R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  9 Kripto Para Borsasının Alan Adlarına El Konuldu: FBI ve Ukrayna Polisi İş Birliğiyle Operasyon Gerçekleştirildi

  ABD ve Ukrayna yetkilileri, siber suçlarla ilgili iddialar sebebiyle 9 kripto para borsasının alan adlarına el koyduklarını açıkladı. Bu borsaların, siber suçlara ve yasa dışı faaliyetlere karıştığına dair suçlamalar bulunuyor!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  04.05.2023 15:48 1732 1 dk okuma süresi
  9 Kripto Para Borsasının Alan Adlarına El Konuldu: FBI ve Ukrayna Polisi İş Birliğiyle Operasyon Gerçekleştirildi
  Son Düzenleme:

  ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) ve Ukrayna emniyet güçleri, birlikte hareket ederek 9 kripto para borsasını kapattı ve bu borsaların alan adlarına el koydu. Mahkeme kararıyla harekete geçen iki kurum, siber suçlar ve kara para aklama ile mücadele kapsamında bu operasyonu gerçekleştirdi.

  Siber Suçlarla Mücadele Kapsamında Kapatılan Kripto Para Borsaları

  İddialara göre siber suçlulara destek sağladığı ve onların faaliyetlerine ortak olduğu düşünülen 9 farklı kripto para borsasının alan adları, FBI ve Ukrayna polisi tarafından kapatıldı. Kapatılan bu kripto borsalarının lisanssız olarak çalıştığı ve siber suçluların işlerini yürüttüğü tespit edildi.

  Kapatılan Web Siteleri ve Alan Adları

  Kapatılan kripto para borsaları arasında 24xbtc.com, 100btc.pro, pridechange.com, trust-exchange.org ve bitcoin24.exchange gibi web siteleri yer alıyor. Açıklanan bilgilere göre bu alan adları sahipleri, lisanslı borsalar için zorunlu olan düzenlemeleri yerine getirmedi ve kripto para hizmetlerini anonim olarak sağladı.

  Yetkililerin Görüşleri ve Soruşturmanın Devamı

  Soruşturma süreci devam ederken, birçok yetkili konuyla ilgili görüşlerini açıkladı. Federal Soruşturma Bürosu, bu tür dolandırıcılık faaliyetleriyle ilişkilendirilen ve lisanssız olarak hizmet veren borsaların, "siber suç ekosistemi içerisinde önemli merkezler" olarak işlev gördüğünü belirtti.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple tvOS 17 Tanıtıldı: FaceTime, Yenilenen Arayüz ve Daha Fazlası

  Apple, bugün gerçekleştirilen WWDC 2023 etkinliği kapsamında tvOS 17 ve Apple TV 4K için sunulacak yeni özellikleri açıkladı.

  Apple Vision Pro'ya Devrim Niteliğinde Güvenlik Özelliği Geliyor: İşte Optic ID!

  Apple, 5 Haziran'da yenilikçi bir adım atarak Vision Pro karma gerçeklik gözlüğünü tanıttı. Üründe, Optic ID adı ile yepyeni bir teknoloji de kullanılacak!

  Akıllı Telefon İşlemci Piyasasının Yeni Krallığı: İşte MediaTek ve Qualcomm'un Sırrı!

  Akıllı telefon işlemci piyasasındaki liderin kim olduğu merak konusu olmuştur. Araştırma firması Counterpoint Research, merakları gidermek için en son verileri açıkladı. İşte, işlemci sektörünün kralı!

  Apple'dan İkinci Bir Fiyat Artışı: İşte Yeni iPhone, iPad ve MacBook Fiyatları!

  WWDC 2023 etkinliği sonrasında kapılarını yeniden açan Apple Store, Türkiye'deki kullanıcıları bir fiyat artışı sürprizi ile karşıladı.

  9 Kripto Para Borsasının Alan Adlarına El Konuldu: FBI ve Ukrayna Polisi İş Birliğiyle Operasyon Gerçekleştirildi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et