

  ChatGPT teknolojisine öncülük eden OpenAI'nin kurucusu Sam Altman, Mart ayından bu yana üzerinde çalıştığı yeni bir projeyi piyasaya sürdü. 

  Altman, merkeziyetsiz kimlik doğrulama teknolojisi üzerine odaklanan bu projede, özellikle Worldcoin adını verdiği kendi kripto parasını tanıttı.

  Worldcoin Nedir?

  Altman'ın son dönemdeki büyük çalışması olan Worldcoin, merkeziyetsiz bir kimlik doğrulama sistemini amaçlamaktadır. Piyasada yer alan pek çok içi boş projenin aksine Altman, kullanıcıların göz taraması yapabileceği Orb adını verdiği küre şeklinde bir cihaz geliştirdi. Bu cihaz, test amaçlı belirli ülkelere konumlandırıldı.

  Worldcoin kullanıcıları, World uygulamasını indirdikten sonra bir kereliğine göz taraması yapması gerekiyor. Bu işlem sonrasında kullanıcının dijital kimliği anonim bir şekilde oluşturuluyor ve ağ içerisinde kendisini entegre diğer sistemlere kolayca tanıtabiliyor. Toplamda 2000 Orb üretildi ve son 30 günde 306 aktif Orb sayısına ulaşıldı.

  Worldcoin Kripto Para Piyasasına Giriş Yaptı

  Kimlik doğrulamasını başarıyla tamamlayan kullanıcılara Worldcoin ücretsiz olarak dağıtıldı. Şu an Binance dahil pek çok büyük borsada WLD takısıyla satışa sunulan bu kripto para, 2.2$ seviyesinde işlem görüyor. Bu değeriyle Worldcoin, 235 milyon dolarlık bir pazar değerine ulaşmış durumda.

  Bu eşsiz teknoloji ve yenilikçi yaklaşımıyla Worldcoin, kripto para dünyasında önemli bir yer edineceğe benziyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Kripto Para Yasası Resmi Gazete'de Yayınlanarak Yürürlüğe Girdi: İşte Tüm Detaylar!

  Kripto para yasası Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. SPK, kripto para borsalarını denetleme yetkisine sahip olacak. İşte tüm detaylar!

  MacOS İçin ChatGPT Artık Abonelik Gerektirmeyecek: İşte Detaylar!

  Yeni Mac için ChatGPT uygulaması artık tüm kullanıcılar için erişilebilir. M serisi işlemcili Mac'lerde ve macOS Sonoma ile çalışan uygulama, iş akışını hızlandıracak.

  OpenAI'nin ChatGPT İçin Gelişmiş Ses Özelliği Ertelendi!

  OpenAI, ChatGPT'nin gelişmiş ses modunu erteledi. Kullanıcılar, Scarlett Johansson benzeri sesle gerçek zamanlı, doğal konuşma deneyimi için biraz daha bekleyecek.

  Godmode GPT ile ChatGPT-4o'nun Sınırları Aşıldı!

  OpenAI, Godmode GPT ile ChatGPT-4o'nun sınırlarını aşan bir jailbreak sürümünün yayımlandığını duyurdu. Bu, modellerin tam potansiyelini açığa çıkarıyor.

  ChatGPT Kurucusu Kendi Kripto Parasını Piyasaya Sürdü: Karşınızda Worldcoin!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et