R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube’dan Video İndirmek İçin Kullanılan En İyi 10 Site

  YouTube üzerinden video indirmek günümüzde sıklıkla yapılan aramaların başında geliyor. Mobil verinizi kullanmadan Wi-Fi ağına bağlıyken Youtube videolarını indirmek ve daha sonra izlemenin etkili bir yoludur. Bu yüzden bu sitelere kolayca ulaşmanız için bu yazımızda sizlere YouTube’dan video indirmek için kullanılan en iyi 10 siteyi yazdık.

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  17.04.2022 11:13 3075 6 dk okuma süresi
  YouTube’dan Video İndirmek İçin Kullanılan En İyi 10 Site
  Son Düzenleme:

  YouTube, müzik videolarından vloglara, yemek tariflerinden evcil hayvan videolarına, nasıl yapabilirim videolarından komik videolara kadar istediğimiz her türlü videoyu izleyebildiğimiz bir video platformudur.

  Bu kadar çeşitli videolara ulaşabildiğimiz bir platforma paylaşmak istediğimiz ya da tekrar tekrar izlemek istediğimiz videoları indirme seçeneği sadece YouTube Premium içerisinde bulunuyor. Para vermek istemeyen kullanıcılarda direkt olarak YouTube video indir şeklinde bir arama yaparak bu sorunu çözüm bulmak istiyorlar. Bu aramaların sonucunda çevrimiçi YouTube video indirme siteleri izleyicilerin istedikleri videoyu indirmelerine yardımcı oluyor. 

  Çevrimiçi YouTube video indirme sitelerinde genellikle video URL’sini girerek bu sitelerde yer alan araçlar sayesinde YouTube videolarını herhangi bir ücret ödemeden hızlıca indirebiliyorsunuz. 

  Youtube videolarını hangi formatlarda indirebilirsiniz?

  YouTube videolarını indirmek için kullanılan sitelerde videoları indirmek için birden çok indirme seçeneği bulunuyor. Bazı çevrimiçi video indirme sitelerinde mp4, sessiz mp4, mp3 gibi istediğiniz videoyu farklı dosya türlerinde indirebiliyorsunuz. Böylece indirdiğiniz videoda farklı bir formata ihtiyacınız varsa dönüştürmekle uğraşmayıp direkt o formatta indirebiliyorsunuz. Ayrıca farklı dosya türlerinin yanında bu çevrimiçi video indirme sitelerinde videolar için farklı kalite seçeneklerini de belirleyebiliyorsunuz. 

  Youtube video indirme siteleri nasıl çalışır?

  YouTube’dan video indirme işlemlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilmenize yardım edebilmek için size en iyi 10 çevrimiçi YouTube video indirme sitesini listeledik. Bu çevrimiçi YouTube video indirme sitelerinde videonuzu indirmeniz için size lazım olan tek şey indirme linki. Bu indirme linkini tarayıcınız ya da mobil cihazınızdan video linkini kopyalayarak elde edebilirsiniz. Bu linki sitelerdeki doğru yere kopyalayıp yapıştırdıktan sonra indirme seçenekleri karşınıza çıkıyor. Bu seçeneklere göre istediğiniz videoyu istediğiniz seçenekte indirebiliyorsunuz. 

  En İyi 10 YouTube Video İndirme Sitesi

  SaveFrom sitesini kullanarak YouTube video indirme

  İlk YouTube video indirme sitemiz SaveFrom sitesine buradan ulaşabilirsiniz. SaveFrom, Youtube video indirme siteleri arasında en hızlı ve popüler olan video indirme sitesidir. Siteye girdiğiniz zaman karşınıza kopyaladığınız video linkini indirebilmek için yapıştıracağınız kutucuk çıkıyor. Kopyaladığınız URL’yi ilgili kutucuğa girdikten sonra indir butonuna tıklayarak indirmek için istediğiniz kalite biçimini seçiyorsunuz. Bu seçenekler arasında 720p, 360p mp4 video indirme, 1080p sessiz mp4 gibi seçenekler bulunuyor. Daha sonra indir butonuna bastığınızda seçtiğiniz YouTube videosu cihazınıza indirilmiş oluyor. 

  Yine aynı şekilde YouTube video indirme sitesi olarak SaveFrom kullanarak indirmek istediğiniz YouTube videosuna YouTube üzerinden girip URL bölümünde www’den sonra “ss” yazıp enter tuşuna basarsanız bu işlem sizi SaveFrom sitesine yönlendirecektir. Buradan tekrar aynı işlemler ile indirmek istediğiniz YouTube videosunu indirebilirsiniz. 

  ClipConverter sitesini kullanarak YouTube video indirme 

  ClipConverter, YouTube üzerinden video indirme konusunda en çok tercih edilen çevrimiçi video indirme sitelerinden biridir. YouTube üzerinden istediğiniz videoyu indirmek için öncelikle YouTube linkinizi kopyalayacaksınız. Daha sonra ClipConverter sitesi üzerinden Media Linki bölümüne yapıştırıp devam butonuna basacaksınız. Dönüştürmek istediğiniz formatı, kalite ve ses ayarlarınızı seçtikten sonra dönüştürme işlemi için alttaki Başla butonuna basmanız gerekiyor. İstediğiniz farklı bir format yok ise sitenin önerdiği varsayılan ayarları kullanmak çoğunlukla iyi bir sonuç veriyor. Dönüşüm işlemini başlattıktan sonra birkaç dakika içerisinde tamamlanıyor ve indirme butonu ile istediğiniz videoyu cihazınıza indirmiş oluyorsunuz. 

  x2convert sitesini kullanarak YouTube video indirme

  YouTube video indirme işlemi için arama yapan kullanıcıların karşısına çıkan sitelerden bir diğeri ise x2convert sitesidir. Bu sitede de diğer sitelerde olduğu gibi indirmek istediğiniz YouTube videosuna girip linki kopyaladıktan sonra sitede bulunan kutucuğa yapıştırıyorsunuz ve bağlantı videosunu al butonuna basıyorsunuz. Bu butona bastıktan sonra indirmek istediğiniz video için kalite ve ses formatını seçip video indir ya da mp3 indir düğmelerinden istediğinize tıklıyorsunuz. Bu işlemin ardından istediğiniz YouTube videosu cihazınıza indirilmiş oluyor. 

  Aynı şekilde x2convert sitesini kullanarak video indirmek için YouTube üzerinden indirmek istediğiniz videoya tıklıyorsunuz. Daha sonra URL kısmında YouTube’dan sonra ve .comdan önce linke x2 ekleyin. Bu işlem ile otomatik olarak x2convert sitesine yönlendiriliyorsunuz ve ardından diğer işlemler ile indirmek istediğiniz videoyu indirmiş oluyorsunuz.

  10convert sitesini kullanarak YouTube video indirme

  10convert sitesi YouTube video indirme için tercih edilen sitelerden birisi. Fakat 10convert sitesi diğer sitelerin aksine çok sayıda indirme seçeneğine sahip. İndirme işleminin yapılabileceği çeşitli seçeneklere sahip olmasıyla diğer siteleri geride bırakıyor. Bu sitede de her sitede olduğu gibi indirmek istediğiniz YouTube video linkini kopyaladıktan sonra yapıştıracağınız bir kutucuk bulunuyor. Bu kutucuğa indirmek istediğiniz YouTube video linkini yapıştırdıktan sonra farklı kalitede ve türde dosya seçenekleri karşınıza çıkıyor. Bu farklı seçenekler arasında mp4, mp3, sessiz mp4 gibi seçenekler ve kalite farkı seçenekleri çıkıyor. İstediğiniz seçeneği belirledikten sonra seçeneğin sağ tarafında yer alan download butonuna tıkladıktan sonra indirmek istediğiniz YouTube videonuz cihazınıza indirilmiş oluyor. 

  Aynı şekilde 10convert sitesini kullanarak video indirmek için YouTube üzerinden indirmek istediğiniz videoya tıklıyorsunuz. Daha sonra URL kısmında youtube.com’dan önce başa cs ekliyorsunuz ve csyoutube.com ile direkt olarak 10convert sitesine yönlendiriliyorsunuz. Diğer işlemleri de tamamladıktan sonra istediğiniz videoyu indirmiş oluyorsunuz. 

  Airy sitesini kullanarak YouTube video indirme 

  YouTube video indirme işlemi için kullanılan Airy sitesi, diğer sitelerden farklı olarak hem Windows kullanıcıları hem de Mac kullanıcıları için video indirme hizmeti sağlamaktadır. Airy sitesi, diğer siteler gibi internetiniz olmadığı zamanlarda izlemek istediğiniz videoları ya da dinlemek istediğiniz şarkıları indirmenizi sağlar. Yine aynı şekilde indirmek istediğiniz YouTube videosunun linkini kopyaladıktan sonra indirme kutucuğuna yapıştırmanız gerekmektedir. Daha sonra videonun kalitesini ve biçimini seçtikten sonra indir butonuna tıklayarak videonuzu indirebilirsiniz. 

  Freemake sitesini kullanarak YouTube video indirme

  YouTube’dan video indirmek isteyen kullanıcıların tercih ettiği sitelerden biri olan Freemake sitesi, diğer sitelerde olduğu gibi istediğiniz videoyu kolaylıkla indirmenizi sağlıyor. İndirmek istediğiniz YouTube videosunun linkini kopyalayıp sitede bulunan kutucuğa yapıştırdıktan sonra çıkan ön bilgi kısmından videonuz için indirme ayarlarınızı belirleyip download now butonu ile indirmenizi tamamlayabilirsiniz. 

  Ddowner sitesini kullanarak YouTube video indirme

  Ddowner sitesi de diğer siteler gibi kullanıcıların YouTube video indirme araması yaptıklarında tercih ettikleri sitelerden biri. İndirmek istediğiniz YouTube videosunun linkini kopyalıyorsunuz ve daha sonra Ddowner sitesinde indirme kutucuğuna yapıştırıyorsunuz. İstediğiniz kalite biçimini seçtikten sonra download butonuna basarak videonuzu indirebilirsiniz. Fakat Ddowner sitesinde diğer sitelerden farklı olarak indirdiğiniz dosya ZIP formatında olacaktır. Bu yüzden videonuza erişmek için dosyanızı bu ZIP klasöründen çıkarmanız gerekmektedir. 

  Notube sitesini kullanarak YouTube video indirme

  Bir diğer çevrimiçi YouTube video indirme sitesi olan Notube, basit arayüzü ile hızlıca istediğiniz videoyu indirmenizi sağlıyor. Diğer sitelerde olduğu gibi indirmek istediğiniz YouTube videosunun linkini kopyalıyorsunuz ve Notube sitesindeki kutucuğa yapıştırıyorsunuz. Daha sonra kutucuğun yanındaki butondan istediğiniz kalite biçimini seçtikten sonra Tamam butonuna basıp videonuzu indirebilirsiniz. 

  VideoGrabber sitesini kullanarak YouTube video indirme 

  VideoGrabber sitesi, YouTube, DailyMotion, Vimeo, Google Video ve benzeri sitelerden çevrimiçi video indirmenize olanak sağlıyor. Kullanıcıların arattığı video indirme özelliğinin yanında ekran kaydetme ve video dönüştürme hizmetlerini de sunan VideoGrabber sitesi, indirmelerinizi hızlı bir şekilde yapmanızı sağlıyor. Diğer sitelerde olduğu gibi indirmek istediğiniz videonun linkini YouTube üzerinden kopyalayıp sitede bulunan kutucuğa yapıştırdıktan sonra Download butonu ile istediğiniz videoyu indirebilirsiniz. 

  Y2mate.com sitesini kullanarak YouTube video indirme 

  Çevrimiçi YouTube video indirmek isteyen kullanıcıların karşısına çıkan sitelerden bir diğeri de Y2mate.com sitesidir. Y2mate.com sitesinde de diğer sitelerden farklı olmayan şekilde YouTube videonuzun linkini kopyaladıktan sonra sitede bulunan kutucuğa yapıştırmanız ve ardından istediğiniz kaliteyi seçip Download butonuna basmanız gerekmektedir. Bu işlemlerin ardından indirmek istediğiniz YouTube videonuz cihazınıza inmiş olacak. 


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Instagram Reels Videolarına Artık Birden Fazla Şarkı Eklenebiliyor!

  Instagram Reels videolarına artık birden fazla şarkı eklenebiliyor. Kullanıcılar, farklı müzik parçalarını birleştirerek yaratıcı içerikler oluşturabilecek.

  OnePlus'ın En Güçlü Tableti, OnePlus Pad 2 Tanıtıldı!

  OnePlus, yeni amiral gemisi tableti OnePlus Pad 2'yi tanıttı. Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisi, 3K ekranı ve rekabetçi fiyatıyla dikkat çekiyor.

  Wattpad, Türkiye'de Erişime Engellendi!

  Wattpad, aylık 90 milyon kullanıcıya sahip sosyal okuma platformu, Ankara 10. Sulh Ceza Hakimliği kararıyla Türkiye'de erişime engellendi.

  Samsung, Vision Pro’ya Rakip VR Başlığını Bu Yıl İçinde Tanıtabilir!

  Samsung, Apple Vision Pro'ya rakip yeni VR başlığını yıl bitmeden tanıtmaya hazırlanıyor. Ekim ayında geliştiricilere sunulması ve satışa çıkması planlanıyor.

  YouTube’dan Video İndirmek İçin Kullanılan En İyi 10 Site

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et